Elektromobilita na cesty nepríde. Už je dávno tu
Mám niekoľko otázok:
1, Máte 50 miest v garáži, prečo uvažujete o 50 EV. 100% EV tu nebude ani v 2050.
2, Elektromery by mohli byť podružné - nie od rozvodného závodu.
Stačil by jeden elektromer, ktorý by sa rozpočítal podľa tých pomerných. Za 20€
3, O akých nabíjačkách hovoríte, nabíjalo by sa predsa palubnými nabíjačkami.
4, Nemusíte tam mať 180kW. Stačí istič, ak bude súbeh vysoký, istič vypne.
5, Auto jazdí priemerne 15 000 km ročne, t.j cca 3MWh.
Zásuvka 16A 3600W to nabije za 833 hodín.
Vy ale predpokladáte stále plný výkon.
Ak by tak počítali všetci musíme postaviť niekoľko elektrární.
6, Neviem čo obsahuje ten projekt na kabeláž, ale cena je aj s trafostanicou.
Stavali nám vo firme trafo 750 MW za 52 000€
7, Autá su dnes najčastejšie vybavené nabíjačkou 7,2KW, tá bohate postačuje.
Ale aj 3,6KW nabíjačka stačí.