Vieš ako s k tým číslam prišlo?
Na testy bol použitý iný variant covidu.
Delta má už iné vlastnosti.
Nemohli to vyskúšať s Deltou lebo ešte nebola.
Vieš ako s k tým číslam prišlo?
Na testy bol použitý iný variant covidu.
Delta má už iné vlastnosti.
Nemohli to vyskúšať s Deltou lebo ešte nebola.
Máš pravdu.
Určenie sumy starobného dôchodku
§ 66
(1) Suma starobného dôchodku sa určí ako súčin priemerného osobného mzdového bodu, obdobia dôchodkového poistenia získaného ku dňu vzniku nároku na starobný dôchodok a aktuálnej dôchodkovej hodnoty; § 63 ods. 1 tretia veta a štvrtá veta platia rovnako.
Počíta sa zvlášť doba poistenia získaného ku dňu vzniku nároku a zvlášť po tomto dátume.
Ale ADH sa použije vždy aktuálne.
V prípade odchodu v novembri/decembri to má význam.
Ruská nafta? To bude na kúrenie?
CH nie je celkom jednotná krajina.
Mnoho vecí tam riadia kantóny.
Tam kde žije moja dcéra žiadny odber krvi nerobili.
Tak si pozrite ešte raz koniec Vášho videa. Hlavne výrobu v Čine.
2016 28 mil.
2018 26 mil.
2020 25 mil.
Týmto rastúcim tempom vyčerpali všetky zdroje.
Neviem či ste to zaregistrovali, ale článok nie je o výrobe ale o predaji.
Nechce sa mi overovať dôveryhodnosť všetkých čísel, ale za SR v roku 2021 je tam 1 269 000.
To je veľmi nesprávny odhad. Budeme radi ak bude 1 milión.
Predstav si komerčnú poisťovňu - napr. zákonné poistenie,
Ak sa od nich niekto odíde, neplatí a ani nepožaduje plnenie ovplyvní to ich hospodárenie?
Prebytková bola, ale nie v dôchodkovom poistení.
Hlavne je to skreslené
Celkové
príjmy 8 213,29
výdavky 8 112,69
Vyzerá to na +100,6 mil. €
Problémom je pomoc štátu, volá sa to:
prostriedky zo Štátnych finančných aktív SR, resp. zo štátneho rozpočtu 106,41
Toto už netvrdia ani ľavicoví zástancovia 1. piliera.
O 20 rokov bude mať 1. pilier vážne problémy,
Počet pracujúcich klesne cca o 500 000. (deti nie sú, migrantov nechceme)
Pokojne sa pozrite ako bude vyzerať veková štruktúra populácie o 20 rokov.
https://www.populationpyramid.net/slovakia/2…
1. pilier je fajn, veľmi dobre je na tom keď počet obyvateľov rastie.
Veľmi zle je na tom, keď počet obyvateľov klesá.
Pôsobíš na fórach dosť dlho aby si niečo naštudoval
To čo si dal, je sociálna poisťovňa ako celok.
Navyše je to rozpočet na rok 2021.
Hospodárenie nájdeš tu:
https://www.socpoist.sk/hospodarenie/554s
Potom stačí nájsť správne riadky
Príjmy - na starobné poistenie
Výdavky - základný fond starobného poistenia
To je také socialistické zmýšľanie. Všetko čo sa urodí treba rozdať.
Pravda je taká, že keby šli na dôchodky len vyzbierané peniaze (aj tie čo smerujú do 2P)
boli by dôchodky podstatne nižšie.
Výber poistného na starobné poistenie 5 147,41 mil.€
Odvod do 2. piliera je cca 1 000 mil. €
Výdavky na dôchodky 6 788,61 mil. €
Aj keby tam bola chýbajúca 1 mld. tak by sme správne mali znížiť dôchodky o cca 10%
Príjmy 6 147 (91% výdavkov)
Výdavky 6788
1,
Na 1 pilier odvádzame 18+4,75% = 22,75% po dobu 45 rokov
22,75 x 45 rokov = 1023% z priemernej mzdy
Na 2. pilier 5% po dobu 14 rokov = 14 x 5% = 70% z priemernej mzdy
Na 1 pilier sme odviedli 14x viac.
2P je systém ktorý zhodnocuje peniaze a jeho efektivitu očakávam najskôr o 20 rokov.
Už dnes ale považujem niektoré voľby v ňom za lepšie ako sú v 1P.
Nakoniec každý sa môže rozhodnúť.
2,
7 ročná garancia je určite viac ako 0 ročná garancia SP.
Ak nechcete o svoje peniaze prísť, nemusíte o dôchodok požiadať.
V prípade SP nedostanete nič, v prípade 2P bude Vami určenej osobe vyplatený zostatok účtu.
To je prístup ktorý chápem, aj keď sa s ním nestotožňujem.
Podľa tohto princípu, je dôchodok sociálna dávka.
Prečo robiť vôbec dôchodok zásluhový, ak potom tú zásluhovosť potierame.
Tu sa stále prezentuje, že ľudia s veľkým dôchodkom sú zlí.
To nie je len o riaditeľoch, politikoch ...
Predstavte si 2 zdravotné sestry.
Jedna pracovala u obvodnej lekárky 7-15, žiadny ťažký pacienti.
Možno odber krvi, odmeranie tlaku, hladiny cukru, ...
Druhá pracuje na ARO v nemocnici. Robí soboty, nedele nočné.
Má vysokú zodpovednosť a ťažkých pacientov.
Musí si zvyšovať kvalifikáciu - nové prístroje, nové metódy....
Navyše sa rozhodla pracovať aj 2 roky po dosiahnutí dôchodkového veku.
Má o 50% vyšší plat a možno 40% vyšší dôchodok.
Už pri výpočte dôchodku bola solidárna.
Vy ju chcete trestať rovnakým zvýšením, ako má sestra z ambulancie.
Len preto, že si zarobila už dosť.
Nijako som sa nechcel dotknúť zdravotných sestier v ambulanciách.
Ja viem garantovať jednu vec.
Všetci vakcinovaní zomrú - raz určite.
Vakcína nie je liek. Vakcína aktivuje imunitný systém.
Koľko ľudí zomiera denne na vakcínu? V SR? Na svete?
Osobne si myslím, že je to nezmysel alebo tam započítali aj iné prístroje.
Tie ventilácie sa nejako rozmnožujú. Keď z veľkou slávou nakúpili v Chirane 300 ventilácií
tak ich celkový počet mal dosiahnuť 1000, vrátane ďalšieho kontraktu.
O tom ďalšom kontrakte nič neviem.
Osobne si myslím, že Krajčího vyjadrenie niekto prekrútil.
To je pravda, len to musíte aj správne interpretovať.
Pre úmrtia je rozhodujúca veková skupina 60+
Zaočkovanosť v danom veku v v ČR nasledovná
60-69 78,40%
70-79 86,00%
80+ 81,30%
Priemer nech je cca 80%
Takže z 80% zaočkovanej populácie zomrelo 27 osôb
Z 20% nezaočkovanej populácie zomrelo 21 osôb
Ak by vakcína nefungovala malo by z 80% zaočkovaných zomrieť 5x 21 = 105
Vakcína zachránila 105-27 = 78 ľudí pred smrťou.
1, Nie je ventilácia ako ventilácia
2, Ventilácia má aj iné úlohy ako liečiť COVID. Dokúpili sme 300ks, tie ostatné tu boli aj pred COVIDom.
Garantujem Vám, že neboli zabalené.
3, Podľa Vašej logiky je v SR cca 32 000 lôžok,
nejakých 3 000 lôžok pre COVID pacientov nás nemôže ohroziť.
V Rusku si to nevedia predstaviť ani bez tých s dôchodkom 200€,
v CH som ľudí s dôchodkom 400€ nestretol.
Viac to fungovalo v CH.
Teraz vážne.
Nemám nič proti ľuďom so 400€ dôchodkom
Sú pre fungovanie spoločnosti potrební.
Ak sa chceme baviť o spravodlivosti dôchodkov ,
mali by sme sa začať baviť o spravodlivosti miezd.
Dôchodky sú len odrazom miezd.
Odporúčame