Neviem čo je na Vami uvádzaných faktoch zlé.
Všetci vieme, že obnoviteľné zdroje sú nestále, musia mať zálohu.
Je však rozdiel, či produkujete 100% času z uhlia/plynu,
alebo 40-60% času Vás potiahne slnko/vietor a zbytok doplní plyn.
Ak v Nemecku vybudovali vysokú kapacitu obnoviteľných zdrojov, musia stavať aj zálohu.
Nemci dokážu z vetra a slnka pokrývať 1/3 svojej výroby, koľko dokážu iné štáty?
Štartovacia pozícia Nemecka bola dosť zlá, zmeny sa dejú dosť rýchlo i keď je to drahé.

