Ja som viac za nezávislosť. S manželkou máme 6 účtov a nie je to o nedôvere.
Ja som viac za nezávislosť. S manželkou máme 6 účtov a nie je to o nedôvere.
1, Ako ste prišli na 90%? V SR je približne rovnaký počet domov a bytov.
2, Váš byt máte pripojený k trafostanici predlžovačkou? Alebo bola elektrina dovedená do každého bytu? Rovnako možno k mnohým parkovacím miestam priviesť elektrinu.
Ku všetkým zďaleka netreba. Dobíjať 2x do týždňa bude veľkej väčšine stačiť.
3, Kde sa dávajú dnes staré akumulátory? Všeobecne platí, že recyklovať sa viac oplatí veľký akumulátor ako batériu z Vašej AKU vŕtačky.
4, Lietadlá sa zatiaľ len obmedzia - zakážu sa krátke a veľmi dlhé lety.
Zavedú sa poplatky za spálené palivo a to čiastočne zruší zbytočné lety.
Spotreba leteckých motorov sa stále zlepšuje a pracuje sa na alternatívnych palivách.
5, Elektrifikovať železnice nie je problém, elektrické nákladné vozidlá už existujú.
Nič z týchto zmien nebude o 1 či 5 rokov. Politici radi kričia heslá typu že od roku XYZ nebudeme predávať spaľovacie vozidlá. Je to rovnaký nezmysel, ako diaľnica BA-KE v roku 2010, 2020, 2030, ani to možno nie.
K tomu ťažko niečo dodať.
Väčšiu hlúposť som dávno nečítal.
Platy možno sú porovnateľné, ale pracovná doba v Číne je iná.
Ešte stále v mnohých podnikoch funguje systém 996. od 9:00AM do 9:00PM 6 dní v týždni.
To je 72 hodín týždenne
Celý svet nevie liečiť?
Veď kto alebo čo Vám bráni.
Veď družstvá existujú aj u nás COOP Jednota = u nás asi najhoršie a najdrahšie obchody.
Máme bytové družstvá, výrobné družstvá, roľnícke družstvá, ....
Neviem kam by ste zaradili Billu?
Koľko z tej súše je obyvateľných? Nerád by som dostal kus púšte.
V SR na jedného obyvateľa pripadá cca 90 árov = 9 000 m2
Môžeme zvýšiť počet obyvateľov na 9 násobok?
A zvýšená úmrtnosť bola spôsobená čím.
Štatistika znesie, ale ľudia zomreli a to neviem ničím iným vysvetliť.
To o vykorisťovaní, je z učebnice Marxizmu? Alebo priamo z diela "Kapitál"?
Nezabudnite, že tá kniha je viac ako 150 rokov stará.
Ak si akýkoľvek zamestnanci myslia, že sú vykorisťovaní, nič im nebráni založiť si vlastnú firmu. Potom môžu vykorisťovať koho chcú. Aj zo zdaneným ziskom budú môcť naložiť podľa vlastného uváženia.
Budú sa tí proletári ochotní zaručiť osobným majetkom za poskytnutý úver?
Ja si myslím, že taká firma by skrachovala do 3 mesiacov, snáď si nemyslíte, že v NBS nemajú čo robiť, len každý mesiac auditovať vaše socialistické podniky.
Už sa teším na tú dozornú radu so skúsenými manažérmi. Prečo by skúsený manažér chcel pracovať práve pre Vás? Ako ho budete platiť pri vašom rovnostárstve?
Dôchodok je podľa odvodov.
200€ rozdielu značí, že buď doba poistenia alebo výška zárobku boli výrazne iné.
Nie celkom.
Osoby v štatistikách označené ako úmrtia na COVID sú pitvané a hlavnou príčinou úmrtia je COVID.
12 534 osôb
Osoby s pozitívnym testom, u ktorých nie je hlavnou príčinou úmrtia COVID, sú evidovaní ako zomrelí s COVIDom = 2457 osôb
Toto riešenie nie je nové a je úplne v poriadku.
Min. dôchodok je vlastne sociálna dávka nastavená dosť vysoko.
Nevidím dôvod na ďalšie zvyšovanie sociálnej dávky.
Ak by tá dávka smerovala k Rómom, silne by ste protestovali.
Škoda, že ste poskytli len polovicu informácie. Tá 2. polovica znie:
Zosnulí mali v priemere 82 rokov a väčšina mala predtým vážne choroby.
Súvislosť nebola preukázaná, lekári vzhľadom na zdravotný stav zosnulých nenariadili pitvu.
Troška neaktuálny článok z roku 2015.
Aktuálne vyrábajú z uhlia 26,6%.
Za 5 rokov pokles o 17 p. b.
Situácia je takáto
SR priem. plat 1124€, priem. dôchodok 500,70€ dôchodok/plat 44,5%
ČR priem. plat 35 285Kč, priem. dôchodok 15 351 Kč dôchodok/plat 43,5%
Ak chcete český, nemecký, rakúsky dôchodok musíte pracovať v danej krajine.
V Maďarsku je to len 148 450 Ft. = 410€
O akom napichávaní to hovoríte?
Ten blahobyt by vznikol tak, že by 10-20-...tisíc dôchodcov zomrelo?
Minister predsa navrhol súčasné riešenia.
Vy s nimi nie ste spokojná.
Takže aký min. dôchodok si predstavujete?
Akú sociálnu dávku pre osamelé matky navrhujete?
Sirotských dôchodkov sa vypláca cca 20 000. t.j. do 2% všetkých detí
Neúplných rodín s deťmi máme > 160 000.
Ak rozvod nenazývame tragédiou, tak len cca 1/9 z detí bez 1 rodiča, bola postihnutá jeho smrťou rodiča.
V takom prípade dostáva matka dieťaťa vdovský dôchodok vo výške 60% dôchodku zomrelého manžela a dieťa 30% tohto dôchodku. V priemere je to spolu cez 400€. Iste to nie je veľa, ale pokryje to aspoň časť nákladov.
Napísali ste toho veľa, ale nenavrhujete žiadne riešenia.
Min. dôchodok nie je riešením pre chudobných dôchodcov?
Aký min. dôchodok by ste si predstavoval?
Kategória "slobodné mamičky" je dosť široká.
Aj dieťa slobodnej mamičky má otca.
Záväzky voči štátu sú dane, odvody, clo, ...
Odvody si vie skontrolovať každý občan
Dane kontrolujú daňové úrady, clo finančná správa.
Neplatenie daní je trestný čin.
Sídlo spoločnosti mimo SR neznamená neplatenie daní.
Potvrdenie o zaplatení záväzkov vydáva štátny orgán.
Bez neho nie je možné sa uchádzať o štátnu zákazku.
Ak máte informáciu o neplatení podajte trestné oznámenie,
To máte 10 najväčších dlžníkov na SP
UN BA...........78 941 471
UN Košice.....39 296 652
UN Martin......30 128 939
FN BB...........26 592 349
NÚDCH.........17 969 038
FN Žilina........17 877 462
FN Prešov......16 480 538
FN Trnava......16 075 516
NsP Bojnice...10 178 377
NsP PB............9 295 282
Celkovo je dlžníkov veľa >128 000
Dlh 10 nemocníc ale predstavuje 40% celkového dlhu.
Odporúčame