Vieme odbor toho štúdia PhD?
TUKE už nie je čisto technická škola. (má minimálne fakultu umení a aj ekonomickú fakultu).
Ja to vidím na ekonomickú fakultu.
Vieme odbor toho štúdia PhD?
TUKE už nie je čisto technická škola. (má minimálne fakultu umení a aj ekonomickú fakultu).
Ja to vidím na ekonomickú fakultu.
Nie celkom rozumiem. V čom spočíva diskriminácia robotníckych povolaní?
Silové zložky (armáda, polícia, SIS, Hasiči, ...) majú svoje.
Inak ale nevidím rozdiel medzi robotníkom, ekonómkou, projektantom či iným povolaním.
Nebudem ich výpočty komentovať lebo je to nekonečné doťahovanie čo započítať.
Poliaci by mali hlavne investovať do zmeny výroby elektriny.
Ak je cieľom zníženie CO2 a ostatných škodlivých látok, sú v prípade Poľska,
investície do elektromobility veľkým nezmyslom
A čo keď sa v noci nabíjalo len 4 hodiny?
Bojler vodu zohreje aj od 9-13,00, ale auto vtedy nebude na nabíjačke.
Vy máte nabíjačku zo 100% účinnosťou? Určite sa nehreje nabíjačka a ani baterky?
Odkiaľ je to teplo?
Výhodnosť EV nestojí na kWh za 10 či 15 centov.
Nabíjanie zadarmo skončí, resp. jeho podiel výrazne klesne.
Čo máte stále s Mihálom. Zákon schválil SMER.
Dôchodcovská inflácia sa líši od tej zistenej ŠÚ minimálne.
Koľko je dôchodok na dôstojné prežitie v podmienkach SR pri súčasnej cenovej hladine?
Na tom trvám.
Murár ktorý odrobí svojich 45 rokov v období 1975-2020 bude opotrebovaný viac,
ako murár, ktorý odrobí svojich 50 rokov v období 2005-2055.
Ani to vrecko cementu nemá 50kg. Betón dovezie domiešavač.
Už som to vyriešil. Klikol som na ignorovať. Urob tak aj ty a máme po probléme.
Vyštudovanú mám technickú univerzitu už dosť dávno. Sv. Alžbeta vtedy neexistovala.
Riešili sme to viac krát a nič s tým nenarobíš.
Moje deti mali pri nástupe do zamestnania vyšší plat, ako keď som nastupoval ja.
Nebolo to vzdelaním, ale tým, že nastupovali až cca 30 rokov po mne.
Bolo to o viac ako inflácia. Takže moje deti si za svoj prvý plat kúpili viac, ako ja za svoj prvý plat.
Kaník s tým naozaj nič nemá. Už som to publikoval viac krát, valorizáciu o infláciu zaviedol FICO.
Ak budeš chcieť dohľadám ti to.
Nemôžem porovnávať dôchodcov podľa POMB. OMB je pomerom mzdy dôchodcu a priemernej mzdy.
Ak by mal ten, čo ide na dôchodok o desať rokov neskôr rovnaký príjem, mal by podstatne nižší OMB.
Na OMB=1 bolo treba v roku 2019 odvádzať z ročnej mzdy 13104,
V roku 2010 stačilo odvádzať zo sumy 9 228€
Bolo by treba spočítať všetky roky, ale v zásade platí, že ten čo odišiel na dôchodok o 9 rokov neskôr
odvádzal z 13104/9228 o 40% vyššej.
ADH 2019 = 12,6657
ADH 2010 = 9,2246
ADH 2019/ ADH2010 = 1,37
Zmysel pre spravodlivosť je dosť čudná kategória.
Ak by sa tu v diskusii stretli dvaja dôchodcovia, tak obaja by tvrdili, že
jeho pri výpočte poškodili viac.
Čo má rast miezd z infláciou. Čo keď bude 10% inflácia a len 5% rast miezd?
Potom poviete, že náklady rástli rýchlejšie.
Rast cien tovarov vyjadruje inflácia, nie rast miezd.
Navrhol by som dôchodcom, ktorí nie sú spokojní, aby si na dôchodok odkladali podľa seba a nie prostredníctvom SP. To by sme tu mali chudákov.
Len to nechceme priznať, že SP ľuďom z nízkymi mzdami garantuje aký taký dôchodok.
To som si myslel aj ja. Ale potom nesedia čísla.
V článku píšu:
"v roku 2019 bol pomer obyvateľov starších ako 64 rokov na aktívnom obyvateľstve len 25,9 percenta"
Ak je EAO 2,71 mil., muselo by byť starších ako 64 rokov len 2,71 x 0,259 = 702 000.
V skutočnosti je obyvateľov starších ako 65 rokov > 1 mil.
Aké právnické osoby máte na mysli?
Matovič má svoj podiel, ale vzhľadom na krátkosť času toho veľa nestihol.
V tom je Fico určite vinný viac.
Predpovedať niečo na 50 rokov dopredu je veštenie z gule.
O 50 rokov sa budú pravdepodobne ľudia dožívať viac rokov a aj dlhšie pracovať.
Otázka je, čo je to aktívne obyvateľstvo?
Dnes vyplácame 1 083 038 starobných dôchodkov (tie vyplácame aj mladším ako 64 ročným)
tak mi aktívne obyvateľstvo vychádza cca 4,2 mil. Budú to teda všetci mladší ako 65 rokov.
Zaujímavé by boli pomery dôchodcovia/pracujúci.
Potom odhad pre starších ako 65 rokov predstavuje v roku 2070 cca 41% nie 63%.
Ak posunieme hranicu odchodu do dôchodku za 50 rokov o 5 rokov, tak je bude reálny pomer 31%.
Starnutiu nezabránime, ale nevidím to dramaticky.
V čom sú žobráci ak sa im dôchodok valorizoval o infláciu?
Majú presne to čo mali pri odchode do dôchodku.
To že niekto iný má vyšší dôchodok, neznamená, že on schudobnel.
Dôchodok je zásluhová dávka. Je počítaná z odvedeného poistného.
Ak má niekto pocit, že mu nestačí, mal by sa zabezpečiť inak.
Za 10 rokov sa vek odchodu do dôchodku predĺži o cca 2 roky.
Dnes platí pre ročník 1965 cca 64 rokov
pre 1970 to bude 65, 1975->66, 1980->67, 1990->69
Murár narodený v roku 1960 je inak opotrebovaný,
ako ten, čo sa narodil v 1995 a pôjde do dôchodku v 70 rokoch.
To je už aj dnes. Dôchodok sa predsa počíta z počtu odpracovaných rokov.
Viac rokov = vyšší dôchodok.
Na to si prišiel ako?
To zase nie.
Na cesty sme rovnako pustili cyklistov a v oblasti bezpečnosti nevidím rozdiel.
Nebezpečenstvo je v nerešpektovaní týchto účastníkov CP.
Prilbu >15 roční používať nemusia.
Áno máš pravdu, je tam započítaná drahá nemecká elektrina.
Tvoj odhad slovenskej ceny je ale nereálny.
Nebudem si robiť elektrické akumulačné vykurovanie, preto že som si kúpil EV.
Ja radšej zaplatím reálnych 0,15€.
Druhá vec je, že o dotácii 9000€ môžeš v SR snívať,. Bolo a už nikdy nebude, (dúfam)
Odporúčame