Len pre tvoju informáciu, takí čo majú odrobených 29 rokov dostanú normálny dôchodok.
Nedostanú zvýšenie na minimálny dôchodok.
Len pre tvoju informáciu, takí čo majú odrobených 29 rokov dostanú normálny dôchodok.
Nedostanú zvýšenie na minimálny dôchodok.
Napriek tvojmu vyhranenému názoru, ti tu nenadávame. Skús nenadávať aj ty.
Haščák ma majetok za mizernú 1 mld. €.
Ak by ho všetok rozdal, ušlo by sa každému pracujúcemu 400€.
Možno by zadlžení mali na osobný bankrot, ale inak by to asi zásadne chudobným nepomohlo.
Aj v Nemecku sú chudobní a ani Nemecko nedáva dôchodky bez práce.
Bezdomovec si za svoju situáciu väčšinou z veľkej časti môže sám.
Skúste začať uvažovať trocha inak a možno sa vaša situácia zlepší.
Nadávaním na všetko a všetkých nič nevyriešite.
Za Vašu zlú situáciu nemôže Haščák, ale vy sám.
20 mld. sa nedožijeme. Odhad pre 10 mld. je v roku 2057.
Rast sa spomaľuje. Rast z 9 na 10 mld. bude trvať 20 rokov (2037-2057)
Rast z 8 na 9 mld. bude trvať 14 rokov (2023-2037)
Do roku 2100 sa odhaduje 10,9 mld. Táto mld. bude trvať min. 43 rokov.
Na výsluhový dôchodok už treba odpracovať 25 rokov.
Smer by som do toho neťahal, urobili niekoľko populistických krokov, ale princíp spravodlivosti musí byť zachovaný. Odvádzaš poistenie, dostaneš dôchodok.
Všetci ktorí pracujeme sme protekční primitívi? (cca 2 500 000 zamestnancov)
Dlhodobo nezamestnaní > 15 rokov majú mať rovnaký dôchodok ako pracujúci?
To je naozaj choré čo požadujete.
A zdá sa, že pracuje pre nich ďalej
Ja som ani raz nenapísal, že šíriš HOAX.
Mne sa len zdá, že japonská vláda potrebuje presvedčiť svojich občanov, že zlý je niekto iný. Robia to asi všetci politici sveta.
Ja zmluvu SR s PFIZER nemám, pravdepodobne ani taká neexistuje.
Zmluvu máme len s RUSKOM na dodávky SPUTNIKU.
Tá bude zverejnená. (snáď)
Moja reakcia na zverejnenie zmluvy Japonska súvisela s tvojím tvrdením, že:
"Japonsko ako zákazník má v zmluve napísané x DAVOK/ y YENOV,"
O japonskom zdravotníctve viem naozaj veľké ...
Ale ak tam celý svet nájde 6 dávok a vy tvrdíte, že tam nie sú.
Nemá to nič so zdravotníctvom.
Vedeli ste doviesť vakcíny, iste sa dali nakúpiť aj striekačky.
Prepáč, ale toto mi pripadá ako silný amaterizmus japonskej vlády, ktorý sa snaží hodiť na niekoho iného. Mimochodom tie "bežné" mraziace boxy, tiež hodíte na Pfizer.
Pošli odkaz na tú zmluvu, ak ju máš tak dobre naštudovanú.
V ampulke isto 6 dávok je, lebo min. polovica svet ich tam našla.
Lenže to vláda (žiadna) nezvláda.
Poznáte otázku: "Potrebujete bloček?"
Napr. už neviem pri koľkej generácii pokladníc to stále ide.
Je to v nás. Ak by to neumožňovali ľudia, nedalo by sa to robiť.
Finančná kontrola nemôže byť všade.
By si sa čudoval, čo sú tam za pacienti.
Mám osobnú skúsenosť s rovnakým oddelením v inom meste.
Keď máš pacienta po mozgovej príhode, ktorého treba naučiť chodiť, tak to chvíľu trvá.
Tie úplatky dávajú skôr deti ako samotní pacienti.
Dohodnime sa na 2 veciach.
1, Viesť účtovníctvo možno len v zmysle zákona 431/2002 Z. z. (zákon o účtovníctve)
Ak je ten zákon zlý, upravme ho. Ak ho niekto nedodržuje, trestajme ho.
Ak niekto dodrží platný zákon, nemali by sme to nazvať špekuláciou.
2, Minimálny dôchodok sa vypláca už pri odvodoch pri OMB =0,241
Pre rok 2020 je to odvod zo sumy 0,241 x 13 104 = 3 158
Mesačný odvod zo sumy cca 264€ zabezpečuje zamestnancovi minimálny dôchodok.
Pre podnikateľa v roku 2020 platil min. VZ vo výške 506,50€.
Odvody z tejto sumy musí platiť nezávisle od príjmu či zisku.
Byť roky v strate? Mali by sme to zakázať?
Spoločnosť Tesla, by asi neexistovala, založená tuším 2003, prvý zisk 2020.
V SR by to mohlo byť podľa niektorých lukratívne letisko BA, od roku 2009 v strate.
Veľmi ťažko sa rozlišuje kto minimalizuje zisk a kto ledva prežíva.
Čo považujete za podvodnú platbu?
Niekto zneužil číslo, alebo vyrobil kópiu Vašej karty?
V prípade karty máte nastavené limity a notifikácie.
Na internete možno používať karty (čísla) na 1 použitie.
Vybielenie účtu si viem predstaviť len pri veľkej neopatrnosti.
Osobne používam len 1 kreditku (6 debetných kariet).
Kreditné karty majú väčšiu zákonnú ochranu Fair Credit Billing Act (FCBA), kde je silne obmedzená zodpovednosť klienta = cca 50 USD.
Do akej miery sa uplatňuje toto ustanovenie v SR či Európe mi nie je známe.
Hádžete vinu na všetkých, len nie na seba. Pre tých, čo sú ochotní niečo robiť je práca vždy.
Štát naopak vypláca relatívne štedro tých čo majú málo odrobených rokov.
Kto od 16 do 62 (46 rokov) nestihne odrobiť 30 má s prácou vážny problém.
Už za 30 rokov je minimálny dôchodok 334€, za 45 rokov 410€.
Za 1,5 x viac práce (45 vs. 30), len +23% dôchodku (410 vs. 334)
Štátu naopak záleží aby veľa ľudí pracovalo, nejde to však dosiahnuť nariadením neprepúšťania.
Nejde o žiadnu špeciálnu na tento účel vyrobenú striekačku.
Vyrábala sa aj doteraz, podľa mňa na celom svete.
Ber to tak, že sa neplatí za dávku ale za ml.
Monitorujú sa banky v SR a nie je na svete dostatok hotovosti?
Neštudoval som to vtedy a nebudem ani teraz.
Ospravedlňujem sa.
možno je to v japončine iné ale v slovenčine je možné napísať
nedodané (kým, čím, j. číslo) žiakom.
aj
nedodané (komu, čomu, mn. číslo) žiakom.
Neviem aký problém majú Japonci. V SR vyrába uvedené striekačky CHIRANA T.Injecta.
Nejde o žiadne špeciálne striekačky ale o inzulínové a tuberkulínové striekačky.
https://www.t-injecta.sk/images/CHIRANA-Insu…
Neverím, že toto nedokážu vyrobiť v Japonsku.
Skúste nám vysvetliť, čím sa prístup tejto a minulej vlády líši?
Ako konkrétne vlády okrádali dôchodcov?
Máte s tým reálnu skúsenosť? Ak dáte reklamáciu, nie je potrebné banke zaplatiť?
Odporúčame