Už mi s tou REKLAMOU idú na nervy
Už mi s tou REKLAMOU idú na nervy
Väčšina je u mňa 51%.
Nazývať 1,6 milióna obyvateľov sprostými ovcami, je naozaj na zamyslenie.
S číslami narábajte opatrne.
16 rokov existuje, väčšina vstupovala až v 06/2006
Reálne tam dávali rokov 14.
Bežne má osoba odpracovaných 45 rokov, takže do 2. piliera prispievala len 1/3 času a
povedzme 22% celkových odvodov (78% do 1P).
Ak za 7% svojich odvodov (1/3 z 22) dostane 30€, nie je to až tak málo.
Zodpovedá to dôchodku 428€.
Zhodnotenie u osôb, ktoré tam boli cca 14 rokov sa nemohlo rozumne prejaviť.
13 500 /75 = 180 USD za REPASOVANÚ je niečo iné ako 115 za novú.
Záleží na dobrom umiestnení, 3 550 považujem za mierne nadsadené.
Ak je to v Hurbanove tak s rezervou, ale neplatí pre všetky lokality.
Ponuka však počíta s 5 808 kWh a s využitím 100% energie.
Bez batérie však z tej energie nevyužijete ani 50%.
Jedine, že ste celý deň doma. (človek pracujúci z domu)
Zásobiť sa v lete energiou na zimu sme ešte nevymysleli a obávam sa,
že tak skoro ani nevymyslíme.
Ako si prišiel na 6 a 1%?
Percentá musíš počítať zo všetkých nakazených.
Podeliť mŕtvych a tých PCR pozitívnych za 1 deň je nezmysel.
Máme PCR pozitívnych cca 365 400 a Ag pozitívnych 356 496
Mŕtvych je 10 094
Smrtnosť bude okolo 10 000 / 700 000 = 1,4%
Alebo ak uznáš len PCR 10 000/365 000 = 2,7%
Celosvetovo
2 872 114 / 106,651,482 = 2,7%
Pokiaľ viem, Švédi hlásia dosť čudne.
1.4. 32 úmrtí, odvtedy nič?
Len neviem ako po 1-2 nazbierali 13 498.
Švédov možno porovnať d Fínmi a Nórmi.
Koľko platí Tesla nie až tak dôležité. Dôležité je, za koľko ju kúpi zákazník.
Ak viete takú batériu zohnať, hneď ju kúpim.
Batérie určite vydržia 1000 cyklov a to znamená povedzme 500 000km
Kde ste našli obmedzenie na 60kW, môj zdroj tvrdí 77kW?
V mnohom súhlasím.
Slovom "Slovenské elektrárne" je zrejme myslená spoločnosť Slovenské elektrárne a.s.,
lebo elektrárne v SR vyprodukovali viac.
3,2 mil. nemáme ani ICE aut. To sú všetky vozidlá evidované na DI.
(napr. prívesy, motocykle, autobusy, traktory, ) Osobných je cca 2,4 mil.
BEV je v SR menej ako 2000. Nárast na 1M určuje nebude do 10 rokov.
Celkový počet predaných aut v SR je cca 100 000, to by museli byť všetky predané EV.
HEV sa nedobíjajú vôbec, 12 000 PHEV ma malé batérie a tomu zodpovedá aj nabíjanie malým výkonom.
Pokryť strechy panelmi nebude také jednoduché.
Nerieši to problém dobíjania v zimných mesiacoch. FVE s akumulátormi stojí cca 15 000€.
Návratnosť je okolo 20 rokov. Vyprodukovaná elektrina za rok 5 MWh.
Rarášek nepochopil, že 350kW nabíjačka nie je využívaná ako primárna nabíjačka.
Už z princípu dobíjania nepobeží celý čas na plný výkon.
Aut, ktoré umožňujú dobíjanie 150 kW nie je veľa, navyše aj u tých do max 50% dobitia.
Nielen momentálne. Ak má mať EV zmysel je potrebné mať možnosť lacného dobíjania.
Ak vznikne na sídlisku taká možnosť, môžu si také auto kúpiť aj majitelia bytov na sídlisku.
Spomínam si. Takých, ktorých neprijali riadne, študovali popri zamestnaní.
Niektoré ľahšie odbory to pripúšťali.
Vy starí komunisti sa stále oslovujete súdruh, ja som nikdy súdruhom nebol,
tak si to nechaj na stranícku schôdzu.
Núti niekto obyvateľstvo vkladať hotovosť do banky?
Regulácia je zavedená, nikto ju nezrušil,
Produkty má v ponuke zo zákona každá banka
Základný legislatívny účet za 0€
Štandardný legislatívny účet za 3€/mesiac
Obsahuje:
-vedenie bežného účtu v EUR
- elektronické výpisy z účtu na e-mail
- 1 výpis poštou
- 1 debetná karta
- neobmedzený počet hotovostných vkladov a výberov v mene EUR v pobočke
- neobmedzený počet bezhotovostných platobných operácií v mene EUR
- neobmedzený počet platieb kartou a výberov hotovosti z bankomatov banky
- Internet banking,
- neobmedzený počet bezhotovostných SEPA platieb, úhrad na základe trvalého
príkazu a SEPA inkás
Veľký záujem o tieto produkty nie je.
Asi nie väčšina.
Výnosy z poplatkov (2019) boli viac ako 28 mil. €.
Náklady na zamestnancov boli 25 mil. Poplatky pokryli celé mzdy a odvody.
Nie 25 ale možno 3,5 miliardy za rok sa zvýšili vklady.
Bankové tajomstvo a štatistika je rozdiel.
Ten nárast v % nebol nijak dramatický,
02/2020 37 309 mil.€
02/2021 40 807 mil.€ +9%
Každý zamestnanec ušetril cca 1400€ za rok.
S počtami si mal asi vždy problémy. 7 centov nikdy nebolo a nebude 0,007€.
1 l 2% mlieka v plastovom vrecku stál 2Kčs pri hrubom plate 3142 Kčs = 1 571 litrov
Dnes za priemerný plat 1 092€ môžem kúpiť po 0,69€ 1582 litrov.
V prípade plnotučného 3,10 vs. 0,99 je to už 1013 vs 1103.
Mlieko je jednou z mála potravín ktorá nie je dnes lacnejšia.
Neviem koľko je to veľa, ale z mojich cca 120 spolužiakov boli takí dvaja.
Väčšinou išlo o takých, ktorí na VŠ neprijali.
Ísť najprv na 2 roky na vojnu určite nebola žiadna výhra,
Rokov som mal dosť.
Odporúčame