Odkiaľ beriete tú istotu?
Ako by ste to chceli dať do poriadku?
Podľa rokov v manželstve?
Nuž doplním mäkké F.
Rozvedená manželka, manžel či druh, družka nemajú nárok na žiadnu pozostalostnú penziu.
Ak by ste ako manželka žili s mužom 40 rokov a rozviedli sa tak nedostanete nič.
Ak si ho napr. rok pred smrťou zoberie za manžela iná žena, bude mať nárok na pozostalostný dôchodok.
Naopak, ak poberáte vdovský dôchodok a znova sa vydáte, stratíte nárok na vdovský dôchodok od prvého manžela.
Neviem čím to chcú nabíjať, ale spotreba EV je cca 20 kWh/100km, pri 20 000 km ročne je to 4MWh/rok
1milión EV bude mať ročnú spotrebu 4TWh.
Nemecké veterné elektrárne vyrobili za rok 2020 130 TWh elektrickej energie, solár 50 TWh
Nemecko má ročné saldo vývoz-dovoz elektriny >25 TWh
Stále si myslíte, že 4 TWh na nabíjanie bude problém?
Mám pocit, že diskusia z vodcom socialistickej revolúcie nemá zmysel.
Výhodou nášho liberálneho zriadenia je, že svoje názory môžete pokojne prezentovať.
V opačnom prípade to neplatilo a neplatí.
Rovnako môžete vycestovať do vami zvolenej krajiny, my Vám nebudeme zadržiavať pas.
Prekročenie našej hranice už nie je nelegálne a nehrozí Vám guľka do chrbta.
Môžete sa voľne združovať a voliť Komunistickú stranu či akúkoľvek inú politickú stranu.
Podľa volebných preferencií je zástancov socializmu akosi málo. Počet hlasov je pod 1%.
Zbohom
Pardon, vy súdruhovia sa zdravíte
Práci česť.
Vôbec nie som v "zúrivosti zaslepený".
Myslíte si, že celý svet má rovnaký názor ako Vy, a to je tá zaslepenosť.
Porovnávať začiatok kapitalizmu 16 storočia nemožno porovnávať zo socializmom roku 1917 či 1948.
Civilizačné choroby? Myslíte nesprávnu výživu či nedostatok pohybu si môžete odstrániť sám.
Znečistenie ovzdušia je teraz podstatne nižšie ako bolo za socializmu.
Priemerná kyslosť zrážok sa normalizovala z hodnoty cca ph=4 na hodnotu ph=5,5
Čo nám napíšete o prístupe socializmu k životnému prostrediu?
Staré skládky, niklová huť Sereď, BA-APOLO, GUMON, CHZJD, Istebné OFZ, Strážske CHEMKO, Nováky NCHZ, Žiar nad Hronom, všetky vojenské priestory sovietskej armáde. Celkove máme >200 enviromentálnych záťaží.
Verím, že sme sa dohodli aspoň o čom hovoril Tavares.
Ceny ND sú vysoké vždy.
Bežne sa stretávam s tým, že ak sčítane ceny ND,
tak aby ste poskladali celé zariadenie dostanete sa na 5x ceny zariadenia.
307 je navyše dosť starý model (výroba skončila asi 2009)
To mal niekto 10 rokov skladovať?
Možno ste lekár, ale štatistika je pre Vás cudzí pojem.
Skúste nasadiť PCR testy na ten istý súbor pacientov ako sú nasedené AG testy.
Zistíte, že záchyt bude cca rovnaký, len bude skôr.
Krajčoviča a Matoviča nemusím vôbec, ale aký máte problém s očkovaním.
Niektoré veci spravili chaoticky, to nemožno odoprieť.
V SR sa však priebežne očkuje.
Neviem o akých skleníkoch píšeš. Bavili sme sa o pôde a tá sa primárne využíva na obilniny.
S takmer 1,5 mil ha je sú na 800 000ha obilniny (pšenica, jačmeň, kukurica), potom olejniny a krmoviny.
Niečo málo zemiaky a cukrová repa.
Plocha na zeleninu je v SR cca 15 000 ha teda 1% ornej pôdy. Môžeš pestovať koľko chceš s chuťou.
Máš pocit, že v SR chýba zelenina?
Je dôležité kde sa to vyrába?
Majú ich, zatiaľ nemajú štúdiu, ale nepožičajú.
My naše Sputniky požičiame Maďarom?
5-členných rodín tam veľa nebude.
Máte pocit že 30 000 ľudí v tomto štáte nemá na dovolenku za 1700€/osoba.
Nepíšu, že ťa nepustia, píšu, že ak budeš mať pas EÚ ťa pustia. To je rozdiel.
V mojom prípade boli porovnané 2 roky voči starému priemeru.
Nemám napr. 10 ročné priemery a už vôbec údaje z roku 1880.
Potreboval som poprieť nezmyselných 5°C za 40 rokov,
na to zverejnené údaje SHMU stačilo.
Možno v Smere niečo vedia čo zabráni úmrtiam.
Len potom by to mali rýchlo povedať.
Každý deň zomiera na svete 10 000ľudí a oni niečo taja?
Potraviny neboli nikdy tak lacné ako dnes.
Napriek tomu, že sa poľnohospodárstvu venuje zlomok ľudí tak dopestujú podstatne viac.
Aj v článku s uvádza, že na rovnakej ploche dopestujeme 3x toľko.
Ja nepopieram zmeny, ale to čo namietam je +5°C za 40 rokov.
Pri porovnaní roku 2020 bol súčet jeho priemerných denných teplôt cca 4300/365 =11.8°C
rok 2016 len 4100/365 = 11.2°C
Priemer rokov 1961-1990 (pred 30 až 60 rokmi) bol cca 3700/365 = 10.1°C
Oteplenie za 45 rokov je medzi 1,1-1,7°C (lokalita BA).
Nie je to málo, ale nie je to 5°C
Tento parameter sa používa na porovnanie nákladov jednotlivých závodov.
Preto tam nie sú náklady ktoré závod nevie ovplyvniť.
Všetky materiály a subdodávky nakupuje skupina spolu.
Závod napr. v Trnave nevie ovplyvniť za čo Stellantis nakúpi plech, farbu, sedačky, výfuk, kolesá
Rovnako nevie ovplyvniť logistické náklady na vstupe a ani výstupe.
Preto sa tieto náklady do tohto porovnania nezahŕňajú.
To čo sa zahŕňa sú predovšetkým MZDY + poistné výrobných zamestnancov a potom hlavne energie ale aj ostatné služby súvisiace s výrobou.
Niečo v zmysle tu máte všetky diely, koľko bude stáť poskladanie tohto auta?
Výsledok je ovplyvnený mzdami a cenami / počet vyrobených vozidiel.
Vzniknú náklady na poskladanie 1 vozidla.
Ty máš okno celý deň v plnom tieni?
Ak by si tam vystavil fotovoltaický panel produkoval by NULU?
Ak nie, tak tá istá energia zohrieva tvoj teplomer.
Teplomer na okne ber skutočne ako orientačný.
Odporúčame