To robí väčšina z nás. Nevidím na tom nič zvláštne.
No tak spočítajte koľko ste zaplatil za 38 rokov na starobné poistenie.
To robí väčšina z nás. Nevidím na tom nič zvláštne.
No tak spočítajte koľko ste zaplatil za 38 rokov na starobné poistenie.
Ani 1 a 2 centovky sa rušiť nebudú. Nie je to možné, je to platné platidlo menovej únie.
Bude sa zaokrúhľovať nákup a to je niečo iné.
Ak budete mať platiť 2,12€ a budete platiť v hotovosti, tak sa to zaokrúhli na 2,10€
Vy ale môžete pokojne tie 0,10€ dať v 1 a 2 centových minciach.
V USA platí norma EURO6, že je jej prekračovanie pokutované?
Pre každý limit je aj stanovené ako sa bude merať.
8-40 násobné prekročenia normy boli namerané za iných podmienok ako určuje norma.
Spôsoby merania stanovuje štát.
O CO2 sa nebavíme, medzi karcinogénmi si ich nemenoval.
Som zásadne proti prijímaniu nezmyselných noriem bez ich kontroly.
Na jednej strane ideme nariadiť novému vozidlu aby spĺňalo nereálne podmienky a
na druhej strane meriame len dymivosť.
Ktorú normu EURO 6 máš na mysli? (6b, 6c, 6d-temp,6d)
Teraz hľadajme zdroje tohto znečistenia. Netvrdím, že ním nie sú AJ automobily.
Včera piatok 16:00 predpoklad silnej automobilovej premávky boli zaznamenané:
PM (2,5)
Bratislava, Trnavské Mýto 10 mikrogramov/m3
Handlová, Morovianska ....21
To asi nespôsobili autá?
NO
Tu je vidieť vplyv aut, ale nie je kritický
Bratislava, Trnavské Mýto 40
Bratislava, Jeséniova ..........6
Aktuálne to pokleslo na TM na 17.
Väčšina staníc meria do 20 mikrogramov/m3 a to je hodnotené ako veľmi dobré.
Ja netvrdím, že automobily neznečisťujú vzduch.
Cesta k čistejšiemu vzduchu cez EV je však drahá a málo účinná.
Ak sa chceme venovať autám,
mali by sme sa zamerať na vylúčenie starých aut z dopravy
Priemerný vek je 13 rokov, to znamená, že po cestách jazdia aj staršie ako 20 ročné.
EURO 3 umožňuje produkciu NO 500 mg/km pre osobné naftové,
pre nákladné je definovaná ako 5000mg/kWh
Stačila by menšia dotácia a boli by nahradené za EURO6
EURO6 produkuje 80 nie 500 mg/km NO
Nebude to aj tým že odvody a dane nie sú určené len na dôchodky?
Odkiaľ je informácia o najväčšom výrobcovi batérií Panasonicu?
Podľa mojich info LG Chem aj CATL vyrobili v roku 2020 vyššiu kapacitu batérií.
Súhlasím. S jedného poistenia nemôžu byť zabezpečení dvaja.
Len som nemal odvahu na pravde niečo také vytiahnuť.
Nie je to však také jednoduché. Poznám mamu 3 detí , ktorej muž sa zabil keď malo najmenšie 2 roky.
Jej vdovský veľmi nepomohol, vypláca sa max do 100% pre všetkých.
Deti dostanú po 30% takže ona dostávala počas ich výchovy len o 10% viac.
Vy budete iste rozvedená?
A budú vedie aj to či je to zo sporáka v kuchyni, komína továrne, teplárne, ...alebo auta?
podľa teba len "Dízlové smrady ti vypúšťajú karcinogény priamo pod nosom."?
Čo sú podľa teba tie karcinogény? SO2, NO2, CO, NOx, PM?
Veľa si nebudeš musieť pamätať. Značky pri predaji z okresu do okresu sa meniť nebudú.
Nových vozidiel je cca 120 000, dovezených zo zahraničia 80 000, zmena držby 420 000.
Zmeny držby môžu byť aj v rámci okresu, odhadujem, že zmena okresu nastala pri 350 000 vozidlách.
Ročne sme teda potrebovali 550 000 x 2 tabuľky.
Ak to pri zmene okresu nebude potrebné meniť EČV bude stačiť 200 000 + 30 000 na poškodené x 2.
Kombinácia AA 999 XY vydrží 2 roky. Za 20 rokov tu bude len AA až AJ.
Veľké okresy sú pomerne známe, ale je aj dosť malých a tie si mnoho ľudí nepamätá.
Vieš ktorý okres má EČV začínajúce SV?
Škodlivosť sa určuje podľa zápachu?
Ako smrdí oxid uhoľnatý? Viete určiť čuchom obsah pevných častíc?
Ja si myslím, že je to starostlivosť o blízku osobu, ktorá je na to odkázaná
To je veľmi starý údaj. Za rok 2020 bolo v Nemecku z uhlia 24,1% vyrobenej elektriny.
Takže v mestách zrušíme aj kotolne, USS odsťahujeme, železiarne z Podbrezovej tiež, potom sú tu ešte cementári, Slovnaft, Duslo atď. Žiť budeme z čistého vzduchu.
Ja nemám nič proti EV, protestujem proti neprimeranej dotácii do kúpy vozidla, do novej infraštruktúry a daňového znevýhodnenia paliva pre ICE.
čakal som tento útok. Ale o sliepkach tam nič nie je.
Cukor aj vajcia sú slovenské nie z hnusného západu.
Cukor je rovnako sladký a vajcia boli vtedy aj dnes menšie i väčšie.
Prečítal som si to 5x.
1, Nenapísal som, že XL majú v reťazcoch. V SR je možné kúpiť aj vajcia XL, nie však bežne reťazcoch .
2, Ak chce reťazec predať 30 vajec za 2,5€ musia to byť S.
3, Nepoznám dobre ceny na vyspelom západe, dlhšie som bol len vo FR a CH.
A za tie ceny by ste vajcia určite nechceli. Švajčiarske M boli za cca 4CHF/10ks, vo FR 3€/10ks.
3, Aký máte problém s malým vajcom? Jeho zloženie je úplne rovnaké.
Ak máte v recepte 2 veľké vajcia dajte tam 3 a určite nič nepokazíte.
Ak tam dáte 2 tiež sa nič nestane.
Rovnako tam nedávate rovnako veľkú čajovú či polievkovú lyžicu niečoho.
Štipka soli je veľkosť S,M alebo L?
No to majú v tom Vietname mizernú políciu a spravodajskú službu, keď ich jedna osoba okradne o 3 mld. €.
2,3 mil USD. za hodinky, to by mu aj Fico závidel.
Ak cez naše územie viedli osobu násilím, pod falošnou identitou, či ako to urobili, tak sme s tým nemali súhlasiť.
Ak o tom nevedeli naše bezpečnostné zložky je to tiež hanba.
Že sme oklamali Poľsko ohľadne letu nášho špeciálu je tiež hanba.
Nepodarilo sa dokázať spoluprácu.
To by sme boli pekní babráci ak by im niekto dokázal v našom právnom systéme spoluprácu.
V SR dostať vajcia všetkých veľkostí. Bez problémov aj XL.
Asi nesmiete navštevovať reťazce, ktoré chcú predať 30 vajec za 2€.
Menšie vajcia ale nie sú zlé. Aký s nimi máte problém?
Odporúčame