1. To som nikdy netvrdil.
2. To nepopieram
Z pohľadu enviromentálnej záťaže Nemecka nie je rozdiel,
kto a kde bude prevádzkovať výrobu batérií.
Wolfsburg a Berlín nie sú tak ďaleko od seba.
1. To som nikdy netvrdil.
2. To nepopieram
Z pohľadu enviromentálnej záťaže Nemecka nie je rozdiel,
kto a kde bude prevádzkovať výrobu batérií.
Wolfsburg a Berlín nie sú tak ďaleko od seba.
Rozmýšľam, ako vyzerajú také pozemky. Asi na nich ani tráva poriadne nerastie.
Viem, že sa v tejto veci robil výskum, ale až také terno to asi nebude.
Našiel som číslo na neobrábanú pôdu 326 000 ha, to ale nie je podstatné
To čo chcela realizovať IKEA v Malých Levároch, ale nenapĺňa využitie nevyužitej pôdy.
V zámere sa píše " Na parcelách .....sa dnes (2017) pestuje obilie"
Neviem či to dotiahli, lebo som našiel túto informáciu:
Rozsah hodnotenia navrhovanej činnosti „Pestovanie rýchlorastúcich drevín v lokalite Malé Leváre“
č. ... zo dňa 19. 12. 2017 stratil platnosť dňa 19. 12. 2020, preto v konaní nie je možné pokračovať a uzatvoriť ho.
Neuveriteľné čísla.
1, 2x násobná spotreba elektriny počas HO?
Chladničku máte rovnakú, periete rovnako, klíma nebežala, žehlili ste tiež rovnako, možno varenie ak je elektrické to ale robí, ale svietenie a počítač, v žiadnom prípade nemohli zdvihnúť spotrebu na dvojnásobok.
2, Tú zvýšenú spotrebu ťahala v mesiacoch december-marec FVE? Vtedy keď dodáva max 20% svojho inštalovaného výkonu? V zime vykryjete 1/2 spotreby elektriny.
V lete musíte ohrievať bazén, ale posielať ju niekam inam.
3, Aké sú parametre FVE, počet panelov x ich maximálny výkon, batérie kWh?
Cena za kompletnú dodávku?
Návratnosť 12 rokov? Možno to bude v nejakej inej krajine.
4, V prípade biomasy ma nezaujíma CO2, ale ten zbytok.
Alebo si myslíte, že pri horení vzniká len CO2?
Koľko prerábate na tej hybridnej elektrárni?
Aký je obsah spalín z tej Vašej biomasy?
"Perieme, sušíme a varíme podľa Slnka"
V zime máte studenú stravu, sprchujete sa len 1x za týždeň a prať až tak veľa tiež netreba.
A čím kúrite v zime? Iste máte tak zateplený dom, že v ňom netreba kúriť.
Odkiaľ beriete číslo 450 tis. ha neobrábanej poľnohospodárskej pôdy?
Orná pôda to nebude, tá je osiata na cca 97%
Žeby TTP?
Uvedená skutočnosť (závislá práca) je zákonom zakázaná.
Nemyslím si , že väčšina živnostníkov či s.r.o. by mali byť zamestnancami.
Netvrdím, že také neexistuje, ale rozhodne si nemyslím, že je to väčšina.
Naše školstvo nebolo dobré ani do roku 1989.
Problémom je, že sme sa viac zamerali na kvantitu ako kvalitu.
Každý kto bude chcieť zobrať VŠ produkovať slabých absolventov sa dostane do sporu s VŠ. Produkovať dobrých absolventov za lacné peniaze vo veľkej miere nie je možné.
Naša hrubá mzda je také nič nehovoriace číslo, ale zvykli sme si naň.
My sme zaviedli pojem cena práce, ktorá zobrazuje náklady zamestnávateľa.
Problém v ČR bol vo vyššom zdaňovaní, nie v samotnej superhrubej mzde.
Mzdy aj keď sa to môže zdať pri priemyselnej produkcii nie sú až také rozhodujúce.
Napr. VW má náklady 10 000 miliónov a z toho ide na mzdy a odvody 500 mil.€ = 5%
V KIA je to len 2,3%, PSA 3,5%.
Poliaci kritizovali, že to čo ponúkali oni sa ešte môže, to čo sme ponúkli my je veľa?
Nechcú ju mať vo Wolfsburgu, bude predsa v Berlíne.
Počet invalidných dôchodkov je 232 526, to je skoro 10% z pracujúcich
To má od promile dosť ďaleko.
Ak by ste 20 rokov odkladal a potom 20-30 rokov z odloženej sumy bral
Koľko € by ste museli odkladať.
Aktuálny priemerný dôchodok je 405€, bez valorizácie je to po dobu 25 rokov
25 x 12 x 405 = 121 500. Koľko priemerných občanov si vie za 25 odložiť 120 000?
čakám n návrh tej komerčnej poistky.
Chcel som sa dať poistiť, jedna katastrofa horšia ako druhá.
Bavme sa o priemernom, lepšie zarábajúci platí viac a dostane viac.
Invalidné poistenie stojí 6% (3+3) z priemerného platu je to 60€, žiadne stovky.
Čo by sa stalo keby takto rozmýšľali všetci?
3, Ponúknite mi poistku pre invaliditu a stratu príjmu aké vysoké bude poistné?
Prosím zabezpečiť manželku a deti invalidným dôchodkom.
Ono to je len 1/2 pravdy.
1, požadujú sociálny minimálny dôchodok napriek tomu, že si ulievali mimo
2, znižujú aj výšku napr, zdravotných odvodov
3, celkom by ma zaujímalo ako by sa zachovali v prípade invalidity.
Neviem čo považujete za vložené peniaze? Potom sa môžeme baviť o tom či sa vrátia?
Radičovej vláda schválila, že v období rokov 2013 až 2017 sa budú dôchodkové dávky zvyšovať o pevnú sumu. Pevná suma zvýšenia bude závisieť od medziročného rastu spotrebiteľských cien a medziročného rastu priemernej mzdy.
Príčinou nízkej valorizácie v roku 2016 nebol zákon, ktorý nastavil rovnakú valorizáciu pre všetkých.
To možno nazvať skôr sociálnym opatrením.
Príčinou nízkej valorizácie v roku 2016 bola novelizácia zákona 461/2003 zákonom 252/2012
ktorý zmenil spôsob valorizácie dôchodkov zo švajčiarskeho modelu (50% inflácia a 50% rast miezd) na nový spôsob 100% rast cien postupne
v roku 2014 ako súčet 60 % rastu cien a 40 % rastu mzdy
v roku 2015 70% rastu cien a 30% rastu mzdy
v roku 2016 80% rastu cien a 20% rastu mzdy
v roku 2017 90% rastu cien a 10% rastu mzdy
od 2018 zvyšuje v závislosti od medziročného rastu spotrebiteľských cien
Pod zákonom 252/20012 sú podpísaný Gašparovič, Paška, Fico.
Keď pôjdem rakúskou cestovkou?
Máš smolu.
1, Valorizácia od 1.1. 2016 - starobný dôchodok o 1,90 eura,
dôkaz: https://lnk.sk/rvo7
2, Kto bol vtedy predsedom vlády? To isto vieš.
Robert Fico 4. apríla 2012 – 22. marca 2018
dôkaz: https://lnk.sk/nlrv
Keď sa takéto auto pokazí, alebo havaruje .....
Všetky materiály budú funkčné, .... Všetky budú komunikovať a budú mať ďalšiu funkciu.“
800 pre koho? Pre každého, priemer, minimum?
Počet rokov v práci je asi 2-násobný oproti počtu rokov na dôchodku.
Presnejšie počet pracujúcich už nie je 2-násobkom dôchodcov.
Ak má byť dôchodok 800€, musí pracujúci odvádzať 400€.
Reálny odvod na dôchodok je cca 25% z hr. mzdy.
Ak bude priemerný plat 1600€, bude dôchodok 800€.
Už dnes má dôchodca s priemerným platom a 45 odrobenými rokmi dôchodok 640€.
Problém je, že väčšina nedosiahne priemerný plat.
Povedzme, že Váš názor beriem. Koľko by to (v EUR) podľa Vás malo byť?
Odporúčame