Takže PCR aspoň 1x denne?
Takže PCR aspoň 1x denne?
Od kedy treba PCR test?
Jasné, niektoré veci dražejú aj 30% ročne a po 10 rokoch sa zistí, že to bolo za 10 rokov dohromady 20%.
Zoberme vraj drahý cukor.
1989 7,30 Kčs
2021 0,73€ = 22 Kčs *(cena v Tescu 0,55€ =16,56Kčs)
Celkové zdraženie +200% t.j. 3,5% ročne
Rast miezd (hrubé mzdy)
1989 37 704 Kčs za rok
2020 13 104 € = 394 771 Kčs za rok
Rast mzdy 2020/1989 +947% 7,8% ročne.
Inak:
1989 37 704/7,30 = 5 165 kg cukru ste si mohli kúpiť za priemerný ročný plat
2020 13 104/ 0,73 = 17 950 kg cukru za ročný plat. V Tescu až 23 800 kg
Za dnešný plat si môžete kúpiť 3-4x viac cukru ako v roku 1989.
Druhou spomínanou položkou sú vajcia
1989 1 Kčs (opravte ma ak sa mýlim, takto si to pamätám)
2020 0,155€ = 4,66 Kčs (po zdražení) Kaufland 10 ks za 1,09€
1989 37 704/1 = 37 704 vajec ste si mohli kúpiť za priemerný ročný plat
2020 13 104/ 0,155 = 84 500 vajec si môžete kúpiť za ročný plat. V Kauflande až 120 000.
Za dnešný plat si môžete kúpiť 2x viac vajec ako v roku 1989.
Ako by ste to chceli dať do poriadku?
Podľa rokov v manželstve?
Nuž doplním mäkké F.
Rozvedená manželka, manžel či druh, družka nemajú nárok na žiadnu pozostalostnú penziu.
Ak by ste ako manželka žili s mužom 40 rokov a rozviedli sa tak nedostanete nič.
Ak si ho napr. rok pred smrťou zoberie za manžela iná žena, bude mať nárok na pozostalostný dôchodok.
Naopak, ak poberáte vdovský dôchodok a znova sa vydáte, stratíte nárok na vdovský dôchodok od prvého manžela.
Neviem čím to chcú nabíjať, ale spotreba EV je cca 20 kWh/100km, pri 20 000 km ročne je to 4MWh/rok
1milión EV bude mať ročnú spotrebu 4TWh.
Nemecké veterné elektrárne vyrobili za rok 2020 130 TWh elektrickej energie, solár 50 TWh
Nemecko má ročné saldo vývoz-dovoz elektriny >25 TWh
Stále si myslíte, že 4 TWh na nabíjanie bude problém?
Mám pocit, že diskusia z vodcom socialistickej revolúcie nemá zmysel.
Výhodou nášho liberálneho zriadenia je, že svoje názory môžete pokojne prezentovať.
V opačnom prípade to neplatilo a neplatí.
Rovnako môžete vycestovať do vami zvolenej krajiny, my Vám nebudeme zadržiavať pas.
Prekročenie našej hranice už nie je nelegálne a nehrozí Vám guľka do chrbta.
Môžete sa voľne združovať a voliť Komunistickú stranu či akúkoľvek inú politickú stranu.
Podľa volebných preferencií je zástancov socializmu akosi málo. Počet hlasov je pod 1%.
Zbohom
Pardon, vy súdruhovia sa zdravíte
Práci česť.
Vôbec nie som v "zúrivosti zaslepený".
Myslíte si, že celý svet má rovnaký názor ako Vy, a to je tá zaslepenosť.
Porovnávať začiatok kapitalizmu 16 storočia nemožno porovnávať zo socializmom roku 1917 či 1948.
Civilizačné choroby? Myslíte nesprávnu výživu či nedostatok pohybu si môžete odstrániť sám.
Znečistenie ovzdušia je teraz podstatne nižšie ako bolo za socializmu.
Priemerná kyslosť zrážok sa normalizovala z hodnoty cca ph=4 na hodnotu ph=5,5
Čo nám napíšete o prístupe socializmu k životnému prostrediu?
Staré skládky, niklová huť Sereď, BA-APOLO, GUMON, CHZJD, Istebné OFZ, Strážske CHEMKO, Nováky NCHZ, Žiar nad Hronom, všetky vojenské priestory sovietskej armáde. Celkove máme >200 enviromentálnych záťaží.
Verím, že sme sa dohodli aspoň o čom hovoril Tavares.
Ceny ND sú vysoké vždy.
Bežne sa stretávam s tým, že ak sčítane ceny ND,
tak aby ste poskladali celé zariadenie dostanete sa na 5x ceny zariadenia.
307 je navyše dosť starý model (výroba skončila asi 2009)
To mal niekto 10 rokov skladovať?
Možno ste lekár, ale štatistika je pre Vás cudzí pojem.
Skúste nasadiť PCR testy na ten istý súbor pacientov ako sú nasedené AG testy.
Zistíte, že záchyt bude cca rovnaký, len bude skôr.
Krajčoviča a Matoviča nemusím vôbec, ale aký máte problém s očkovaním.
Niektoré veci spravili chaoticky, to nemožno odoprieť.
V SR sa však priebežne očkuje.
Neviem o akých skleníkoch píšeš. Bavili sme sa o pôde a tá sa primárne využíva na obilniny.
S takmer 1,5 mil ha je sú na 800 000ha obilniny (pšenica, jačmeň, kukurica), potom olejniny a krmoviny.
Niečo málo zemiaky a cukrová repa.
Plocha na zeleninu je v SR cca 15 000 ha teda 1% ornej pôdy. Môžeš pestovať koľko chceš s chuťou.
Máš pocit, že v SR chýba zelenina?
Je dôležité kde sa to vyrába?
Majú ich, zatiaľ nemajú štúdiu, ale nepožičajú.
My naše Sputniky požičiame Maďarom?
5-členných rodín tam veľa nebude.
Máte pocit že 30 000 ľudí v tomto štáte nemá na dovolenku za 1700€/osoba.
Nepíšu, že ťa nepustia, píšu, že ak budeš mať pas EÚ ťa pustia. To je rozdiel.
V mojom prípade boli porovnané 2 roky voči starému priemeru.
Nemám napr. 10 ročné priemery a už vôbec údaje z roku 1880.
Potreboval som poprieť nezmyselných 5°C za 40 rokov,
na to zverejnené údaje SHMU stačilo.
Možno v Smere niečo vedia čo zabráni úmrtiam.
Len potom by to mali rýchlo povedať.
Každý deň zomiera na svete 10 000ľudí a oni niečo taja?
Potraviny neboli nikdy tak lacné ako dnes.
Napriek tomu, že sa poľnohospodárstvu venuje zlomok ľudí tak dopestujú podstatne viac.
Aj v článku s uvádza, že na rovnakej ploche dopestujeme 3x toľko.
Odporúčame