Čo sa týka trafostanice, zle som sa vyjadril. Nemala by byť NA ale PRI TS.
Neviem aké je ochranné pásmo, ale aj keby to bolo 20m,
je možné v blízkosti TS postaviť nabíjacie stanice.
Samozrejme bude obmedzením výkonová rezerva TS.
Tak ako sa majitelia benzínových aut musia poskladať na čerpacie stanice,
tak sa musia EV poskladať na nabíjačky,
Zatiaľ je EV veľmi málo, tak zaplatiť niekoľko nabíjačiek v cene služby je problém.
Kým sa nezmení zásadne cena EV, je potenciál rastu počtu EV na najbližšie roky malý.
V % to bude vyzerať síce fantasticky (napr. +50% ročne), ale to znamená, že za 5 rokov budeme mať v SR 10 000 BEV. Koľko nabíjačiek to uživí?
Problémy o ktorých píšeš sú logické. Nikto predsa nebude platiť nabíjačku niekomu inému.


