To nebude stačiť. V SR sa produkujú v ekvivalente CO2 cca 43 000 ton.
Najväčší USS produkuje len 8 000 ton.
Budeme musieť zavrieť aj ďalšie firmy (Slovnaft, Duslo, ENO, Cementárne, OFZ a možno aj teplárne.)
To nebude stačiť. V SR sa produkujú v ekvivalente CO2 cca 43 000 ton.
Najväčší USS produkuje len 8 000 ton.
Budeme musieť zavrieť aj ďalšie firmy (Slovnaft, Duslo, ENO, Cementárne, OFZ a možno aj teplárne.)
Aké nabíjačky (výkon) boli zahrnuté do prieskumu?
Tak nám prosím prezraď, kde na svete reaktory použité vo V1 ešte fungujú?
Existujú ešte 4 bloky, ktoré sú prevádzkované.
Chápem, došli argumenty.
Škoda, že som sa nedozvedel, čo je na systéme protiústavné a čo ti berie?
Clá voči štátu EÚ? To asi nepôjde.
Čo je to vývozné clo?
Pozri si také Írsko ako sa vďaka nízkym daniam cez neho prelievajú mld.€. napr. tržieb Microsoftu.
Takže pred mesiacom nikto nepredpokladal potrebu testov?
Prečo ich potrebujeme tak akútne, v takom množstve?
Zaťaženie nemocníc? V ČR dosiahli 8300 a zvládli to bez testov.
My máme 2 000 v prepočte na obyvateľov je to polovica.
Netvrdím, že testy sú na nič, ale nie sú jediným možným riešením,
Nejaká rezerva (3-4 mil) ešte, musí existovať z prvého nákupu
Bolo nakúpených 13 mil. V plošnom testovaní sa minulo 7,5 mil.
Nuž prečítal som si odkaz, ale nijako z neho nevyplynulo, že:
"Keby si mal naozaj plniť limit NOx, musel by si adblue tankovať pri každom zastavení na pumpe."
Netvrdím, že sa nič také neudialo. Momentálne má moje auto nádrž 17 litrov, podobne sú na tom autá od AUDI
A4 -12 litrov,
A5,A6,A7 17 l,
Q5,Q7 23 litrov
Spotreba je daná spôsobom jazdy, ale mne vydá cca na 13-15 000 km
Dnes je už bežne doplniteľná zo stojanu na ČS, cena okolo 0,40€/l
Ak by som dopĺňal 3x toľko nič sa nestane.
Ten príbeh je ale starý 10 rokov, keď dopĺňanie ešte mohol byť problém.
Je pravda, že sa niektoré triedy zavreli, ale hlavnou príčinou je nezáujem.
Vyštvať pracovníkov? Išli za lepšími podmienkami rovnako ako kuchári, mäsiari, elektrikári, stavbári, ....
Ponúknuť im porovnateľný plat ako v Rakúsku je nereálne.
V SR stále pracuje 30 000 zdravotných sestier a uživia sa.
Mimochodom akože také vyspelé štáty ako A,D,CH potrebujú naše sestry?
Tam to robili tiež zle?
Až tak celkom nie.
Ak vieš zdôvodniť náhlu potrebu, ktorú si nemohol predpokladať je možné použiť iné postupy.
Či to bolo korektné vtedy môžu odpovedať napr. na ÚVO.
Teraz by to korektné nebolo určite.
- Neviem na čo narážaš vetou "zároveň ti ukrojí z toho imania"?
- Príspevok nadnárodných spoločností? Nesnívaj.
Môžu byť 2 typy spoločností:
1, Vyrába tu, ale SR nie je z pohľadu odbytu pre neho zaujímavé.
Napr. VW. Ak zavedieš odvody, spoločnosť si nájde krajiny kde je to lacnejšie.
Ver mi, že existujú lacnejšie krajiny ako SR.
2, SR je hlavným odbytišťom
Napr. TESCO . Ak zavedieš odvody spoločnosť zvýši ceny a odvody zaplatia SR spotrebitelia.
DSS nenesú riziko, oni ťa inkasujú každý deň. To riziko nesú sporitelia, ak im to štát znárodní.
Švajčiarsko je veľmi dobrý príklad rozumných ľudí. Tam keby si dal referendum o 13 dôchodkoch tak neprejde. Švajčiari sú zodpovední za celú krajinu. U nás sme si zvolili vstup do NATO.
Z neho vyplývajú záväzky. Technicky nie sme kompetentní sa baviť o tom ktorá stíhačka je lepšia.
Demografia nemusí mať vplyv na produkciu. Len takej produkcie je u nás ako šafránu.
Ak takú donesieš budem naozaj rád.
Som presvedčený že ak niekto dokázal prežiť z minimálneho dôchodku platného do SNS novely prežije aj teraz.
Predtým bola sadzba 136% životného minima za 30 rokov.
To by bolo dnes 292,16€, dnes je to 334,30 t.j. +42€.
Ak Vám bol vyplácaný roky polovičný vianočný príspevok to Vás nikto neokrádal .
Aké sú pravdy relatívne.
Kedy im to bolo odňaté?
Poznám 2 DSS, obe riešia prípady COVIDu.
DDS je skratka pre Doplnkovú Dôchodkovú Poisťovňu.
O starých ľudí sa starajú:
- Domovy sociálnych služieb
- Zariadenia pre seniorov
- Špecializované zariadenie napr. pre postihnutých Alzheimerom
Neviem o vyššom presune osôb v starostlivosti týchto zariadení do nemocníc.
Zariadenia okrem vážnych stavov riešili u seba. Mali veľmi podobné problémy ako nemocnice.
Infikovaný personál, prípadne v karanténe.
Ako si prišiel na to, že gro tých ľudí môže ležať doma?
Máme cca 33 000 infikovaných, z nich je v nemocniciach 1 862 cca 6%.
Istú starostlivosť potrebuješ aj pri miernejšom priebehu.
Ak ti ju nemá kto poskytnúť končíš v nemocnici.
Záleží, kde tých 10k najazdíš. Do mesta to veľmi vhodné nie je, ale ak by si mal do práce cez 30 km.
Napr. PB -> KIA (36km) a striedate sa dvaja tak je nájazd 9 000km + nejaké km s rodinou celkovo 12 000 ročne. Po 15 rokoch (15 x 12 000 = 180 000) nebudeš mať veľmi pravdepodobne žiadne problémy.
Ak ale kúpiš diesel kde 300k stočili na 180k tak problémy budú.
Výroba už dnes dávno nie je to čo hýbe svetom.
SR síce patrí ku krajinám kde až 35% HDP vzniká v priemysle, v Číne 40%, v USA len 19%
Vyššia výroba neznamená vyšší zisk ani viac zamestnancov.
To čo zobrali DSS je málo (9 mld.) .
Skús spočítať ak by do nejakej banky platili všetci celú sumu koľko by tam muselo byť.
DSS majú jedno veľké riziko, že akumulujú peniaze a raz sa na tie peniaze niekto ulakomí.
Zbrane - to je niečo, načo všetci radi poukazujú.
Vo Švajčiarsku mali tohto roku referendum a odsúhlasili (tesne) nákup stíhačiek za 5,6 mld. €.
My sme vynaložili za naše stíhačky 1,6 mld + predpokladám 1,4 mld. vynaložíme
v priebehu prevádzky (min. 30 rokov). Takže ročne nás tie stíhačky stoja 100 mil. €.
To je tak na 13. dôchodok v dnešnom ponímaní (necelých 100€ na dôchodcu)
Viem, že obrana mnohým nič nehovorí, ale je nutná.
Úbytok populácie 0-24 ročných oproti populácii 25-49 je cca 1/3.
0-24 1,4 mil
25-49 2,1 mil
Ako to chcete zmeniť?
Aj tu máš chybu, maximom bude podľa v súčasnosti platnej úpravy 6%.
Od 1.9.2012 sa sadzba príspevkov na starobné dôchodkové sporenie sa znížila z doterajších 9% na 4%. Zmena je časovo ohraničená rokom 2016; od roku 2017 sa bude sadzba zvyšovať každý rok o 0,25 % tak, aby v roku 2024 dosiahla 6 %.
Ja mám inú otázku: Odkiaľ má štát brať peniaze na spravodlivú výplatu dôchodkov?
1, suma 334€ platí pre odpracovaných 30 rokov, čo robil takýto dôchodca 17 rokov medzi 16-63 rokmi.
2, reálny je minimálny dôchodok za cca 45 rokov = 410€
3, pri plate cca 600€/ mesačne (POMB=0,59) dostane dôchodca za 45 rokov 413€
rovnakú sumu dostane každý kto toľko nezarobil, teda s platom nižším ako 600€.
4, Ako príklad uvediem čiastočný úväzok upratovačky s platom 200€ a odpracovaným obdobím 30 rokov,
z ktorých bola 5 rokov na MD. Jej dôchodok je 334€/mesačne => cca 80 000€ za celý dôchodok
Odvody takej upratovačky na dôchodok predstavovali 15 rokov po 12 x 200 x 18% = 432€
432€ x 15 = 6480€
To si ako vypočítal?
Pán podnikateľ mi isto vysvetlí, (mne nevedomému) ako ovplyvňuje nákup vozidla zisk pred zdanením.
Odporúčame