Sloboda znamená možnosť si vybrať.
Farmu som videl možno 5 rokov dozadu 10 min. a Kredenc som nevidel nikdy.
Ani moje deti o tieto programy a TV nemajú záujem.
Nejaké programy o slušnosti si nespomínam ani za socializmu.
Sloboda znamená možnosť si vybrať.
Farmu som videl možno 5 rokov dozadu 10 min. a Kredenc som nevidel nikdy.
Ani moje deti o tieto programy a TV nemajú záujem.
Nejaké programy o slušnosti si nespomínam ani za socializmu.
Nevedel som, že 35 mil. € sú u teba drobné.
Dom si nepredal, len si ho nekúpil.
Spoločnosť za 6 rokov (dostupné údaje) vyprodukovala zisk 32,6 mil. €
51% patrilo štátu, 49% bral RWE = 16 mil. € => priemerne ročne 2,7 mil.
Štát sa mohol rozhodnúť, že neprijme 35 mil. od nového kupujúceho a
zaplatí RWE aspoň ďalších 35 mil. To je rozdiel 70 mil €
70 mil./2,7 mil. ročne je návratnosť cca 26 rokov.
Neverím, že by štát začal riadiť VSE lepšie ako to robilo RWE.
Skôr si myslím, že by to dopadlo ako SPP
2019 -104 141 000 €
2018 -103 454 000 €
2017 -47 180 000 €
Posledná poznámka: Ak je to zlatá krava, tak potom sú chlapci z RWE blbci, že to predávajú.
V ekonomike nie vždy platí, že 1+1=2
Nehnevaj sa, ale napriek tomu, že sme ti viacerí poukázali, že ten systém nie je nijak náročný, trváš na svojich neobhájiteľných tvrdeniach.
Využíva GPS, ktoré je zadarmo. Jednotky tiež nevyvinul Skytool.
Presnosť systému nezávisí od technológie SKYTOOLu.
Údaje sa nemusia zbierať online, aj keď to nie je žiadny problém.
Spravujem sledovanie cca 50 firemných vozidiel a náklady na službu sú minimálne.
Spojenie nestojí ani 1€/vozidlo/mesiac. Náklady na SW sú 0,20€/vozidlo/mesiac.
Výnosy a náklady sú z overených dokumentov
(Výročná správa NDS, Účtovné závierky NDS, SKYTOOL)
Preto nechápem prečo brániš túto zlodejinu.
Myslím, že si to nahovárate. Väčšina mladých síce vie o socializme málo, ale je im to ukradnuté.
Ich zaujíma dnešný život, porovnávať s tým čo bolo pred 30 a viac rokmi nemá zmysel.
Mladí majú oveľa lepší prístup k informáciám a preto nechajte na nich ako budú žiť.
Myslím, že sa akosi pozeráš na ten problém z druhej strany.
Ľudia boli a sú aj slušní aj neslušní. V každej dobe sa to prejavuje inak.
Keď som bol dieťa, aj nám jedna staršia pani, chcela rozkazovať ako a kde sa máme hrať,
že nemáme behať, kričať, .... Boli sme pre ňu odporné neposlušné detská.
Aj dnes existujú takí dôchodcovia, ktorým vadí všetko.
Chce to zmenu prístupu.
Akú energetiku predali?
Ak dáš dôkaz o predaji energetiky (že štát niečo predal) tak sa ti ospravedlním.
Skutočnosť je však taká, že štát nič nepredal.
Buď tomu nerozumieš, alebo, čo je horšie, úmyselne manipuluješ.
Určite nie:
Súkromných aut na 1000 obyvateľov je podľa uvedenej štúdie 347
Celkovo v SR teda bude 5 450 x 347 = 1 891 150 súkromných aut.
Všetkých registrácií vozidiel (motorky, nákladné, autobusy, prívesy) je cca 3,3 mil.
Reálne osobných aút (M1) je 2,3 mil. N1 (240 000)
Takže má odrobených 47 rokov?
5 mesačná zima v stavebníctve?
Robil som pre stavebnú firmu 5 rokov, ale 5 mesačnú zimu si nepamätám.
Mali sme 2 týždne dodatkovej dovolenky, čo sa museli vybrať december-január
To bolo v časoch, keď sa v mraze naozaj nedalo betónovať.
Naozaj si myslíte, že sa zisťujú ceny lokomotív?
Počuli ste už pojem spotrebiteľský kôš?
Skúste v ňom nájsť lokomotívy, ale žiadne tam nie sú.
Tie sa zisťujú pri raste cien priemyselnej produkcie.
Ale veď ja netvrdím, že potraviny nezdraželi.
Ale o 2,1% ročne, to je to raketové tempo?
Mlieko a syry kupujem za rovnaké ceny (aspoň tie moje)
Cukor ma takú smiešnu cenu, že ju nesledujem. Pozrel som do Tesca kryštál = 0,55€ /kg
Istý rast sa po "cukrovej" kríze dal očakávať. Ale cukor je stále lacný.
Vajcia sú také diskutabilné, ale veľkosť L (≥ 63 g < 73 g) po 0,16 mi nepripadá veľa.
Znova si to prečítaj.
Predčasné + 1 400
Starobné - 4 200 (-0,4%)
Rozdiel je štatistická chyba.
Ak zohľadníš zvyšovanie veku, tak to znamená že sa ešte len dožijú.
Napr. som čítal, že počas korony menej ľudí podávalo žiadosti o dôchodok.
O dôchodok možno žiadať aj spätne a 3 roky dozadu bude aj doplatený.
Odkiaľ berieš presvedčenie, že sa nedožili.
Odporučím ťa ako experta do ŠÚ.
Obávam sa, že o takých mudrlantov tam nemajú záujem.
Koľko položiek sleduješ? V koľkých obchodoch? Aký raketový nárast si zistil?
Dnes som si všimol raketový nárast ceny masla v Lidli Rajo 250G 1,15€.
Ipeľ je dosť malá rieka, priemerný prietok je 21 m3, max 70 m3
Dalo by sa tam postaviť VD porovnateľné napr. s VD Ružín =60 MW
O akom nerovnomernom výkone elektrární z obnoviteľných zdrojov snívate v SR.
V SR za zo slnka a vetra vyrobí minimum.
Vietor má inštalovanú kapacitu 3,1 MW
Inštalovaný výkon FVE bude vyšší, celková výroba je cca 0,5 TWh =1,5% všetkej výroby.
To netreba veľmi vyvažovať.
Na vyvažovanie tu máme PVE Čierny Váh = +/- 735 MW
Prípadne paroplyn Malženice a Vojany 430+440MW
Ako ste prišiel na to, že si povinnosť nesplnila SP? Čo ak si povinnosť nesplnil Váš zamestnávateľ?
SP Vám dôchodok vypočíta podľa zákona, či budete spokojný je druhá vec.
1, Kvalita a pokrokovosť
Dnes ti google ZADARMO oznámi na konci mesiace kde všade si bol a ako si tam išiel, stačí na to telefón.
Množstvo firiem ponúka sledovanie vozidiel, jednotky sú za smiešne ceny cca 60€ životnosť 10 rokov.
To čo skytool robí, je výpočet mýta na základe získaných dát a ich rozúčtovanie.
Ie je na tom nič extrémne pokrokové.
To aj čerpacia stanica, ktorá vyberie od vodiča spotrebnú daň z palív si môže polovicu nechať.
Programovali ste niekedy niečo?
Ak zmena ceny vyvolala výrazné zvýšenie nákladov, tak sú to babráci.
Už chápem, prečo nemožno znížiť DPH späť na 19%, lebo by bolo treba prepnúť vo všetkých účtovných systémoch a pokladniach jeden parameter a to by stálo každého aspoň 10 000€
Vy budete zo Skytoolu, inak si to neviem zdôvodniť bránenie tejto zlodejiny.
Pri takých platbách za prevádzku, očakávam služby vrátane nastavenia, ale oni mali zmluve, že keď pohnú prstom stojí to 10 000€.
Diaľnice vôbec nie sú postavené z diaľničných poplatkov.
Poplatky pokrývajú max. údržbu.
30€ za 4 roky je u Vás 7,5% to nie je veľa, ale ani málo.
Tých 5 zím, predpokladám tak 5 x 3 mesiace nemohlo zásadne pokaziť dôchodok.
Odporúčame