Toyota nerobí PHEV, len HEV.
Neviem ako Vaša polovica SR, ale u nás väčšina pracuje.
3 milióny exekúcii neznamenajú 3 milióny dlžníkov. 50 000 FO má viac ako po 10 exekúcií.
Prežil som prítomnosť tisícov ruských vojakov, prežijem aj 4 amerických. Verím, že neprídu na tanku.
Tá zmluva je rámcová, to znamená že umožňuje objednávať právne služby. Daný je len max. objem a doba plnenia. Žiadna "položka" za predčasné ukončenie zmluvy NEEXISTUJE. Ak by ste si vypočuli čo Budaj hovorí, dozvedeli by ste sa prečo to podpísali.
Citujem z uzavretej zmluvy:
Článok VIII. Doba trvania a ukončenie rámcovej dohody
1. Táto rámcová dohoda je uzatvorená na dobu 24 mesiacov alebo do vyčerpania finančného limitu
195.500,00 EUR bez DPH, podľa toho, ktorá skutočnosť nastane skôr.
2. Túto rámcovú dohodu možno ukončiť písomnou dohodou zmluvných strán alebo písomnou
výpoveďou jednej zo zmluvných strán aj bez uvedenia dôvodu, pričom výpovedná lehota je jeden (1)
mesiac a začína plynúť prvým dňom nasledujúcim po riadnom doručení výpovede druhej zmluvnej
strane. Platnosť a účinnosť tejto rámcovej dohody zaniká dňom dohodnutým zmluvnými stranami
alebo posledným dňom výpovednej lehoty.
Za 15 000 BEV?
Myslíš niečo ako Volkswagen e-Up! alebo Škoda CITIGOe iV s poriadnou dotáciou.
Medzi rokmi 2008 a 2019 bol prakticky nulový rast.
Za rok 2020 máme nárast 10% hlavne v BA.
Ak chceme odvodiť predikciu na dlhšie obdobie, je ideálne si zobrať čo najkratšie
obdobie a to predĺžiť na 20 rokov.
Ceny nehnuteľností sleduje NBS. Tá však vychádza z inzerovaných cien NARKS.
Nesledujú sa ceny všetkých bytov v SR, ale len tých ktoré sa predávajú.
Váhové koeficienty pre jednotlivé kraje sú nasledovné: (v BA sa predáva 50% bytov)
BA 0,51, TT 0,13, TN 0,05, NR 0,06, ZA 0,07, BB 0,05, PO 0,04 a KE 0,09
Napriek tomu nehnuteľnosti od roku 2008 do roku 2019 zdraželi
zo sumy 1 511 €/m2 na sumu 1 574 €/m2. t.j. 4% za 11 rokov.
Ako vidíte, váš pocit, že nehnuteľnosti rastú 10% p.a. je len pocit.
V roku 2020 došlo k silnému zdraženiu na 1731 €/m2 t.j. +10%.
Možno z toho vyplýva Váš pocit.
Nájomné kopíruje ten rast.
V Ba stojí mediánový 3-izbový byt 180 000€
Nájomné za takýto byt je 500+200 za energie mesačne.
Ročné nájomné 6000 tvorí 4%.
V Trenčíne stojí mediánový 3-izbový byt 100 000€
Nájomné za takýto byt je 400+150 za energie mesačne.
Ročné nájomné 4800 tvorí 4,8%.
Kedže sú to zariadené byty, na cenu prenájmu vplýva opotrebenie zariadenia.
Myslím, že výdavky na "indiánov" sa preceňujú.
Nebudem ich obhajovať, lebo je to z veľkej časti lenivá zberba.
Celkom by ma ale zaujímalo, na koho by sme sa vyhovárali, keby sme ich nemali.
Viacero ľudí sa to už pokúsilo spočítať a zistili, že aj keby tu neboli, nezachránilo by to systém.
Fyzickú prácu robím len vo svojom voľnom čase na svojej záhradke a okolo domu.
Skôr pre zábavu, ako z nutnosti sa takto živiť. Ak budem vládať, tak to budem robiť až "do hrobu"
Môjmu otcovi sa to darilo a mal cez 80 keď zomrel.
Ako si prišiel na to, že by mal niekto kto nevládze robiť do 75?
Ak ale niekto chce, je zmysluplná práca to najlepšie, čo môže robiť.
Za akú dobu sa niekoľkonásobne dvihli?
Priemerný plat (úmyselne vynechám 90 roky, s vysokou infláciou)
1969 1 863
1989 3142
Nárast za 20 rokov +69% (2,6% p.a.)
1999 10 728 Sk = 356€
2019 1 013 €
Nárast za 20 rokov +184% (5,3% p.a.)
Zobrať si úver dnes je výhodnejšie ako za socializmu.
Je len veľmi málo krajín na svete kde mzdy nerastú.
Ten vzor je v ktorom paragrafe zákona o sociálnom zabezpečení?
Aký dopad to bude mať na kriminalitu a bezdomovectvo?
Dedkovia začnú kradnúť, alebo im niekto zoberie ich domy?
Poviem ti pravdu vymenil by som ten starý systém za nový.
Noví si to totiž môžu kedykoľvek doplatiť.
Ročný VZ v 2004 bol cca 6300€. Ak mal vtedy študent cca 20 rokov tak do dôchodku pôjde najskôr v roku 2048. Vtedy odhadujem priemernú hr. mzdu na cca 1900€. Z tejto sumy doplatiť nebude taký problém. Na zaplatenie ste v podstate dostali odklad 40 rokov.
To čo Ste napísali je na psychológa.
1, Chabé vzdelanie - v doterajšej histórii nikdy nebolo možné získať také dobré vzdelanie ako dnes. Je tu možnosť štúdia v zahraničí, prístup na VŠ je podstatne otvorenejší.
2, Ak staviame predražené byty a domy, pokojne si ich môžu mladí postaviť sami. Tak sa postavilo mnoho domov. Hypotéka za 1% naozaj nie je drahý úver.
3, Kapitál im môžu znebezpečiť rodičia, prípadne môžu mladí pracovať niekoľko rokov v zahraničí.
4, Som už starší a okrem mladomanželskej pôžičky som nedostal žiadnu podporu od štátu.
Tú pôžičku som do poslednej koruny splatil aj s úrokmi
To čo tvrdíte určite nie je 37%.
Mne nie je jasné, ako keď si niekto zoberie úver v banke vo výške 100 000 a kúpi si zaň byt dostane štát 37 000€? podľa mňa štát dostane DPH vo výške 16 666€.
poznám niekoľkých fyzicky pracujúcich ktorí pracovali na dôchodku.
Môj sused je klampiar a do 70 rokov lozil po strechách. Dnes má 75 a už robí len "na zemi".
Neviem koľko je tej klimatizácie, ale v štátnych úradoch jej veľa nebude.
Samozrejme, že viac nadrábajú ľudia s psychickou prácou, na tom nevidím nič zlé.
Nejaký návrh na zlepšenie?
V čom to nová vláda zhoršila? Ešte nič neurobila.
To rozhodne nehrozí. Skôr to vidím na opačný scenár.
O 2-3 roky dosiahneme vrchol a nasledujúcich 30 rokov očakávam pokles pod 5 mil. obyvateľov.
Odporúčame