Ako Minister Krajniak vyhlásil vojnu zamestnancom
Ak je garantovaná jedna minimálna mzda, prečo ich máme 6?
Je to podľa náročnosti práce, ale ten dlhodobo nezamestnaný nemá ani úroveň 1.
Ekonomické opatrenia treba robiť podľa sily regiónu (krajiny).
Prečo má obyvateľ Rakúska nárok na inú minimálnu mzdu?
Návrh štartovacej minimálnej mzdy určite nebol dokonalý.
Napriek tomu si myslím, že by sme mali umožniť týmto ľuďom sa uplatniť.
Aj keby sa 2 striedali na jednom mieste po roku, tak je to lepšie ako nič.
Ak by za 4 roky odrobili 2 roky vznikol by im nárok dávku v nezamestnanosti.
SR robí rôzne programy na podporu zamestnávania.
Okrem dotácie rôznych podnikateľov(automobilky, bane,..), poskytujeme dotáciu na absolventskú prax, pri začatí podnikania, pre zdravotne postihnutých a podobne.
Obdivujem každého podnikateľa, ktorý začne pracovať s takýmito skupinami zamestnancov. Nemal by som na to trpezlivosť.