Určite nebudete mať vyšší dôchodok, keď nebudete odvádzať.
Možno bude rovnaký, ale určite nebude vyšší.
Určite nebudete mať vyšší dôchodok, keď nebudete odvádzať.
Možno bude rovnaký, ale určite nebude vyšší.
My tu neutočíme na funkcie systému, ale na jeho cenu.
Jeho cena bola bez debaty vysoká.
Systém nám neprodukuje žiadnych 200 mil. €.
Výnosy z ETC za 2019 218 mil.€ náklady 109 mil€ => 218-109= 109 mil.
Diaľničné známky 79 mil. €
Odkaz na tú štúdiu by nebol. Lebo je to čistý nezmysel.
V ČR sú náklady na výber cca 2%, v SR 50% ale máme najlepší systém.
Otázka je, či SR potrebuje BMW na výber mýta?
Ak by sme zostali pri elektronických nálepkách a vyberieme len polovicu, tak sme čo do príjmou tam kde s týmto bohovským systémom.
Mali by sme nemoderný, nepresný ale veľmi lacný systém. Nie som propagátorom takéhoto extrému. Ale ak na zaplatenie 100€ za diaľnicu, treba dať vyberačom 50€ tak je to predražený nezmysel.
V ČR je to asi takto:
Provozní náklady placené z vybraného mýta konsorciu firem pod vedením Kapsch představovaly v minulém roce 1,525 miliardy Kč, jejich podíl na vybraném mýtu celoročně klesl na 15 procent. Státu tak z každé vybrané stokoruny zůstává 85 Kč.
Najprv uvediete nezmyselné čísla. Potom skritizujete MF, že nezahrnul všetko.
A aké sumy by si dôchodcovi želali?
Minimálny dôchodok je nastavený vysoko nadštandartne.
Škoda, že neuviedli plat, z akého ten dôchodok vypočítali.
Na to aby bol pri odpracovaní 42 rokov vypočítaný dôchodok 260€ je potrebné mať priemerný OMB asi 0,33.
Celý život zarábať tretinu priemernej mzdy. Pre rok 2019 tomu zodpovedá mesačný hrubý príjem 325€= 60% minimálnej mzdy. (pravdepodobne čiastočný úväzok)
Ak niekto zarába celý život 325€ a my mu vypočítame dôchodok 260€ tak sa má fantasticky.
Doteraz dostával 280€ v čistom, teraz bude 260€.
Najmä ak mu ho zvýšime na 420€ ako minimálny.
Odchodom na dôchodok príjem tohto zamestnanca stúpne z 280€ na 420€ t.j. +50%.
Nepoznám banánovú republiku kde sa majú tak dobre.
Tu nájdete koeficienty návratnosti:
Realita za 2019 je cca takáto:
príjmy z EÚ: 3,096 mld.
výdaje na EÚ: 0,969 mld.
Čo má vyspelosť systém s jeho predražením,
Ak si kúpim najlepší mobil za 4 000€, asi nebude pochýb o jeho kvalitách.
Ak systém spoplatnenia "zožerie" polovicu vyzbieraného mýta tak je to nehoráznosť.
Ako ide táto vláda okradnúť dôchodcov?
Valorizácia dôchodkov zostáva nezmenená.
Angličania nemajú za sebou zatiaľ nič. O rok sa ich budem pýtať ako sa im polepšilo.
Zamestnanci štátu sú napr. učitelia, pracovníci štátnej správy, personál štátnych nemocníc, policajti, armáda, hasiči, ...... Tí všetci riadne platia zo svojho platu 14% zdravotného poistenia.
Poistenci štátu sú deti, dôchodcovia, matky na MD, nezamestnaní, ....
Presný zoznam je tu: https://www.vszp.sk/platitelia/platenie-pois…
To je dosť veľký rozdiel.
Aj za poistencov štátu, štát platí poistné vo výške cca 1 mld. € ročne.
Kedže tieto osoby nemajú príjem (ak nepočítame dôchodok) tak je výpočet sumy dosť diskutabilný.
Za ktorých zamestnancov štát neplatí?
Nemýliš si to s poistencami štátu?
Nechce sa mi kontrolovať všetky uvedené fakty, ale tvrdenie
"Elektráreň, ktorá je v provincii Hubei produkuje až 75 percent elektrickej energie Číny."
je podľa mňa NEZMYSEL.
Elektráreň má výkon 22 500 MW.
V SR máme inštalovaný cca 7000 MW. (bez FVE)
Ak na 5 mil. obyvateľov potrebujeme cca 7 GW, nemôže 75% číny stačiť 3 x viac
Celková ročná výroba je 100 TWh, celková ročná výroba v SR cca 30 TWh
Vo všetkých vodných elektrárňach generujú v Číne len 17% vyrobenej el. energie.
Aj na tie zlaté tehličky má Kičura hypotéku?
To len výhodne investoval do zlata svoje celoživotné úspory?
Hypotéka neznamená legalizáciu príjmov.
Starý p. Kičura (1936) si v roku 2014 kupuje byt na Konvetnej v starom meste. Dáva to logiku?
V marci 2020 kupuje byt Kičura Krištof Kajetán (1999) 2 byty na tej istej adrese.
Žiadny z bytov nie je založený v prospech banky,
Kupujú si 78 roční dôchodcovia byty v starom meste?
Kupujú si 20 roční mladí naraz 2 byty v starom meste?
Tieto operácie sú, slušne povedané, NEŠTANDARDNÉ.
Štát za svojich zamestnancov riadne platí.
Ako si prišiel na to, že štát neplatí za svojich zamestnancov?
Samozrejme existujú napr. nemocnice s dlhmi na poistnom, ale nemožno povedať, že ŠTÁT za svojich zamestnancov neplatí.
Nože mi pomôž, keď som ten chudáčik.
Aké kvalitné potraviny by sme mali doviesť?
Doviesť dnes môžeme čokoľvek z celého sveta (na rozdiel od dôb socializmu).
To čo dovážame určujú spotrebitelia.
Takže my neobchodujeme s Ruskom? Len neviem odkiaľ máme ropu a plyn.
Tu máte zoznam sankcií:
https://www.consilium.europa.eu/sk/infograph…
Ja som tam nikde nenašiel zákaz dovozu potravín z Ruska.
Odporúčame