Hanba: Slovensko má druhé najvyššie emisie z nových áut v EÚ. Môže za to benzín
Odkiaľ máte údaj, že Nemecko nie je sebestačné vo výrobe elektrickej energie?
Nemecko je vývozcom energie. V 2019 vyviezlo viac ako 60 TWh, pri celkovej výrobe 518 TWh .
Zápornú bilanciu má hlavne s FR a a odtiaľ sa iná ako z jadra vyrobená energia doviesť nedá.
Podiel výroby elektriny z uhlia klesol v Nemecku za 10 rokov zo 42% na 20,3% teda na polovicu.
Výroba z JE poklesla z 25% na 12,5%.
Bolo to do veľkej miery nahradené
vetrom nárast zo 7% na 27%,
FVE nárast z 2 na 12%,
biomasa +3,5%
Cesta to nie je zlá, len dosť drahá.
Čo sa týka predajov v USA asi nič nebráni vyrábať pre nich iné autá ako pre EU.
Rýchlosť nasadenia a hlavne dotácie do EV sú prehnané. V tom sa zhodneme.