Nemá pravdu min. v tom, že by to za predchádzajúcej vlády neprešlo.
Prešlo to EPH za 0€, teraz za to isté zaplatil štátu 35 mil. €.
Nemá pravdu min. v tom, že by to za predchádzajúcej vlády neprešlo.
Prešlo to EPH za 0€, teraz za to isté zaplatil štátu 35 mil. €.
*Máš pravdu nebolo stále v strate. V roku 2018 vykázalo zisk.
Úhrnná strata 2009-2019 však bola viac ako 48 mil.
Tie čísla sú OK, len ich krivia dane a dotácie.
Niekto si za plnú cenu kúpi auto a najazdí 70 000 km. Štátu zaplatí cca 8000€ na spotrebnej dani.
Tých 8 000 zoberieme tejto rodine a dáme ich inej šikovnej rodine, aby mohla jazdiť lacno.
Tá nová rodina nebude odvádzať nič.
To Citigo by som nechcel. To auto možno používať len s veľkými obmedzeniami.
Jeho skutočná cena je cena Octavie.
Vy ste kedy čo manažovali? Za čo ho chcete zatvoriť, konkrétne?
Dokonca to platí aj opačne. Ak štát kúpi ziskový podnik, premení ho na stratový. (napr. SPP)
To je pravda.
Lenže v našej energetickej sústave prebiehajú zmeny. (odstavenie ENO, dobudovanie EMO 3,4)
Tá elektráreň je na tom technologicky veľmi dobre, účinnosť cez 55%.
Je relatívne nová 2011 a vzhľadom k výkonu aj lacná. Výstavba stála cca 400 mil.€ za výkon 430 MW.
2013 bolo dávno po kríze.
Čo bolo v roku 2015-16 keď EPH kúpil podiel v SE?
Čože to vrátili štátu?
Pozri si koľko zarába štátny SPP. (- 100 mil.€)
Čo predáva? NIČ SA NEPREDÁVA.
51% akcií tak ako doteraz, ostáva vo vlastníctve štátu.
Slovensko malo 51% pred aj po tomto obchode. Navyše bude mať 35 mil. €.
Neurčuje ceny elektriny pre obyvateľov regulačný úrad?
Na západnom slovensku platíme viac? Lebo tu už E.ON je.
To chcel hlavne Kažimír, bál sa kurzových rizík. V skutočnosti by sme ušetrili.
Bez údajov to nepôjde.
Môžeš ich tam nahrať aj osobne ale cez registráciu to bude presnejšie aj do budúcna.
Myslím, že to nehrozí.
Žeby Morgan Stanley Capital zaradil do indexu MSCI World Index
"Kolárové sociálne byty s.r.o."
medzi spoločnosti ako APPLE, Microsoft, VISA, Nestlé, J&J, P&G ...
Obávam sa, že tam až Kolárove konexie nesiahajú
Nerozumiem akých 14% ani akých 35,2%. To určite nie sú odvody starobného dôchodcu.
Môžeme sa baviť o 9,4% (platí len nemocenské, zdravotné a starobné) a 31,2% zamestnávateľ.
Štát bude platiť len dôchodok?
Nebude poskytovať zdravotnú starostlivosť, platiť nemocenské, ...
Dane platíme predsa všetci čo máme príjem.
Neviem ako sa kamarátite s matematikou, ale asi veľmi nie.
Špeciálne pre Vás vypočítam všetky hodnoty medzi znakmi rovnosti.
3 700,50 : 12 156,00 = 0,3045 : 2 = 0,1522
0,3044,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,, = 0,1522......= 0,1522
Asi si nemyslíte, že 0,3044 = 0,1522
ČD nevykonáva železničnú nákladnú dopravu, cestnú vykonáva.
1, Na nič nenavádza, každý sa môže rozhodnúť.
2, Návratnosť je 100%: 6% = 16,6 roka
3, Mierne sa zohľadní aj odpracovaný rok navyše, ale zázraky nečakajte.
Namiesto 45 pracujete 46 rokov, to je len +2,2%
Pani Hudecová, za toto by Vás matematici nepochválili:
3 700,50 : 12 156,00 = 0,3045 : 2 = 0,1522
Musíte napísať:
3 700,50 : 12 156,00 = 0,3045
0,3045 : 2 = 0,1522
Inak je to nezmysel.
Odporúčame