Keď píšete takúto hlúposť, vedeli by ste číslom vyjadriť koľko poľnohospodárskej pôdy ubudlo?
Keď píšete takúto hlúposť, vedeli by ste číslom vyjadriť koľko poľnohospodárskej pôdy ubudlo?
A čo si tým chcel povedať?
Z pohľadu hodnotenia vlády nie je rozhodujúci celkový deficit, ale jeho zmena.
........................ 2015..............2019
Nemecko ..........72.1 .............59.8......-12,3
ČR................. ....40.0 .............30.8 .......-9,2
Maďarsko..........76,2.............. 66,3........-9,9
Dánsko..............39.8 .............33.2........-6,6
Írsko............. ......76.7 .............58.8......-17,9
Španielsko......... .99.3 ,,,,,,,,,,,,95.5.......-3,8
Švédsko............ ..43.9 ............35.1.......-8,8
SR.......................51,9.............48,0 .......-3,9
Ak HDP klesne o 10%, tak bez toho aby sme si požičali € sme na 53,3%
V kríze 2008 -> 2012 RF išiel z 28,6% na 51,8% = 23,2 p.b.
Na pláži ten problém nemám. Nie všetky pláže sú "sardinkové".
V mori už ten problém nemám vôbec. Cesta autom.
Nevidím väčšie riziko na pláži ako v BA.
Varím si sám. Obchod rovnako ako v SR.
Určite je BA špecifická, ale keď zoberiem BA kraj v ktorom musí mať mesto BA výrazný podiel.
Tak platí:
Priemerná cena 2019 bola 2 102 €/m2, 2Q 2008 2 019 €/m2. Rozdiel je 5%.
Problém je, že štatistika zahŕňa práve predávané byty.
To znamená, že cena môže byť rovnaká a zhoršila sa kvalita, ktorá je za tú cenu ponúkaná.
"dnes su ceny snad 2x tak vysoko ako boli vtedy pred krizou"
Ja chápem, že nie si v SR, ale potom nepíš takéto nezmysly.
Priemerná cena 2019 bola 1 574 €/m2, 2Q 2008 1 549 €/m2.
Po 10 rokoch v priemere rovnaká cena.
Zdroj:NBS
Neviem čomu nerozumiete. Dnes poberá podporu aj Tesla vo výške 22 500 CNY.
Budúci rok bude podpora len na vozidlá s cenou do 300 000 CNY.
Dnešná cena Tesly 3 je v Číne 323 800 CNY. To je viac ako limit 300 000 CNY
Už cena 323 800 CNY je cenou zníženou z 355 800 juanov.
Tesla iste vyrobí model 3 pre Čínu s cenou do 300 000 CNY.
Otázka je, čo bude ten model obsahovať.
S tou repkou je to nespravodlivé tvrdenie.
Zberová plocha repky bola (2018) 154 000 ha.
Obilniny spolu 743 000 ha. Len pšenica z toho 403 000 ha.
Pestujeme 5x toľko obilnín ako repky.
To čo je pracné a nevieme zohnať ľudí, či automatizovať jednoducho nevychádza.
Na repku žiadne dotácie nie sú. Sú na ňu odberatelia a je ekonomicky zaujímavá.
Ako dokážu Dáni s našimi dotáciami u nás chovať prasce a my nie?
Skúsim to, aj keď veľkú šancu tomu nedávam.
Porovnám 2 obchodné reťazce (Billa a Lidl) pôsobiace na rovnakom trhu
Údaje v mil. €
...........Tržby...Marža...Pridaná hodnota ....Mzdy+odvody.......Zisk
Billa ....607.....161..................88............... ...........63...............6,2
Lidl....1233..... 340................232..........................86 ............112,0
Billa dá na mzdy > 70% svojej pridanej hodnoty, Lidl len 37%.
Napriek tomu sú platy v Lidli o viac ako 20%
Lidl nástupná mzda, 38,75 hod./týž.: 910 €
Billa Ponúkaný plat (brutto) 726 EUR/mesiac
Zdroj: Profesia
Billa má horšie ceny (drahšie), slabšie platených predavačov a nezostane im zisk.
Nie čo robia zle. Lidl neokráda predavačov a napriek tomu mu zostane 18x väčší zisk.
To sa vymyká Vášmu vysvetleniu, že zisk je tvorený okrádaním zamestnancov.
Zisk je tvorený správnymi rozhodnutiami v manežovaní firmy.
Slovo "Zrejme" som použil preto, lebo nepoznám výplaty v Srbskej oceliarni.
Keďže mzdy v Srbsku sú možno polovičné oproti našim, tak sa domnievam, že tam platili menej ako SR.
Ak by tu niekto vyrábal pre nízke mzdy, tak tu už dávno nie je.
Do USA idú zdanené zisky.
Je mi úplne jedno, či je príjemcom zisku americká korporácia
alebo napr. p Sotákovi zo železiarní Podbrezová.
Tie zisky patria investorovi.
Aj stratu vyvážajú do USA?
Čo je na poľnohospodárstve CIEĽAVEDOME zničené?
Ja na dvoroch bývalých JRD vidím oveľa väčší poriadok, ako tam bol kedysi.
Pôda tu ostala. Nových podstatne výkonnejších strojov vidím tiež dosť.
Upadla živočíšna výroba. Nikto ju nechce/nevie robiť.
Ak prídu napr. Dáni, bránime sa im.
Celkom to nefunguje.
1, Myslíte, že naši spoluobčania, o ktorých asi najviac ide, by zmenili svoje správanie?
2, Existujú napr. zdravotne postihnuté osoby o ktoré sa kým vládzu, starajú rodičia.
Je väčšinou nereálne aby uvedené osoby mali potomkov. Potom sa o nich musí postarať štát.
To čo navrhujete smeruje k americkému modelu a nemyslím si, že je dobrý.
V prípade zdravotnej starostlivosti, je to už úplne nemysliteľné.
Skúste si zistiť čo stojí liečenie niektorých chorôb.
Ani s dobrým príjmom celej rodiny, by ste to nikdy nezaplatil.
Žiadna komerčná poisťovňa Vás na to nepoistí.
Nemusíte mať pravdu.
Ak mal niekto 40 rokov mzdu porovnateľnú dnes so 600€ (cca 60% priemeru),
tak mu vyjde riadny dôchodok 367,70 €, minimálny je 378,50 a už spadá do uvedeného počtu.
Netreba to chápať tak, že ich celý dôchodok dostávajú neoprávnene.
V rámci SR tam spadá cca 25% žien a 15% mužov.
V PO kraji tam spadá cca 30% žien a 25% mužov
S drobnými chybami.
1, nebola urobená korekcia POMB. Ak je POMB<1 zvyšuje sa.
Namiesto 840/1013 = 0,8293 má byť 0,8635
2, Podstatnejšia chyba je v aktuálnej dôchodkovej hodnote (ADH) ktorá nie je 11,30 ale 13,6361
Správne má byť 0,8635 x 30 x 13,6361 = 353,30 EUR
Ten kto pracoval bude mať veľmi pravdepodobne dlhšie obdobie poistenia, reále okolo 45 rokov
v tom prípade 0,8635 x 44 x 13,6361 = 529,90 EUR
Pre @Pavol8
minimálny dôchodok po 30 rokoch poistenia nie je 280 € ale 334,30€
USS bol v Srbsku, zrejme tam platil ešte menej ako u nás.
Prečo tam nepresunul výrobu?
Nízke mzdy, zďaleka nie sú jediná podmienka úspešného podnikania.
To čo v USS vyrábajú nie je domáca výroba?
Niečo nám bráni vyrábať domáce potraviny?
Na dedinách sú max. supermarkety, Potom je tu ešte kopa ďalších obchodov.
Počas "krízy" som v HM nakupoval možno 1x.
Ale ja netvrdím, že všetko nedražie.
Ja tvrdím, že ak dôvod na zdraženie pominie, tak cena klesne.
Keď sme pri tom vajci, koľko vajec sa dalo kúpiť za priemernú výplatu za socializmu a dnes?
Dnes určite 2x viac.
V prípade masla to možno nebude 2x, ale tiež určite viac.
Samozrejme budú aj veci, ktoré výrazne zdraželi, ale potraviny to väčšinou nebudú.
Zlacneli aj potraviny.
Skúste si spomenúť na vysoké ceny vajíčok, či masla.
Odporúčame