Aký zamestnanec mohol natankovať v 70-rokoch z mesačného platu 2000 l benzínu?
Priemerný určite nie.
Dnešnú mzdu ste tiež poriadne pokrivil.
Aký zamestnanec mohol natankovať v 70-rokoch z mesačného platu 2000 l benzínu?
Priemerný určite nie.
Dnešnú mzdu ste tiež poriadne pokrivil.
Koľko sa dá ušetriť jazdením 600 km denne?
365 x 600 = 219 000 km
spotreba 2190 x 7l = 15 330
cena paliva 15 330 x 1,30 = 19 929
Náklady na palivo sú cca 20 000.
Z toho si odpočíta DPH neoprávnená vratka 3 333
Nezaplatená daň zo zisku 16 600 x 0,21 = 3486
Spolu 6 819€ - je to AMATÉR.
Vlastnou hlavou zarobil len 6 800€ za celý rok.
To musel vyrobiť knihu jázd a zohnať bločky.
Takže možno to bolo len 80% zo 6 800 = 5440
Rómovia sa dôchodku veľmi nedožívajú.
Občanov nad 65 rokov v SR je 12,7%, vo veku 50-64 je cca 20%
Rómov nad 65 rokov je len 3,2%, vo veku 50-64 je cca 8,6%
Oveľa horšie je to vo vekovej kategórii 0-14, tam sa odhaduje
cca 160 000 rómskych detí a 650 000 nerómskych.
Aj u rómskych žien počet detí klesá a momentálne sa pohybuje okolo 3,5 detí na 1 ženu.
Neviem prečo je ten príspevok tu, nenašiel som spojitosť medzi sirotským dôchodkom a dovolenkou.
Na Vašu otázku nemá jednoznačnú odpoveď nikto.
Myslím, že časť dovoleniek sa uskutoční. Chorvátsko v auguste nemôže byť taký problém.
Druhá časť bude veľmi problematická (jún, autobus, lietadlo, Taliansko, Španielsko)
Ak by hotelierovi v krajine zakázali poskytnúť službu, musí vrátiť peniaze.
Myslím, že neobstojí to, že ich už minul. Ako sa nám nedávno snažil nahovoriť zástupca CK
Pravdepodobnejšie je, že turistické krajiny ubytovanie a služby spustia.
Potom je na CK, aby Vás tam dopravili. Ak toho nie sú schopné, mali by vrátiť peniaze.
Ak máte obavu, odstúpte od zmluvy teraz, zaplatíte storno cca 30% a môžete pokojne spávať.
Ak Ste boli poistený, môžete nájsť dôvod prečo nemôžete nastúpiť a poisťovňa Vám storno preplatí.
Niektoré poistené dôvody sú celkom zaujímavé.
20 rokov je v celku dosť, minimálne 7 detí po 3 roky.
Reálne ich asi muselo byť viac.
Dôchodok za prácu "okolo detí" je 20 x 0,68 x 13,6361 = cca 185€
To že existujú "poradcovia" o tom nepochybujem.
Súhlasím a stým, že Rómovia sú "úspešnejší" vo vybavovaní dávok.
Aj keď celkom neviem ako si taká úspešnosť meria.
Moja skúsenosť (nebol som klient) so sociálkou je, že neradia nikomu.
Určite neplatí "väčšinového vyhodia, no im budú radiť"
Možno som nepočítal správne, ale napočítal som cca 85 rôznych dávok.
Veľa z nich však marginalizované skupiny nevedia uplatniť.
Rozhodne sú výrazne najvyššími sumami dôchodky a rodinné prídavky.
Tento HOAX je horší ako Corona vírus.
Vyvraciam ho už niekoľko rokov.
Tu máš 7 rokov starý článok od Mihála. https://lnk.sk/HT59
Existujú síce invalidné dôchodky z mladosti (choré deti, ktoré nemôžu nikdy pracovať).
Ich priemerná výška je 289,36€ a ich počet je 17 160.
Netvrdím, že medzi nimi nemôžu byť aj postihnutý Rómovia.
Žil. Vtedy aj kravy dojili iné mlieko. Mlieko vo fľašiach skončilo v 70 rokoch.
Liter plnotučného stál kedy 2 Kčs? 2 Kčs stálo polotučné.
Spomienkový optimizmus
Ak myslíte Toyota Motor Manufacturing Poland, tak ten závod sa trocha zle porovnáva s automobilkami v SR. Majú cca 2000 zamestnancov, rozlohu 38 ha.
Závody sú dva. Nadmorská výška závodu jedného (Vroclav) je 131 m n.m. v prípade druhého (Wałbrzych) je to skutočne cca 420 m n.m. Zdá sa, že postavili na 2 miestach.
Kde som tvrdil, že som za drobenie? (Inak nový minister ide zmenšovať parcely).
Ak je to samozrejme možné, je určite lepšie stavať na menej úradnej pôde.
Ale neprikladám 300 ha parcele až takú dôležitosť, ako Vy.
Pôda už nie je taká dôležitá ako si myslíte.
NECHCEM aby bola SR agrárnou krajinou.
Napr. by mohli postaviť JLR v Nitre na Zobore, či Hradnom vŕšku. Alebo máte lepší návrh?
PSA mali asi postaviť niekde Malých Karpatoch. Ale tam sú zase lesy.
Tie veľké podniky poznám a sú to najväčšie ako píšete "zabetónované" plochy.
Sklady sú relatívne malé.
Logistické centrum AMAZON má 12 hektárov,
Lidl 12 hektárov, Billa 2 x 2,5 ha.
Logistické centra a sklady sú rovnako potrebné ako čokoľvek iné.
Žiadne logistické centrum nemôže byť na kopaniciach či lazoch.
Vládne noviny sú nezmysel.
Náklady na 13. dôchodok bude rádovo vyšší
Dajte mi jeden príklad, kde ste to videli? Ja vidím všade stavby pri ceste, nie v strede lánu.
Netvrdím, že to neexistuje, ale je to skôr rarita.
S potravinovou bezpečnosťou to nič nemá.
Obilniny pestujeme na 743 000 ha, t.j. cca 50% ornej pôdy. 1/2 dopestovanej úrody vyvezieme.
Ľudia si ale kupujú talianske (Panzani, Tesco, ...), chorvátske (Podravka) a české (Ideál, Giana) cestoviny. Rovnako Českú múku (Babička, Tesco)
Dopestujeme dostatok slnečnice i repky, ale ľudia kupujú maďarský (Vénusz) a ukrajinský (Giana) olej. Ani nemajú inú voľbu. lebo domáci výrobca Palma už klasické oleje doma nevyrába.
Problém je niekde inde, ako v chýbajúcej ornej pôde.
Kde v okolí Trnavy, Nitry je možné nájsť neúrodnú pôdu?
Máte pocit, že nás pôda neuživí. Ale to už dávno nie je pravda.
To číslo nám napovie, koľko tej pôdy ubudlo.
Ornej pôdy za posledných 30 rokov ubudlo 1,482 mil. ha - 1,407 mil. ha = 75 000 ha cca 5% výmery.
Väčšina úbytku cca 50 000 ha je spôsobená preradením ornej pôdy medzi TTV.
Netvrdím, že je to dobre, ale priemyselné parky za to môžu len z menšej časti.
VW BA má cca 200 ha, PSA v TT aj s priemyselným parkom cca 260 ha, JLR v NR 200ha,
KIA s MOBISom v ZA 270 ha.
Na ornej pôde sa stavalo vždy. Slovnaft > 500 ha, VSŽ 900 ha, Duslo 220 ha, ....
Alebo máte predstavu, že západoslovenskej a východoslovenskej nížine nemá byť priemysel?
Vy sa azda chcete vrátiť do čias keď bolo Slovensko agrárnou krajinou?
Tu máš rozumný názor na pestovanie repky. (prípadné ďalšie blogy blogera)
Tak sklady v strede lánu môže postaviť len blázon.
Sklad potrebuje infraštruktúru (cestu, inžinierske siete) tie nikdy nie sú dostupné v strede lánu.
Ak potrebujem sklad v Senci, nemôžem ho postaviť na Liptove.
Bonita pôdy v jednej lokalite sa líši minimálne.
Koľko % ornej pôdy bolo podľa Vás zastavanej?
Vy budete odborník na všetko.
Najviac ma dorazili komponenty do počítačov.
Skúste menovať tie počítače, ktoré sa vyrábali v ČSSR?
Myslíte EC-1021 alebo okopírovaný SMEP?
Kvalitné potraviny? Máte na mysli liptovskú salámu alebo mlieko v igelite?
Už vymeňte tú komunistickú príručku alebo voľte KSS.
Odporúčame