Ako ste prišli na sekeru 4 mld.?
Alebo ste len niečo počuli?
Ako ste prišli na sekeru 4 mld.?
Alebo ste len niečo počuli?
"lacno" znamemá pre Vás draho?
Požičať si museli a mne sa to zdá zatiaľ lacno.
Tiež ma to najprv prekvapilo, ale pozrel som zahraničné predikcie a lietali takmer rovnako.
Ako sa hýbe R0 zistíte až cca po 2 týždňoch a to môže byť veľmi neskoro.
Čína to ubrzdila a neprekročila hranicu 60 000 aktívnych prípadov.
USA dosiahli cez 1 000 000 a to sa mohli lepšie pripraviť.
Nemyslím si, že Corona zastavila ekonomiku.
Ak by to bola pravda, ekonomika by sa po 2-3 mesiacoch vrátila späť.
Ktorá časť ekonomika bola vládou zastavená? (Obchody, reštaurácie, šport, kultúra, ..)
Šport a kultúra sú v nenávratne, ale obchody to asi doženú.
V USA uzavreli Elonovi továreň.
Pre Slovákov majú zľavu, len 29,90. Do zahraničia to predávajú za 39€.
Keď to tak "zázračne" lieči, prečo to nepreplatia poisťovne.
Veď je to veľmi lacné, vyliečiť diabetika za 300€.
Nepriame náklady, ktoré zahŕňajú sociálne výdavky a stratu daní a odvodov predstavovali za rok 2017
pri DM 1.typu sumu 137 335 510 €
pri DM 2.typu sumu 130 846 276 €
Na jedného pacienta ročne to predstavuje sumu 5 067€ pri DM1 a 406€ pri DM2.
Strata produktivity, ktorá zahrňuje absentizmus a predčasné úmrtie predstavuje sumu pri
DM1 72 826 503€ (2687€ /na pacienta)
DM2 136 779 546€ ( 425€ /na pacienta).
Nepriame náklady tvoria cca 50% všetkých nákladov na liečenie DM.
V Rusku a USA sa neoteplilo?
Problémy mal juh Európy, veď tam je teplejšie.
Čo Brazília?
Hlavne, že viete znevážiť kohokoľvek. To sa teraz nosí.
Mohli by ste nám všetkým objasniť
-aké máte vzdelanie v oblasti virológie či epidemiológie.
-aké máte skúsenosti v tejto oblasti
Mne sa to podobá na p. ktorí síce riadia štáty ale evidentne o virológii a epidemiológii nič nevedia.
Jeden už trocha vytriezvel po návšteve JIS.
1, Skúsme sa porovnávať z CZ
2, V CZ sú aj rýchlostné cesty značené ako diaľnice, to isté čaká aj SR
3, Stav D v CZ je 1276 km, stav D+R v SR je 679 km.
4, Teraz treba započítať počet platiacich, použime pomer počtu obyvateľov alebo počtu reg. vozidiel.
SR 5,46 mil., ČR 10,58 mil. v ČR je 1,94x viac obyvateľov
Vozidiel je takmer 3x viac. ČR (9 442 491), SR (3 286 249)
5, 679 x 1,94 = 1317 km Dĺžka diaľnic v SR a ČR zodpovedá počtu obyvateľov v republikách.
6, Kvalita? Neviem čo by ste písali ak by ste chodili po českej D1.
Samozrejme ani u nás to nie je optimálne.
7, Cena ktorú platíte za diaľničnú známku vôbec nepokrýva náklady na výstavbu a údržbu cesty.
Sú krajiny kde sa za cestu platia celé náklady, cca 0,08-0,10€ za km.
Za našich 50€ by ste mohol najazdiť 500-600 km.
HR Záhreb - Carapina (500km) za 232 kn = 31€ za jednu cestu
IT Benátky - Rím (527km) 42,50 € za jednu cestu
FR Paríž - Lyon (463 km) 35,70 € za jednu cestu
Rozhodne nie VŽDY.
Porovnanie s HDP má zmysel ak porovnávame nerovnako veľké ekonomiky.
Asi takto:
V USA urobili 25,804/ na 1M populácie
V SR urobili 21,681/ na 1M populácie
Ja tam vidím len malý rozdiel.
Nehovoriac o tom, že
v SR 118 000 testov zachytilo 1 455 nakazených t.j. 1,23% testovaných
v USA 8 541 111 testov zachytilo 1 338 718 nakazených t.j. 15,57% testovaných
V posledných dňoch zachytili testy cca 10 infikovaných z 5000 t.j. 0,2%, načo by sme testovali viac.
Teraz skúste to isté ale nie v %HDP ale v EUR.
Potom uvidíme čo RF znížil.
Kde plytvá?
Požičala si 4 mld a z toho 3 mld. splatila dlhopisy vydané za Ficovej vlády.
Skúste porovnať iné štáty.
ČR už rozpočet zmenila a jej čísla vyzerajú takto
Schodek - schválený -40 000 000 000
Schodek - včetně změn -200 000 000 000
Novinári vždy napíšu o novej pôžičke o splatení starej sa vždy akosi mlčí.
Dňa 27.4. sme museli splatiť 3 mld. za dlhopisy ŠD 214 vydané 27.04.2010, úročený úrokom 4%,
Novo požičané 2 mld na 12 rokov sú za 1,056 % p.a.
druhé 2 mld, na 5 rokov za 0,35% p.a.
Tak zájdi do Vysokých Tatier a uvidíš, čo predvádzajú naši v turistickom ruchu.
Nevidím medzi tým veľký rozdiel.
Ľudia sú všade takí aj onakí. Koľko Slovákov si robí posmešky z Čechov v Tatrách?
Keď už sa tak oháňate súdom, mali by ste vedieť, že na štátnych zamestnancov sa nevzťahuje zákonník práce.
Špeciálne ty môžeš ísť do Talianska.
Mýto tam majú skoro zadarmo.
Pizza bude tohto roku za polovicu a voda bude grátis.
Je to 4-mesačný plat ak išlo o neúmyselnú škodu.
§ 166 zákona o štátnej službe
(1) Štátny zamestnanec, ktorý zodpovedá za škodu, je povinný nahradiť služobnému úradu skutočnú škodu v peniazoch, ak škodu neodstráni uvedením do predošlého stavu.
(2) Náhrada škody, ktorú spôsobil štátny zamestnanec z nedbanlivosti, nesmie u jednotlivého štátneho zamestnanca presiahnuť sumu rovnajúcu sa štvornásobku jeho funkčného platu pred porušením povinnosti alebo obmedzenia, ktorým spôsobil škodu. Toto obmedzenie neplatí, ak ide o zodpovednosť štátneho zamestnanca za schodok na zverených hodnotách, ktoré je štátny zamestnanec povinný vyúčtovať, a o zodpovednosť štátneho zamestnanca za stratu zverených predmetov alebo ak štátny zamestnanec spôsobil škodu pod vplyvom alkoholu alebo po požití omamnej látky alebo psychotropnej látky.
...
§ 167
(1) Služobný úrad je povinný vymáhať náhradu škody, za ktorú mu štátny zamestnanec zodpovedá.
Nechce sa mi hľadať všetky info o Vašom tvrdení.
Pravdou je, že bola zmluva na testy, ktoré boli v danom čase nevhodné.
Zmluva sa nerealizovala v plnom rozsahu z dôvodu nesplnenia termínov dodávky
a nekvality dodaného tovaru.
Súčasťou mali byť
"Sety na diagnostiku ochorenia KHB" za 24,90/ks v počte 200 000 ks celkom 4,98 mil. € bez DPH
Sety sa zo zmluvy vypustili, dodávka sa nerealizovala.
Položke
"Chirurgická maska" v počte 8 698 000 ks bola znížená cena z 0,83 na 0,78€/ks
úspora 434 900 na 2 Kičurove byty.
O tom ako vybrali firmu s tržbami 75 000€ za rok 2019 na dodávku tovaru na 2 zmluvy za
22 552 032 € a 12 399 139,20 € to je pre mňa záhadou.
Pôvodná zmluva podpísaná p. Kičurom nemá ani žiadne technické požiadavky na tovar.
Jediné čo toho pána zaujímalo bola jeho provízia.
Zmluvy sú zverejnené v Centrálnom registri zmlúv.
https://www.crz.gov.sk/index.php?ID=603&…
Teraz vy nájdite tú, ktorou boli nakúpené tie drahšie sety.
Problémom nie je verejné obstarávanie, ale jeho podmienky stanovené obstarávateľom.
Vo vašom prípade možno urobiť veľa, aby k nežiadúcim situáciám nedochádzalo.
Napr. požadovať referencie, bankovú záruku, dôkaz o tom, že už máte zamestnaných pracovníkov.....
Lenže často sa požaduje to, čo v skutočnosti nie je potrebné (certifikát, čo má len BONUL) a nepožaduje sa to čo naozaj bude treba pri plnení.
Zákon nie je dokonalý, ale vie riešiť mnohé. Problém je, že je zneužívaný.
Nie som z mimovládky a neviem o tom, že by mimovládky zásadne ovplyvňovali VO.
Priemerný plat 4800 Kčs v roku 1979?
V roku 1984 bol priemerná mzda 2790 Kčs.
Odporúčame