Štát si vo veľkom požičiava za 0,25% p.a. na 5 rokov.
Drobnej klientele by platil podľa Vás koľko?
Štát si vo veľkom požičiava za 0,25% p.a. na 5 rokov.
Drobnej klientele by platil podľa Vás koľko?
Použil si slovo "defenestrujeme" Defenestrácia je násilné vyhodenie z okna.
Korektné by bolo odvolať.
Bankové poplatky v SR sú taká citlivá téma ako zvýšenie ceny piva v ČR.
Pritom je to také jednoduché, nájdite si banku zadarmo, alebo nepoužívajte bankové služby.
Možno bude stačiť nepoužívať tie najdrahšie pri okienku banky.
Aj ÚPN klame? https://www.upn.gov.sk/sk/jan-budaj-1952/
Komu potom možno veriť?
Ja nemôžem zato, že si musel makať v SONY.
To je aká je tá každá druhá sobota v týždni?
Niektorí dôchodcovia majú tých sobôt odpracovaných viac.
V ČSSR bol do 1966 6 dňový pracovný týždeň, zmeny začali v 1966 keď každá 4. sobota bola voľná. Od januára 1967 sa prešlo na dve voľné soboty.
Nie som dôchodca, takže tvoj hnev na 13, dôchodok smeruj na tých čo ho schválili.
Niekto zavádza:
Počas chrípkovej sezóny 2018/2019 nahlásili všeobecní lekári v SR 1.470.680 ARO, z toho chrípku a chrípke podobné ochorenia (CHPO) v 157.644 prípadoch. Ťažké akútne respiračné ochorenie (SARI), ktoré si vyžaduje hospitalizáciu, bolo potvrdené v 123 prípadoch, pričom u 57 osôb došlo k úmrtiu.
Vírus chrípky bol potvrdený u 40 zosnulých.
Tak 57 alebo 800?
Z VŠ ho v 4 ročníku vylúčili.
Vedeli by ste uviesť §, ktorý to určuje. Nejako to nemôžem nájsť.
To by dopadlo asi tak ako so zdravotným poistením v USA.
Existovali by skupiny, ktoré by si neodložili na dôchodok.
Extrémna chudoba jednej časti, nie je dobrá ani pre bohatších.
Preto navrhujem, aby príspevky aspoň na 1/2 dôchodku, boli povinné.
Druhá polovica môže byť dobrovoľná.
Zabezpečenie cez deti vyzerá zaujímavo, ale deti začínajú svoju kariéru, zakladajú si rodinu a zháňajú prvé bývanie, keď ich rodičia odchádzajú na dôchodok. Neviem si predstaviť zaťažiť deti, ďalšími nákladmi.
EU určuje naše schémy podpory poľnohospodárstva?
Je pestovanie repky dotované?
Len málo vlastníkov pôdy môže byť aj poľnohospodárom.
Počet vlastníkov je cca 4 mil., zjednodušene každý občan SR vlastní kúsok pôdy.
Ornej pôdy je 1,4 mil. ha. Priemerný občan teda vlastní cca 30 árov.
Na tom sa podnikať nedá. V zahraničí je veľa fariem do 5 ha, avšak postupne zanikajú.
Naopak už polovicu pôdy obhospodarujú farmy s viac ako 100 ha.
Vaše tvrdenie nekorešponduje s faktami.
1, Vek dožitia do roku 1989 bol podstatne nižší. Mediánový vek v 1990 bol 31,2 roka v 2020 41,2.
2, O dlhšom dožití svedčí aj predlžovanie odchodu do dôchodku
3, Dnes odchádzajúci do dôchodku majú odpracovaných v "kapitalizme" cca 30 rokov.
4, Práca pred 30 rokmi v robotníckych profesiách bola podstatne ťažšia pre malé množstvo mechanizácie.
Samozrejme vieme ako sa ráta a som presvedčený, že to nie je tak ako si myslíš.
Ten kto nemá poistnú dobu min 15 rokov nedostane žiadny dôchodok.
Nemusel pracovať, musel byť dôchodkovo poistený.
Pri invalidných dôchodkoch sa požaduje kratšia doba poistenia podľa veku
napr.
najmenej 8 rokov, ak ide o poistenca vo veku nad 34 do 40 rokov,
najmenej 10 rokov, ak ide o poistenca vo veku nad 40 do 45 rokov,
najmenej 15 rokov, ak ide o poistenca vo veku nad 45 rokov
Tiež platí, že kto nedosiahne uvedenú dobu poistenia, nemá nárok na ID.
Jednorazová daň? To má aký zmysel?
Na to jedno zdanie k 31.12. prevediem majetok do firmy, alebo mimo SR.
Väčšina majetných ľudí nemá osobný ale firemný majetok. Ten takto zdaniť nemožno.
Ak niekto vymyslí takú hlúposť tak predpokladám, že potrebuje rukolapný dôkaz.
Ak odíde na Belize, tak mnoho ľudí príde o zamestnanie.
Dnes majetok nad 1M nie je nič.
Prečo by niekto napr. z ESETU s firemným majetkom v stovkách mil. € nemohol mať majetok 1 mil. €.
Ak si bol nespokojný mohol si odísť. Ak si bol hoden viac určite by ti ich viac zaplatil.
Inak dvaja rovnaký ľudia neexistujú.
Na túto genialitu si ako prišiel? V podstate navrhuješ znárodnenie.
Mám 129 mil.€ 1. rok mi vezmeš 64 mil.
zostalo 65 mil.€ 2. rok mi vezmeš 32 mil.
zostalo 33 mil.€ 3. rok mi vezmeš 16 mil.
zostalo 17 mil.€ 4. rok mi vezmeš 8 mil.
zostalo 9 mil.€ 5. rok mi vezmeš 4 mil.
zostalo 5 mil.€ 6. rok mi vezmeš 2 mil.
zostalo 3 mil.€ 7. rok mi vezmeš 1 mil.
zostalo 2 mil.€ 8. rok mi vezmeš 0,5 mil.
zostalo 1,5 mil.€ 9. rok mi vezmeš 0,25 mil.
zostalo 1,25 mil.€ atď.
Len zabúdaš, že ten čo ma takéto peniaze (aj podstatne menšie) sa môže zdvihnúť a odísť kam bude chcieť.
Nikdy viac ho v SR neuvidíš a ani jeho peniaze.
To bude tým, že autor si mýli pojmy smrtnosť a úmrtnosť, alebo zaviedol nejaké odhady infikovaných.
WHO uvádza "The coronavirus death rate is roughly 3.4%".
WHO tým ale nemyslí úmrtnosť, čo je počet zomrelých na počet obyvateľov,
ale smrtnosť, čo je počet úmrtí na počet nakazených.
Aktuálna celosvetová smrtnosť je 303 586 / 4 540 244 = cca 6,7%,
Samozrejme môžeme odhadovať, že nakazení boli aj takí, ktorí neboli diagnostikovaní.
Ak by ich bolo napr 2x toľko, ako diagnostikovaných, prídeme k číslu cca 2,2%
Aktuálna úmrtnosť t.j. počet úmrtí na počet obyvateľov nedosahuje ani 0,1%.
Najhoršie úmrtnosti Belgicko 0,07%, Španielsko 0,058%, Taliansko 0,052%, UK 0,049%
Aj podstatne nižšie Nemecko 0,0095%, Maďarsko 0,0046%, Rusko 0,0017%,
Navrhujem pisateľovi prejsť si cestou Borisa Johnsona.
Zdá sa, že tá presvedčí každého.
Naozaj nás chceš presvedčiť, že tých 22 000 finančných agentov sú ľudia,
ktorí klientovi dobre poradia?
Kto potom uzatváral tie zle nastavené poistky, IŽP, ...
Tým produktom nerozumejú ani agenti, nieto tí dôverčiví ľudia.
Z tých 4 mld. išlo 3 mld, na splátku. Ak máte požičaných cca 40 mld priemerne na 10 rokov.
Tak musíte každý rok 4 mld splatiť. Pôžičky na coronu budú veľké, tých 300 milionov je drobnosť,
Odporúčame