Čo pani pokladníčka v ZOO, tá nemá nárok na voľnú nedeľu
Čo pani pokladníčka v ZOO, tá nemá nárok na voľnú nedeľu
Príplatky v NE sú 100% z min. mzdy. cca 3€/hodina.
Nie to nie. Ale to čo je v Číne, nie je socialistická ekonomika.
No že nám prezraď kde to teda investuješ a s akými poplatkami?
Dokonca rádovo nižšími.
Myslím, že v USA nemajú SME preto musia chodiť na to naše slovenské.
Bismark zavádzal svoj systém za úplne iných parametrov.
Priemerná doba na dôchodku bola podstatne kratšia, dôchodku sa dožilo menej ľudí.
Počet detí narodených jednej žene bol vysoký.
Pomer počtu pracujúcich k dôchodcom bol podstatne vyšší.
Dnes na dôchodky vyzbierame cca 4 mld a vyplatíme 6 mld.
Starobných dôchodcov je 1,1 mil. a rastie
2005 925 000
2010 985 000 +6,5%
2015 1 037 000 +5,2%
2020 1 100 000 +6,0%
za 15 rokov +18,9%
V roku 1990 bol stav
60+ dôchodcovia: 774 000 28% z pracujúcich
20-60 pracujúci: 2 738 000
0-19 deti: 1 779 000
2020
60+ 1 112 000 36% z pracujúcich
20-60 3 074 000
0-19 1 273 000
2040
65+ 1 256 000 42% Napriek zvýšenie dôchodkového veku
20-65 2 989 000
0-19 970 000
ešte stále nechcete priznať demografický problém a budete tu písať o dani z robotov?
Prečo by tie roboty pracovali na SR dôchodky.
Dediča v dedičskom konaní zatajiť môžu, aj keď notár by na to mal prísť.
Viem o niekoľkých prípadoch keď sa to stalo.
Ak mala Vaša mama nehnuteľný majetok, tak môžete na katastri skontrolovať,
či je stále uvedená na liste vlastníctva. Tak zistíte či dedičstvo prebehlo
Pána Boha by som do úst nebral.
Nikde som nenapísal, že mi to postačuje. Vyhovuje mi to.
Za socializmu bola väčšina obchodov tak od 6:00 do 18:00, toto by mi veľmi nevyhovovalo.
Kedy otváraš tú firmu s rakúskymi platmi?
Tú nedeľu v pohode prežijem, ale nepáči sa mi zásah štátu do podnikania.
Som presvedčený, že to nie je to kvôli predavačkám.
Prieskum možno manipulovať rôzne. Napr. "správne" položenou otázkou.
Aj ako sám naznačujete výberom respondentov.
Ak by sa mňa niekto opýtal, či by mi vadilo
- zatvorenie kostolov počas korony, isto by som odpovedal NIE.
- zatvorenie mnohých predajní počas korony, odpovedal by som NIE.
Pod rúškom pomoci zamestnancom sa snažia presadiť ideológiu.
Čo ti bráni otvoriť firmu a dať Rakúske platy?
Za socializmu v tých obchodoch bolo ..., aj keď to nesmrdelo.
Na to aby sme prežili by stačilo otvoriť aj dva dni v týždni, ale my chceme žiť nie prežiť.
Načo by som šiel do Rakúska, TESCO majú v Komárome ostatné v Budapešti.
Ak nechcú DPH, tak nedostanú DPH.
FIO nie je internetová banka. Má v SR 20 kamenných pobočiek.
ďalšie pribúdajú.
Čo to má s úverom?
Z čoho si bol zhrozený?
Z 800V alebo 195A?
Predpokladám, že išlo o nabíjačku 150kW, existujú aj 350kW.
Prepáčte ale Vaše príspevky sú absolútne nereálne,
Načo by bola tá štátna banka, aby fungovala tak zle ako štátna pošta?
Aj kamenná banka je zadarmo. Dokonca aj vklady a výbery z účtu sú tam zadarmo.
Napriek tomu fungujú.
Na vine nie sú banky.
V SR existujú aj banky za 0€. Prečo k nim ľudia neprejdú?
Ak nastavím poplatky a klienti ich akceptujú, tak nevidím dôvod na znižovanie cien.
Ak by klienti odchádzali, tak by sa banky zamysleli nad poplatkami.
Fitness v ČR
Původně měl být jejich provoz obnoven 11. května.
Po čtvrtečním jednání se ale vláda dohodla na rychlejším uvolňování opatření a
fitcentra mohou znovu otevřít již 27. dubna, ovšem bez možnosti využití šaten a sprch.
Prešli len 3 týždne, nie mesiac.
V ČR sa naozaj končí núdzový stav. Inak sa ale v podstate nič nemení.
Iste. Ak zarobíš 100€ nemôžeš dlhodobo mínať 200€.
Aké výdavky má taký Kubánec alebo obyvateľ KĽDR.
Obeživa je len potrebné množstvo. To nemožno porovnávať s peniazmi v ekonomike.
Banky v SR majú aktuálne
- vklady vo výške cca 57 mld. €, z toho od obyvateľstva 40 mld.
- úvery vo výške cca 65 mld. €, z toho od obyvateľstva 40 mld.
Obeživa v SR je cca 10 mld. €, z toho 4 mld. v 500€ bankovkách.
V celej EMU je to cca 1 300 mld. €
Nie je dôvod tlačiť viac peňazí.
Neviem či autorovi rozumiem, ale tvrdí že:
"rast reálnych príjmov zhodný s rastom nominálnych peňažných príjmov"
to by znamenalo nulovú infláciu.
Socializmus sa hral na pevné ceny, ale všetci vieme, že sa ceny aj "upravovali".
Za lenivosť sa platí.
Koľko máte tých platieb? 3-5?
To je taký problém prepísať podľa súčasného výpisu z účtu?
Ja som to nepoužil, ale môžete o to požiadať aj novú banku.
Odporúčame