Podľa čoho sa zvyšujú dôchodky?
V tom sa nezhodneme.
Nikde som nepísal o nepotrebnosti. Citujem z vlastného príspevku:
"Možno doplniť aj zamestnanca s nižšou kvalifikáciou (upratovačka), inak veľmi potrebná osoba"
1, Ak sú všetci rovnako potrební, upratovačky, zdravotné sestry aj lekári, prečo majú rôzne platy.
2,Ak majú mať po rokoch malé rozdiely v dôchodkoch prečo museli, celých 40 rokov platiť vyššie poistné?
3, Solidarita je zabezpečená už pri výpočte dôchodku. (40 rokov, rovnaký OMB celý život)
mzda....500......dôchodok....324,50 (zvýšené na minimálny 378,50)
mzda...1000......dôchodok...539,90 oproti 1/2 platu len +43% namiesto +100%
mzda...2000......dôchodok...950,50 oproti 1/2 platu len +76% namiesto +100%
mzda...5000......dôchodok.1330,90 oproti 1/5 platu len +146% namiesto +500%
Navrhujem potom maximálny vymeriavací základ napr. 1000€ a z toho rátať dôchodok.
Prečo by sme mali odvádzať a nedostávať za to. Pretože upratovačky sú potrebné?