Neviem čo svetová asociácia pilotov, ale pravidlá FAA naozaj tolerujú 0,2 promile.
Piloti však nemávajú 125kg a tak aj jedno 0,5l pivo 10st. môže byť na hranici 0,2 promile.
S tou griotkou to nevyjde ani pri 125 kg.
Tých 0,2% nemusí spĺňať len pilot, ale všetci členovia letovej posádky, sprievodcovia, dispečeri, starajúci sa o údržbu lietadla.
Osobne som si robil test reakcií bez alkoholu a s jedným až troma pivami.
Reakčné doby sa podstatne zhoršili, (+15-20%) už pri jednom pive.
Aj pri 3 pivách som ešte tesne splnil požadovaný limit.
Bežne svoje najlepšie reakcie nebudete potrebovať, ale niekedy sú na nezaplatenie.
Vôbec sa necítim menejcenný, ak šoférujem bez alkoholu.


