Nepravidelnosť je vlastne dobrá. Kapacity musia byť postavené na max. odbery.
Takže v špičke nie je voľná žiadna kapacita, v noci je voľnej kapacity viac ako 1 blok.
Riadenie nabíjania, nie je až taký problém. Dnes riadime ohrev vody aj elektrické kúrenie.
Problémy na sídliskách by pravdepodobne vznikali menej ako v RD.
V RD má každý prívod, často aj 3 fázový. Stačí zapnúť nekoordinovane a vzniká problém.
Ak niekto býva v byte, tak si tak skoro EV nekúpi, alebo kúpi až sa na nabíjanie vybudujú prípojky.
Pri budovaní prípojok, bude dostatočná rezerva, okrem prípojky sa vybuduje aj trafostanica.
Ten nárast nebude taký rýchly. Za 18 mesiacov sa podporilo 800 aut.
Teraz bude možno za rok ďalších 800.
Podpora tých aut je ale nezmysel.


