Poradovníky u lekárov sú čoraz dlhšie
Napriek tomu čo je tu napísané, musíme priznať, že zdravotná starostlivosť sa podstatne zlepšila.
Dostupnosť liekov je niekde úplne inde ako za socializmu.
Dnes tu máme lieky popredných farmaceutických firiem a bojujeme o inovatívne lieky.
Za socializmu tu boli socialistické lieky, občas niečo s Juhoslávie.
Zohnať nemecký či francúzsky liek bola výnimka.
Prístrojové vybavenie (určite príde námietka, že vývoj by išiel aj za socializmu)
MR vyšetrenia za socializmu neexistovali.
Možno by sme tu dnes mali nejaké ruské MRI, ale rozhodne nie toľko ako dnes.
Pamätáme si technický vývoj za socializmu takže i tu by sme určite zaostávali.
V SR máme cca 17 CT na 1 mil. obyvateľov, V ČR 17, V HU 9, priemer EÚ je 22.
Ešte zaostávame, ale nie dramaticky.
V roku 2016 sa urobilo 900 000 CT vyšetrení a 300 000 MR vyšetrení.
Dnes čakáte na CT, na ktoré ste za socializmu nečakali, lebo žiadne nebolo.
Takže sa zamyslite a verte, že rady ubudli a nielen rady na banány.