Tu nejde o Remišovú, tu ide o KRÁDEŽ.
Boli daným firmám pridelené peniaze na výskum? Boli.
Sú to firmy, ktoré preukázili nejakú schopnosť skúmať. Nie sú.
Ďalej, nie je čo nafukovať. Je to podvod a krádež.
Tu nejde o Remišovú, tu ide o KRÁDEŽ.
Boli daným firmám pridelené peniaze na výskum? Boli.
Sú to firmy, ktoré preukázili nejakú schopnosť skúmať. Nie sú.
Ďalej, nie je čo nafukovať. Je to podvod a krádež.
Zraziť sa môže čokoľvek. Aj SU-34 s F-35.
O tom, že F-35 je drahší stroj niet pochybnosti cca 4x.
Napriek tomu ich vyrobili viac ako 300, SU-34 je vyrobených cca 130.
Veríte, že chýba 299 hadičiek?
To je pravda, ale tu publikované výsledky pochádzajú z "STK".
Myslím, že by si mal viac premýšľať, kým niečo napíšeš.
Rozdiel pri 1kWh je 0,0007€ to je (7/10 000) €, alebo 7/100 eurocentu.
Po zaokrúhlení by to mohlo byť 1/1000 €, alebo 1/10 eurocentu.
Stotina € je jeden cent.
Verím, že nie.
Odpovedal som na príspevok na otázku:
"Nechápem, prečo by som mala ísť do domova sociálnych služieb?"
Vo všeobecnosti môže dôjsť k nepochopenie názoru, aj keď bude rozpísaný na 1000 znakov.
Zariadenia poskytujú v tej istej budove viacero služieb:
- Špecializované zariadenie
- Domov sociálnych služieb
- Zariadenie pre seniorov
Ja poznám viac "Špecializované zariadenia", ale asi najviac miest je v DSS.
Vo VSE tam majú dosť veľký neporiadok. Preto je aj vaše tvrdenie chybné.
Ani mne sa nepodarilo pohľadať všetky zložky.
Faktom je cena energie bez DPH je cca 55€/MWh,
Pri ročnom odbere cca 2MWh je cena 285,70€ => 1MWh = 143 € 55/143 = 38,5%
1, Na internete nezverejňujem pravdivé údaje.
2, Ja Vás do DSS neposielam. Aspoň pokiaľ máte vlastný rozum a možnosť sa o seba postarať.
3 Faktom je, že niektorí stihnú umrieť tak, že dnes fungovali a zajtra sú mŕtvi.
U iných je to tak, že postupne strácajú fyzické, či psychické sily. Prípadne oboje.
Vtedy odporúčam DSS. Dom či byt nie je nutné predávať, či prevádzať.
4, Samozrejme, každý má právo nakladať s vlastným majetkom podľa svojho uváženia.
Myslím však, že jeho reakcia bola vzhľadom na opisovaný stav neprimeraná.
Jeho syn to momentálne evidentne nepotrebuje, ale čo ak by to niektoré dieťa silne potrebovalo.
5, V byte to nie je podstatné. Ak s Vami dieťa bude žiť vo Vašom byte nič sa nemení.
Horším prípadom sú domy. Tie si vyžadujú značnú údržbu a dieťa nemusí vždy investovať do Vašej nehnuteľnosti. Najmä ak sa nehnuteľnosť bude ďalej dediť medzi súrodencami.
Chodím do jedného zariadenia, kde žije cca 100 starších ľudí. 70 z nich trpí chorobami, ktoré im nedovoľujú rozhodovať o sebe. Pred pár rokmi to boli ľudia tak 70+, dnes má najmladší klient 50.
Tak preto som napísal, že už v 60-tich rokoch sa môže bežne stávať, že ľudia trpia demenciami.
Aj v tomto zariadení majú ľudia svoje lásky, to ale neznamená, že by sa mali ženiť a vydávať.
Možno spojím 2 veci z Vášho príspevku.
Neviete kto by mohol byť Vaším opatrovníkom? Nemáte nikoho komu veríte?
To je možno dôvod prečo sa chcete vydávať. Potrebujete blízku dušu.
Neexistuje povinnosť mať vybratého opatrovníka.
Je tu možnosť a ja verím, že by ju mnohí vedeli využiť.
Mám pocit, že sa cítite byť ohrozená. Nie všetky DSS sú zlé. Poznám veľmi dobré domovy.
Vo všeobecnosti je ich nedostatok.
Netvrdím, že také prípady neexistujú, ale ja mám v súčasnosti iné obavy.
Mám obavu z manipulácie rodičov.
Tu sa píše, že človek si môže vybrať opatrovníka. Opatrovník nemôže konať v neprospech opatrovaného.
Vyhlásiť niekoho za nesvojprávneho je dosť zložité.
Brániť im vydať sa, či oženiť? Ak niekoho rozum nie je spôsobilý na právne úkony tak by ich nemal robiť.
Rozhodne sa vo veku nad 60 rokov nechcem ženiť. Nevidím na to jediný dôvod.
Mal som dlho podobné názory, ale zmenil som ich.
Mali by byť 2 úrovne maturity zo slovenčiny aj matematiky.
Technické VŠ by ale mali povedať, že u nás sa vyžaduje maturita z matematiky úrovne A.
Iné VŠ by samozrejme mali nastaviť inak svoje požiadavky.
Pre mňa bol rozsah maturity z SJ zbytočný, privítal by som prísnejšiu maturitu z M.
U niekoho humanitne zameraného, to môže byť naopak.
Dnes sa už v 2.-4. na Gy vyberajú semináre, čím si žiaci rozširujú učivo z daného predmetu.
Tomu rozšírenému učivu, by mohla zodpovedať rozšírená maturita.
Napr. tu je https://lnk.sk/fj89 je niekoľko odpovedí na podobný problém.
Dedičstvo možno odmietnuť podľa § 463 občianskeho zákonníka.
Je tak treba urobiť do 1 mesiaca odo dňa, keď bol dedič súdom o práve dedičstvo odmietnuť upovedomený. Aj keď dedičstvo neodmietne, ručí za dlhy len do výšky z dedeného majetku.
Váš variant, že možno odmietnuť len v prípade "že dedený majetok je nižší ako dlžoby osoby po ktorej sa dedí" je určite chybný. Dedičstvo bežne odmietajú napr. vdovy po svojich manželoch. Potom dedia len deti.
Myslím, že ľudia by mali:
- uhrádzať najmä svoje "malé" dlhy (pokuty v MHD, dlžoby ZP a SP, ..)
- ak dostanú výzvu na úhradu, mali by sa snažiť s dlžníkom dohodnúť
- mali by komunikovať s exekútorom
- nemali by si brať pôžičky a keď už si ich berú, mali by čítať čo podpisujú, ak tomu nerozumejú nech si to dajú niekomu vysvetliť, len nie veriteľovi. Podpisovať len to čomu rozumiem.
To nemôžme očakávať, aspoň nie vo značnom množstve. Priemerná penzia v Rusku je 168 000 Rubľov.
To predstavuje cca 2181€. Má to háčik, nie je to na mesiac, ale na rok.
Mesačná penzia predstavuje 181€. S tým by u nás dosť ťažko vyžili.
Cuba zvýšila minimálny dôchodok o 70 pesos na 242 pesos = asi 10 CUC= 9€ ak bi aj priemer bol 2x minima z 18€ by neprežili ani týždeň.
To bol dosť zostručnený opis, dokonca si myslím, že zavádzajúci.
To musel byť január 2005 a predpokladaný dlh bol cca 33 Sk.
Najprv prišla normálna výzva od ZP na uhradenie dlžného poistného vo výške
neverím, že dali na exekúciu 33 Sk? Aký bol problém uhradiť túto sumu?
To dieťa nemôže to dedičstvo odmietnuť? Ja si myslím, že áno a je to najrozumnejšia voľba.
Ak ho neodmietne, tak po vysporiadaní BSM je polovica domu Vaša.
Druhá polovica sa dedí, vy dostanete podľa počtu detí 1/2 = 1/4 domu (1 dieťa) ,1/3 2 deti, atď
Budete teda vlastniť 3/4 domu. a 1/4 domu bude zaťažená exekúciou.
Vaše exekuované dieťa nemôže vlastniť viac ako 1/4
Oni niektorí si myslia, že ak nenájdu páku či pedál nie je tam prevodovka či spojka.
Ja si pamätám, že takmer na každej stavbe mali človeka, ktorý chodil po 10:00 nakúpiť.
My sme vraveli, že má vyštudovaný odbor "murár - čašník"
Netvrdím, že sa zákaz dodržiaval na 100%, ale nedá sa to porovnať s dnešným telefonovaním za volantom. Dnes totiž telefonujú všetci.
Odporúčame