Počet vyplácaných doživotných dôchodkov je malý.
Osobne by som takú ponuku ako dávajú dnes nikdy neprijal.
Ak porovnávame 1P a 2P musíme porovnávať komplexne.
1, ak sa niekto nedožil dôchodkového veku, pravdepodobne na 2P zarobil.
2, ak niekto zomrel krátko po začatí poberania, tak asi tiež zarobili jeho pozostalí.
3, Ak neakceptoval zmluvu s poisťovňou, síce nepoberá dôchodok z 2P, ale má ničo napr. pre svoje deti.
4, O bodoch 1-3 možno diskutovať.
Čo viem určite, že stav o 20-30 rokov nemožno považovať za istý, nemožno ho prepočítať a veľmi ťažko ho možno odhadovať.


