zaciatkom minuleho storocia zilo na uzemi tatier cca 40 medvedov, teraz mozno 10x, je potrebne znizit populaciu medveda aspon o 50%, ale toto umele udrziavanie vysokeho poctu medvedov ma podla mna 2 ciele - 1, cim viac medvedov, tym viac penazi roznym ochranarskym zdruzeniam, 2 - cim viac medvedov, tym menej ludi v lesoch, cize nebude tak na ociach, co sa tam deje s tazbou

