asi tak, po nasom "kolaboranti"
kapitalizacia JPMorgan je cca 414 mld. usd, HDP ruska (2017) 1560 mld usd, cize jedina sukr. banka ma majetok vo vyske viac, ako 1/4 ruskeho hdp, investicia v rusku vo vyske nejakej 1mld je pre taku spolocnost zanedbatelna nehovorim ze strata, ale zatial nedobytna pohladavka, ku ktorej sa neskorsie po vojne dostane alebo este inac - rusko ma nejaky fond bohactva, kde si odkladalo a ktory teraz vycerpava , jeho vyska bola cca 150mld usd, (co som dohladal) cize jeho hodnota bola cca 1/3 majetku jedinej sukromnej banky
na vojne sme fakt mali vojenske ruske ZIL-y a tie mali taku spotrebu - 100l/100km (teren), ale ten motor spracoval akukolvek kvapalinu, ktora horela
suhlas, moze vycestovat, cesta je volna - plyn skoro zadarmo, benzin tam stoji cca 0,70/l - sveta zit v takej krajine, akurat si musi davat pozor, aby sa nahodou nestavil na fronte s kalachom v ruke a dvoma nabojmi, tri, alebo dokonca cely plny zasobnik je znak burzoaznej a kapitalisticko-imperialistickej politky zapadu
a ty veris tomuto oficialnemu prehlaseniu ? ja skor verim tomu, co zistia zahranicne rozviedky, ako co povedia cinsky komunisti
bola by to pravda, ak by mali peniaze a sikovnych ludi, co nemaju, adminrala kuznecova opravuju uz viac ako rok, od rozpadu zssr nedokazali si postavit jediny suchy dok a pointa, repas atomovych hlavic robili ukrajinske podniky
v dnesnej dobe poslat 1 mil. vojakov na front je totalna hlupost (bez modernej techniky a vystroja) - fungovalo to v I a II sv., ale nie teraz - teoreticky, ale fakt teoreticky, na to mnozstvo staci do 100 rakiet HIMARS s wolfram gulickami (1 himars znici vsetko zive na 100x100m, ak 1 vojak stoji na 1m2, 1mil vojakov zaberie 1km2, cize na HIMARS 10*10=100) - preco som takto pocital, 1 mil. vojakov urcite nebude stat od seba 100m-200m, ako pozname rusov, budu sustredevat uderne skupiny na prielom na nejakych miestach, kde sa o tom a ukrajina urcite dozvie, no a potom im tam posle tie HIMARS pohladnice a zalezenie pod strom, auto, alebo schovanie sa v BVP nepomoze, kedze tie gulicky prerazia aj lahky pancier
mi to pripomina analogiu chevrolet - opel, opel : sa neustale v GM stazoval, ze chevrolet mu berie klientelu, tak (general motors) sa rozhodlo chevrolet v europe zarezat, lenze dopadlo to tak, ze oplu to vobec nepomohlo - aj tak padol a kupili ho francuzi. cize ak predpokladaju tie tv, ze im stupne sledovatelnost, tak to sa velmi mylia, lebo ludia co ich chcu sledovat, ich sleduju a ludia, co ich nechcu, tak ich urcite sledovat nebudu
este takto - si ma zle pochopil a tym padom vzniklo nedorozumenie - je stolove maslo a je cerstve maslo - medzi tymi terminmi je z potr. egislativneho hladiska rozdiel - cerstve maslo nebolo nikdy mrazene :
Čerstvé maslo
Čerstvé maslo má trvanlivosť iba 20 dní od výroby a teplota skladovania je max 8 ° C. Zohnať ho väčšinou vo farmárskych predajniach a syrárňach.
Maslo stolné
Pochádza z mraziarenskej zásoby, teda sa dostáva do predaja až po nejakej dobe uskladnenia. Obsah vitamínov je u stolného masla menšia, záleží, či bolo skladovanie pri chladiarenských či mraziarenských teplotách. U stolného masla je hlavnou nevýhodou to, že po zmrazení rýchlejšie podlieha oxidačným zmenám a žltnutiu.
ale ja som nehovoril, ze je to odpad, len ze lidl velmi dobre vie, ze maslo pojde dolu, ale chce nam vsugerovat, ze ako jediny ma zastropovanu cenu masla, aby si isiel a tam kupil co najviac a do zasoby
tu je odkaz, ako je to v CR, https://lnk.sk/pdfg , u nas je to podobne, ale ak to pomerne zoberies k nemcom, tak nemci drzia v skladoch mozno 2500-3000 ton, prepocitaj na maslove 250g kocky, a mas cca 12 mil. kociek a ver tomu, ze vacsina sa vyvezie
v statnych strategickych zasobach sa drzi maslo par rokov a co myslis, ze, co sa s nim potom stane ? vyhodi sa ? Spracuje sa a hypermakety ho predaju v akciovej cene - napr. CR ma na "sklade" 425t masla, pre ich statne hmotne rezervy pravidlo, ze musi obmenit maslo do 23 mesiacov, ine staty to maju rozne
nie je to pravda - lidl sa len snazi navodit dojem, ako nam pomaha, ze zastropoval ceny masla, pretoze co ja viem, tak v zapadnej europe - hlavne nemecko a belgicko je v skladoch prebytok stareho masla a cena masla ma v najblizsiej dobe zacat padat, to akciove maslo pochadza hlavne odtial, a je to pretavene 2-3 rocne maslo, nie "cerstve maslo", zdroj https://lnk.sk/caq5
no oni uz nejaky ten mesiac prosia, aj ked to nepovedia na plnu hubu, ale napr. putin vydal dekret, kde povoluje platby za plyn aj v inej mene, ako v rubloch - prakticky tym zrusil predchadzajuci dekret, ktory vyzadoval platby len v rubloch - ako povedal jeden rusky ekonom: ak rusko sa bude hrajkat s kohutikmi na ropu a plyn, tak ak strati europu, tak to bude na velmi, velmi dlho, pretoze zmluvy na dodavky plynu sa uzatvaraju na dlhe roky
banky sa snazia ludi tlacit do (povacsinou ich) podielovych fondov, kde sa zaraba akurat na vzostupe podielov - co je nezmysel. Predstavte si, ze investujete 1000 eur do pod. fondu -, ale co sa stane s tymi peniazmi ? spravca fondu nakupi za nich dividendove buechips akcie a kazdy rok dostane niekolko % cash, z ktorych cast pretavy do podielov, ale zvysok si nech a zaroven vas necha kazdy rok cvakat spravu fondu + vstupny/vystupny poplatok - on si na svoje peniaze pride vzdy, ale vy - rozumnejsie pre vas je priamo si kupit cez brokera tie div. akcie, alebo div. etf fondy (napr rozdelit na 4 casti) a dostavat cash dividendu kazdy rok. samozrejme za nakup na burze si zaplatite tusim cez fio je to 10e/obchod, ale cez dividendy to dostanene naspat - napr taky basf vyplacal dividendu vo vyske 6,5% https://lnk.sk/xdm3
chcu kazetovu a fosforove zbrane ? dajte im ju - nemam s tym problem - nie su signatarom tych zmluv o ich zakaze a budu ju pouzivat na svojom uzemi - aj ked urcite tu bude s tym mat problem piata ruska kolona
uz v bruseli im to asi dochadza - uz zacali debaty o tom, zeby majitel VP "B" mohol soferovat tazsie auto, ako teraz
predstavte si kuzlo, ktore by ihned vymenilo obyvatelov afriky za europanov a europanov za africanou a teraz si predstavte co by bolo za 10 rokov - som si na 100% isty, ze novoeuropani by cez stredozemne more zacali emigrovat do afriky
v pripade mobilizacie ti to vyhlasenie je na velku figu borovu - oficialne sa to vyhlasenie da zrusit jedinym rozkazom prezidenta republiky, ako hlavnym velitelom ozbrojenych sil sr
o tom som nepisal ani slovo, ale o ich moznostiach, rusi mali jeden funkcny vojensky satelit na sledovanie povrchu cez oblacnost a teraz sa zistilo, ze je nefuinkcny - posledne 2 sa im rozpadli na obeznej drahe, nevedia sledovat, co sa kde na ukrajine deje, zatial co ukrajina si plati komercnu sat. platformu
Odporúčame