"klimatická úzkosť ?" - v takej afrike, alebo indii este "dupnu na plyn", kedze im to je jedno! to len ludia v eu su zmagoreti
"klimatická úzkosť ?" - v takej afrike, alebo indii este "dupnu na plyn", kedze im to je jedno! to len ludia v eu su zmagoreti
nepochybujem, ze tato zima bude pre europu tazka, ale druha strana mince je, ze zatial co europa dokaze odoberat plyn od inych odberatelov, rus nedokaze take objemy okrem europy predat nikomu ani v dlhodobom horizonte - ani indii, ani cinanom a uz vonkom nie za taku cenu, ako uctoval europe, cize ak dojde k nahradeniu ruskych zdrojov, rus je v haji - kedze okrem vyvozu surovin nevie nic - a on to vie, kedze zmluvy sa nepodpisuju na rok, ale dlhodobo, preto ocakavam dalsie strasenie, ze cena plynu moze vystupit nie o 60%, ale o 100-200% - jeden rusky ekonom rusov na to upozornoval: ak europa nahradi "nas", tak sme v haji - proste sankcie rusov bolia, len ako je to u nich zvykom, nepriznaju to
velmi zle nastavene pravidla - vo vyrobe el. energie sme sebestacny, ale vsetko sa musi vyviezt na burzu, odkial si uz obchodnici kupuju naspat - cela ta burza je len odrb, aby si nemci mohli nakupit el. za akukolvek cenu - ak by to fungovalo tak, ze len prebytky by isli na burzu, s cenami elektriny by nebol problem
a to este nie je vypadok spotrebnych dani z phm - ak sa to stane, tak som zvedavy na ten kvikot, ked staty narubu spotrebnu dan na elektrinu pre elektroauta - a zabudnite na domace nabijanie, urcite sa najde nejake "k...kazitko", ako to potom nepojde...jo, a som zvedavy na nabijanie kamionov a nasledne zasobovanie a prepravu tovaru, hlavne v zime
rusko, koli vybuchom municakov zakazalo vyrobu cigariet
rabin telefonuje moshemu na ukrajinu, kedze v radiu pocul o tisicoch mrtvych rusov a ako nato bojuje proti rusku:
rabin: moshe, co sa tam deje
moshe: ale nato bojuje proti rusom a na ruskej strane su desiatky tisic mrtvych ruskych vojakov..,
rabin: a nato, ake ma straty ?
moshe: no to je to - nato este vobec neprislo...
lenze pre jedneho magora, co sedi v kremli, resp. najcastejsie v bunkre, so zasobami potravin aspon na 20 rokov, je to prijatelna volba
ano, rusko europu nepotrebuje, preto sa do nej chcu natlacit cele rodiny z verchusky ruska, resp. rodiny najvyssich potentatov ruska neziju v rusku, ale v europe - rusko nepotreboje europu len v pripade, ze vsetci tam budu jest repu a zemiaky a zapijat stakanom vodky - to plati aj pre verchusku, vtedy vazne ju nepotrebuje
okrem inych vaznych problemov maju rusi aj problem s velenim, kedze na ukrajine je 5-6 ich armad a kazda sa hra na vlastnom piesocku, pricom nie je nic vynimocne, ak omylom ostreľuju vlastnych - cize prava ruka nevie, co robi lava...
nechaj ho, je to rusky troll, za diablovych 30 striebornych siri bludy
upraveny neptun to mohol byt - teoreticky dostrel do 300km, pricom leti malej vyske
to je taka kvapka v mori - 600t - ak zoberiem prepravnu lod, ktora nalozi 30 tis. ton, tak to je 150 vlakov, ukrajna potrebuje vsak vyviezt 20 mil. ton z predchadzajucej urody a tohtorocnej 30-40 mil. ton, ak to prepocitam na vlaky tak by to bolo do 100 tis. vlakov...viac by mi davalo zmysel poslat do polska konvoj lodi na obilie, aby to kamionmi nalozili v polskych pristavoch
zeby uz ukrajinci mali MLRS do HIRARS-ov a odpalili im municak na kryme ?
mam logana mcv II a za 134 tis. km sa mi vypalila 2x ziarovka, 1x odislo v posilovaci cidlo tlaku oleja a vytiekol olej (oprava cca 80e), inac spotrebak, ako u inych znaciek, rozhodne ziadne stretnutie ventilov s valcami koli rozvodom, alebo porucha elektroniky motora a pod., pred dvoma tyzdnami uspesne absolvovana stk a ek
uz si zabudol, ako matovicova paulinka vybrala pred krachom arca capital 10 mil. eu - matovic by rozdaval, ale hlavne nie zo svojho
sorri vvr400/230 boli uzatvorene v 2006 :D - chybycka se vlodila
westinghouse podpisal zmluvu s ukr. o dodavke paliva pre at. el. v Rivne, kde su aj vver 440/213 bloky, ak by nevedeli ich vyrobit, tak by to asi nepodpisali , my tie bloky mame v mochovciach, ale problem bude (predpokladam) palivo pre vver 440/230, ktore su v bohuniciach (2xvver440/230 a 2xvver440/213)
zasoby paliva mame na niekolko rokov, ak putinovic odpali cervene tlacitko, moze ti to byt jedno, druha vec, ze "vyhorene" uranove tyce do elektrarne su vyhorene na urcite percento, cize oni obsahuju este nejaku stavu, akurat menej a daku sa pouzit,akurat budu davat nizsi vykon, pricom tych tyci mame dost. dalej americky vyrobca paliva Westinghous ziskal certifikaciu pre ruske reaktory VVER440 v r. 2018, akurat je drahsi, ako rus, ale do ruskych reaktorov VVER1000 palivo uz dodava, cesky temelin je na palivo od americanov uz pripraveny, cize rus tiez nema na vyber - ak prestane nahrada bude, ale bude drahsia
alebo dat tam realnu cenu nejakych 4990 eu, a nie totalne prepalenych (kvoli elektro sialenstvu v autach) 15tis.
Odporúčame