najvacsim nepriatelom ruska je samotne rusko, nie civilizovany svet
najvacsim nepriatelom ruska je samotne rusko, nie civilizovany svet
nie, ale ani neabsolvujem stk a ek v tej krajine, pretoze stk sa ek sa musia riadit predpismi tej krajiny, kde posobia a nie na ukrajine
a zabudli este povedat, ze okrem najnizsich miezd ma podľa údajov Eurostatu má Slovensko najväčší podiel zamestnancov pracujúcich v noci. Počas nočných hodín pracuje v priemere 400 tisíc slovákov - udaj z 2017
akiva LB boli 691 mld usd (cca 12x viac, ako prijem do rozpoctu SK na rok 2022 - cca 45mld eur), rusi teraz maju splatit 100 mil. usd, co je odrobinka oproti LB - alebo to napisem inak, o tie peniaze investori nepridu, kedze zapad blokuje peniaze rusku z ktorych sa to da neskorsie uhradit (ak sa prihlasia o svoje poziadavky), v tejto hre ide o to, znemoznit rusku poziciavat si vonku, a ak, tak za velmi nevyhodnych podmienok, aby rusko malo co najmensi cash na vojnu
dostal som info, ze na fotopascach vl esoch pri zemplin. teplici, nafotili medveda, co je juzny zemplin, zaciatkom minuleho storocia bolo na uzemi tatier cca 40 medvedov, dnes su ich nasobky, dokedy sa bude chranit medved ? teraz ich je na sk cca 3-5 tis., ked ich bude 10 tis - 15 tis. este vzdy ich bude malo ? uvedomte si, ze medved je v lese navyssi predator, ktoreho viac-menej okrem vhodne ozbrojeneho cloveka nic neohrozi - ziadny vegetarian, ale vsezravec, pre ktoreho je korist vsetko, co sa da zozrat - ono viete, ak najdete v lese exrementy, viete, ako zistite, ze su od medveda ? budu obsahovat rolnicky...
aky vyznam ma nakupovat 3x tak drahsi plyn z ruska, ako lng - tento rok bude pre europu tazky, ale akonahle bude dostatok lng terminalov, ktore sa buduju, ako dive, rus ma po vtakach, rus hraje vabank, kedze akonahle budu alternativne zmluvy s inymi dodavatelmi, tak je nahraty, uvedomte si, ze india a cina spolu berie od rusa 20% europskej spotreby a india rozhodne nebude chciet sa viazat na ruske ropovody cez cinu a pakystan - dalsia vec su technologie, ktore rus nedokaze ani pomocou ciny nahradit, o indii ani nehovorim
presne na to som myslel - cely zasahovy tim by malo tvorit cca trio polovnikov a koniec - inac je to len vytahovanie penazi zo statneho rozpoctu - medvedov je vela a pri tejto politike bude ich kazdym rokom viac a viac...
vies co je problem ruska - ze okrem surovin nic nedokazu vyrobit, pokial to nie je lopata, alebo metla, pokial bolo rvhp, tak vyciciavali vychodny blok, po rozpade im odisla zbrojarska vyroba na dombase na ukrajinu, tie plutoniove hlavice v ich raketach menili prave ukrajinske podniky (vymena kazde 10 r), v rusku to nevedeli, jediny suchy dok im zhorel - ine nedokazali vybudovat - koli tomu vojnove lode stavali francuzi, ukrajinci, ich jedina akoze "lietadlova" lod im tiez skoro zhorela, vies preco chruscov dal ukrajine krym ? lebo vedel, ze ukrajinci ho premenia na zeleny ostrov - rusi tam predtym nastahovali obyvatelstvo zo stepi...
sila ruskej ekonimiky je 30x mensia, ako statov, ktore dodavaju vyzbroj na ukrajinu, ma sice suroviny, ale tie bez zapadnych technologii na tazbu su mu skoro mu nanic a cina a india to nezachrani, kedze pre nich je idealne slabe rusko, ktore zobroni o pomoc - uz teraz sa po skolach skolaci robia zbierky zemiakov a ostatnych potravin na armadu, kedze nemaju nic - jednoducho rusko na velku vojnu ekonomicky nema, doteraz este zili zo skladovych zasob, teraz jun-jul zacnu sa solidne potapat, pretoze zasoby vsetkeho sa minuli (okrem repy a vodky)
cize zivnostnik urobi svoju pracu pre tubau, tubau to vyfakturuje poor, poor to vyfakturuje skanskej a skanska statu, stat zaplati, ale opacnym smerom uz to drhne...
no podla mna tie rychle kolobezky by mali mat aj SPZ (a STK) - ked je to vyzadovane od domacich traktorov, ktore jazdia po poliach, preco nie od kolobeziek, ktore kluckujku po chodnikoch, medzi chodcami, kedze ak do vas narazi kolobezkar na chodniku a hned zduchne, budete vediet ho identifikovat cez spz
no v prvom rade, cinsky utok na taiwan by bol 3x taky zlozity, ako v pripade ruska na ukrajinu, kedze ich deli more, v najuzsom mieste cca 120 km, z toho dovodu cina nemoze vyuzit klasicke delostrelectvo, ktore sa vacsinou na ukrajine vyuziva - koli dostrelu, a sustredenie plavidiel pre nejaku 200-300 tis. armadu by tiez neuslo pozornosti, kedze postavenie pontonoveho mosta na invaziu je tiez nerealne - zaroven cina musi pocitat s radovo lepsou PVO, ako mala ukrajina, kedze taiwan vlastni patrioty, ktore vedia zasiahnut ciele uz nad uzemim ciny
este dodam, ze sranda bude, ked budu na v tile pri dombase nasadene americke raketomy M270 MLRS s dostrolom 300km
vyhoda rm-70 voci gradu je len v tom silnejsom motore a rychlosti druheho nabijania, inac je to viac-menej jedno, dostrel cca 20km
este je jedno vysvetlenie - na zaciatku nasej slnecnej sustavy (z nasho pohladu na konci) je z kazdeho smeru tabulka s textom : prirodna zoo. nenavstevovat a v ziadnom pripade nekrmit!
ten laser mali aj na moskve, ked na nich ukrajinci poslali drony, tak baterkami na nich blikali, nech im uz zhodia tie zachode misy a ono prisli 2 neptuny
s tym odstrelom suhlasim, medved nie je zajac, je to velka selma - zaciatkom minuleho storocia bolo v tatrach cca 40 medvedov, dnes su ich tam stovky - to je chore, na celom slovesnku je ich urcite cez 3 tis., kazdy rok sa populacia zvysuje o 10%, bez silnej regulacie o 10 rokov mame tu populaciu cca 6500 medvedov, o 20 rokov cca 15000, dokedy to nam bude rast ?
predpokladam, ze vsetko rozkradnute a nefunkcne, do armady rusko davalo vela v pomere k svojmu hdp, ale mozno viac ako 80% sa premenila na luxusne jachty a nehnutelnosti po celom svete
ano maju glonass, ale ak by nemali s nim problemy, tak by nepouzivali komercne gps
Odporúčame