eská počuj.. teraz sa vložím.. kde je dôkaz že to je pravda?? v židovskom náboženstve?? že to tam zapísali?? tak je to dôkaz o pravdivosti výroku?? a kresťania to len prevzali?? to má byť dôkazom pravdivosti, že si boh vyvolil židovský národ?? a čo by si očakával aby tam židia vpísali?? že neboli vyvolenými ale zaslúžili si to?? celý starý zákon boha len rozčulujú a sklamávajú.. prečo si ich to mal vyvoliť?? a iných zavrhnúť?? ved neboli o nič ale ozaj o nič lepší ako tie iné národy.. apropo.. aj boh pripustil iných bohov.. ked hovoril len ja som ten pravý boh... to znamená že existovali iní bohovia, ktorých on považoval za nepravých... :) dôkaz pravdivosti tvrdenia o vyvolenosti národa dokazovať tým že to je napísané v tej vete je absurdné.. ako zamestnanec rezortu školstva aj ked bývalý by si to mal vedieť.. a možno vychádzaš z premisy že axiomy sa nedokazujú.. sú samé o sebe dôkazom ... ale to platí pri 1+1 a nie pri vyvolenosti židovského národa.

