preklep.. DIABOL.. ktorého neustále hľadajú v druhých...posadol svedkov.. atd..
preklep.. DIABOL.. ktorého neustále hľadajú v druhých...posadol svedkov.. atd..
disbol posadol svedkov..lebo ich pýcha na svoju výnimočnosť im zatemnila mozog.. prisvojili si patent na pravdu a tým sa odcudzili bohu.. tvária sa skromne a neustále sa usmievajú..no pri diskusiách tu dávajú všetkým znať svoju povýšenosť a aroganciu.. poznámkami.. znevažujúcimi iných diskutujúcich.. nič iné okrem citátov starých niekoľko rokov nevedia ako argument použiť.. a preto nemôžu byť tými vyvolenými.. práve preto nemôžu.. lebo sa za nich vydávajú.. a zabúdajú na jedno.. kto sa bude povyšovať bude ponížený...
ako môžeš posudzovať argumrntx podľa toho kto v čo verí?? v ktorej je presne skupibe veriacich a či je neveriaci??? TOTO je POMÝLENÉ., takto pristupovali kresťania po stáročia ku všetkým okolo seba.. rovnako katolíci ako aj evanjelici.. kto nebol ich nemal pravdu a bolo ho treba zabiť.. toto je tvoj prístup.. až na tú vraždu.. ty skonštatuješ.. nemôžeš mať hodnotný argument.. lebo nei si svedok.. lebo nie si veriaci.. ale vieš dva makové čomu verím.. aj argumentujem. a chcem sa dopátrať dialogom aspoň blízko nejakej pravdy.. a ty??? ty pravdu vždy máš.. tak načo sa tu zapájaš??
nemôžem uveriť tomu, že boh stvorí celé ľudstvo.. ale potom protežuje jediný národ.. to nie je možné.. toto si vymysleli židia aby mohli vládnuť nad dobitými územiami a aby ospravedlnili ich zabratie..
boh stvoril najskôr anjelov.. a človek vtedy nebol ešte ani v pláne.. a vzniklo zlo.. a boh s ním nič nerobil.. ale stvoril človka.. a nechal ho tým zlom skúšať a trestal človeka a nie to zlo.PREČO??? to nie je ani božské ani logické.. takže to tak byť NEMôŽE..boh stvoril celý vesmír.. ale my sa tu prťasíme na jedinej malej bezvýznamnej planétke.. logika?? UNIKÁ.. boh viedol izraelitov a pomáhal im dobiť mestá, kde spolu s nimi vyvraždil tisíce ním stvorených ľudí.. ???? a teraz dovolí všetkým zabíjať sa navzájom a už izraelitov ani kresťanov ani nikoho nevedie. a nepomáha mu.. kedysi sa miešal a teraz nič.. sú terajší ľudia menej hodný božej pomoci ako starí hebrejci?? prečo nám známy vesmír nie je k dispozícii človeku od boha?? a bol by pokoj.. rus, amík, žid.. po planete...
етот вопрос мне ?? или которой идентите?? :) Симон22
tak ak ty chápeš.. daj mi odpovede na mnou zavesené otázky do vetra.. aby som tak hrozne netápal... ľahko je niekoho obviniť z nechápania alebo hlúposti.. predlož mi prosím odpovede.. ved ty chápeš všetko asi..
zamyslime sa: boh stvoril všetko, ale bolo mu samému smutno.. tak si stvoril anjelov.. ok.. pár z nich urobilo rebéliu a div sa svete ON ICH NECHAL TAK..vznikol lucifer a ZLO.. a preto aby to zlo bolo k čomusi dobré.. stvoril boh človeka,aby ho tým zlom mohol pokúšať... má to logiku?? a ked tvoril celý vesmír.. tak len tak .. pustý.. prázdny.. široko ďaleko okolo zeme a svojho milovaného človeka nič.. aby bolo smutno človeku... aby ten hľadal.. takže boh sa nadrel a 99,9999% svojej roboty nechal ležať ladom.. len tak prázdnu, pustú, nehostinnú,len nám na zemi dal všetko..prečo boh tvoril obrovský vesmír?? prečo stvoril veľa národov na jedinej zemi a vybral si jediný??je protekcionalista? prečo nepotrestal odpadlích anjelov?? ale skoro zničil ľudstvo potopou, lebo ho tí zlí anjeli neustále pokúšali?? Prečo neurobil poriadky so zlom keď to existovalo omnoho skôr ako stvoril človeka??? je boh škodoradostný?? robí to človeku schválne?? len aby sa presvedčil o jeho oddanosti??
no stavím barák svoj susedov aj rodičovský.. že ten titul slovan v našej lige určite neobháji.. to je čo za veta??? autor blog skúša pozornosť čitateľov??? alebo len žije na inej planéte????
nikde nenájdete.. že po armagedone a poslednom súde ude niekto kraľovať vo večnosti spolu s BOHOM.. nikde.. takže žiadny spolukráli nemôžete byť...
nie.. tvoje vysvetlenie je v rozpore s genesis.. nebesá nemôžu byť medzi vodou na zemi a mrakmi.. lebo boh stvoril nebo a zem.. ako prvé.. a neboli žiadne mraky .. ani voda na zemi.. a už bolo nebo.. a sám uznáš že nebesá sa rovnajú nebu.. takže nebesá.... existovali bez vody na zemi a na oblohe.. takže nemáš pravdu s definíciou vody NAD NEBESAMI.. ani ty ani tvoj zdroj.. jednoducho toto vaše vysvetlenie nie je v súlade s mojžišom 1.......
že ich drží na ich mieste ´putami´ gravitácie (Jób 38:31) ......Pre
hojnosť dynamickej energie a pretože je aj silný v moci, ani jedna
[z nich] nechýba.” – Izaiáš 40:26 (Preklad NSSP).
nieje tu napísané v citátoch.. gravitácie a dynamickej energie??? tak sa ť anaposeldy pýtam.. ako mohol hebrejec 1500 roku pred kristom napísať.. gravitácia a hybná sila.. keď ani slovo gravitácia ani hybná nepoznal?:?? apropo.. ten prvý citát.. to ani nie je vo vašom prepise toho verša.. a to som dal ako prvý príspevok tu v diskusii.. ja čítam čo tam nie je???? ANO??? alebo vy citujete čo tam nie je, alebo ste si do svojej verzie namiesto duch boží.. a božia sila.. vložili slová ktoré vtedy neboli?? teda hybná- dynamická.. činná božia sila.... ja alebo vy dávate čo tam nikdy nebolo???
čo je v mojom tvrdení.. že všetko je od boha lož??? no daj.. ja ti dám 1000 citátov z biblie, kde je to napísané..
si to prečítaj ešte raz.. aby si pochopil čo som prirovnal k nostradamovi.. a vybral som práve jeho.. lebo sú miliony ľudí čo sú tiež oblbnutí jeho akože predpovďami.. len škoda že ti epredpovede niekto presne odhali až po tom, čo sa niečo stane.. rovnako ako vy.. definuje sa gravitačná sila.. a vy napíšetš aho ved ´v biblii sa o nej píše.. tu a tu.. :D to som mal ny mysli nostradamom.. ale ty to vieš... a len sa hráš na nechápavého..
a čím presne som porušil kódex?? prosím ťa teraz o citát.. z kódexul.. aby som to videl..
ako som mohol čakať lepšiu odpoveď od teba?? .. prečo meníte citáty????? skús odpovedať presne na túto jednoduchú otázku... prečo meníte v citátoch slová, ktoré tam pôvodný autor NENAPÍSAL???? myslím, že by si mohol zvládnuť odpoveď bez citátu... a jednoducho.. bez urážok..
satan?? nie.. lebo ho stvoril boh.. rovnako ako všetko.. takže ak by ho boh nechcel a nepotreboval..tak by ho za a) nestvoril.. za b) alebo by o dávno zničil.. neváľajte zlo na satana.. nie je to tak.. za zlo aj dobro môže jeho zdroj... VŠETKO JE OD BOHA.... takže ak je tu Dawkins.. tak je od boha on.. aj všetko čo vytvoril..
ak CITUJEM.. tak NEMôŽEM zmeniť slová písma.. za novšie.. to nie je citát.. ak hebrej nepoznal slovo dynamická.. alebo gravitácia.. tak NEMôŽEM do jeho citátu tieto slová dať.. lebo to nie je citát.. ale paškvil.. toto je manipulácia .. nepravda a môžeš to obhajovať ako chceš.. NEOBSTOJÍ.. lebo každý rozumný človek vie.. že citát je presné zopakovanei napísaného alebo povedaného... bez akýchkoľvek doplnkov či modernizácií.. takže netáraj dve n atri.. a ak cituješ.. musíš sa držať textu ktorý použil pôvodný autor.. ktorého cituješ.. alebo NECITUJ:.. veď je to jednoduché.. no vy ste si skreslili bibliu.. takýmito maličkosťami .. a preto to nie je ani biblia .. ani vedecká publikácia.. a je úplne jedno či je boh všemocný alebo nie.. vy si upravujete text písma podľa vašich potrieb. a to nie je správne...
to ej ako s nostradamom.. predpovedal všetky katastrofy aj mená ako hitler či stalin.. ale jedno jediné je divné.. nik to dopredu z tých jeho štvorverší nevyčíta.. ale až sa to stane, je plná kopa vedcov.- čo o tom na minútu presne vedeli a aj to v tom nostradamovi našli.napríklad: zemertasenie v kalifornii.. predpovedal...ale nik až do toho zemetrasenia to NEPOVEDAL že to v tých veršoch je.. .. presne ako tuto teolog.. so svojimi skautami.. dopredu nič..ale ak sa urobí objav.. tak nájdu príslušné miesto v biblii ktoré o tom novom objave pojednáva..
a stále.. ako môžu v preklade biblie dať činná sila?? alebo gravitácia?? keď tie slová neexistovali pri písaní tejto knihy?? len preto.. že všetko stvoril boh?? a teda to tam byť môže.. ??? ved to je na hlavu padnuté.. jehovisti.. ste všemocnejší ako boh.. lebo upravujete aj texty pripísané božiemu vnuknutiu.. na svoj obraz.. takto to mám chápať?? vtedy OK.. máte pravdu...
prečo nepíšeš pravdu?? job 38-31 znie:31A či môžeš pevne zopnúť putá súhvezdia Kim,
alebo môžeš povoliť šnúry súhvezdia Kesil? vo vašom preklade.. a roháček to dal takto: 31Či si sviazal sväzky Plejad alebo či si rozviazal povrazy Oriona?
kd etam vidíš GRAVITÁCIE???? prečo zavádzaš?? a ten izaiáš?? 26Pozdvihnite svoje oči k výšinám a vidzte, kto to všetko stvoril? Ten, ktorý vyvodí ich vojsko v plnom počte, volá ich všetky podľa mena. Pre množstvo vlády a preto, že je mocný a silný, niktoré nesmie chýbať.
žiadne .. pre hojnosť dynamickej energie.. to je nezmysel.. lebo hebrejci NEPOZNALI SLOVO DYNAMICKÁ.... už som to tu raz písal.. prečo neustále skreslené citáty?? skúste už konečne pochopiť, že v dobe internetu si každý môže citát overiť.. tak prečo blúznite len aby to pasovalo do "vašej " pravdy??
je toľko normálnych citátov, ktoré netreba upravovať.. ale nie.. tie by nezodpovedali "vašej" pravde..
ten filter myslíš svedkov? no tak vedz že filter zachytáva všetku špinu a vymieňa sa ako prvý v každom stroji.. si pripravený na krátky život s rýchlou náhradou??
Odporúčame