myslel som, že sa dnes ani nezapojím.. lebo je to jeden zo slabších článkov daného autora.. ale.. spojenie slov biblická viera- založená na vedeckom základe ma teda dostalo..
viera nemôže byť nikdy založená na vedeckom základe.. to by sa nevolala viera.. ale napríklad dôkaz...VEDENIE.. fakt.. ale viera?? preto sa tak volá, že nepotrebuje dôkazy.. ani faky.. ona vychádza z úprimného presvedčenia o niečom.. ( nemusí to byť hneď o bohu...to je len úzky pohľad.) NAPRíKLAD verím.. že mi je životný partner verný.. ale ak ho dám sledovať aby som mal o tom dôkaz... TAK verím???? NO NIE. NEVERÍM: lebo veriť po zistení pravdy.. neznamená VERIŤ ale VEDIEŤ.. a preto spojenie viera založená na vedeckej pravde je holý nezmysel.. .. tam kde sú dôkazy NETREBA VIERU.. a vo vede bez dôkazov sa nedá hovoriť o ničom.. vtedy to prestáva byť veda.. a opačne.. ak začnem hľadať dôkazy viery.. prestáva to byť viera.. ja len toľko


