ale ty i ho pomenoval pred chvíľou.. nie ja
ako to?? na počiatku bolo slovo.. a to slovo bolo od boha.. nič viac nebolo.. tak ako môže byť niečo bez neho a jeho vôle??
ak je všetko od boha.. ako môže byť zlo z iného zdroja?? a na počiatku bolo slovo... (boh).. odpovedaj prosím.. a nerob zo seba priblblého diskutéra, ktorý sa snaží zosmiešniť svojho oponenta.. diskutuj.. neznižuj sa na úroveň niektorých tvojich oponentov
no ak je tvoj boh taký ako ho opisuješ.. tak ten.. môj taký nie je..
ak je všetko od boha.. tak nemôžu byť dva zdroje.. a je nekonečne citácií z biblie, kde je zdôraznené že všetko je od boha a z jeho vôle... toto je základná matematika.. a nie to čo si dal..
relativitu pravdy ti ukážem na takom detskom a ľahko pochopiteľnom príklade...
KOPNEM ŤA do zadku.. a zostane mi tam noha.. výrok.. ty máš nohu v zadku.. ale aj ja mám nohu v zadku.. no ja som na tom relatívne lepšie.. že?? pravdivý výrok znie...obaja máme nohu v prdeli... aha?? čo rozhoduje?? UHOL POHĽADU.. aby sme posúdili kto je na tom lepšie..
latour.. a zasa tá nesmierna drzosť z tvojho písma.. prisvojenie si PRAVDY.. kto vám dal toto právo?? pravda sa ukáže.. nedá sa len tak povedať že ju máte.. lebo to neviete preukázať ničím.. citátmi?? ja vám dám z tej istej biblie nekonečne citátov, ktoré vyvrátia práve tie vami vašu pravdu definujúce.. to predsa nie je dôkaz pravdy.. citovanie písma.. a nič viac.. neexistuje totiž absolútna pravda. ale len pravda podmienená našou mierou poznania okolností a podmienok za ktorých môžeme určitý výrok nazvať pravdivým..
Moja odpoveď znie.. ak je boh všemocný.. tak môže ZA VŠETKO DOBRO AJ ZLO.. bez VÝHRADY.. teda aj za satana a aj za zlo...a tak sa na neho treba pozerať.. až do krista to bol boh žiarlivý, ktorý vyžadoval prísnu poslušnosť a ucvtievanie..a až potom lásku.. je nAnajvýš smiešne dobro prisudzovať bohu a zlo človeku a satanovi.. takto to pri všemocnosti fungovať NEMôŽE... BUď je.. a vtedy mu patrí vláda aj nad zlom.. a teda aj zodpovednosť zaň.. alebo nie je všemocný.. inak by sme museli pripustiť, že je boh nekonečne zlomyslený... a to predsa vylučujeme.. lebo je dobrosrdečný.
toto je najväčšia hovadina akú som kedy počul.. nové druhy nevznikajú...
boh je všemocný.. tak mi vysvetli prečo ničil nepriateľov židov na ich ceste do zaslúbenej zeme jedného za druhým aj s ich bohmi .. ale satana ponecháva?? .. prečo si ho nepodal ešte predtým ako stvoril človeka?? alebo potom ako satan uviedol človeka do dedičného hriechu??( podľa cirkví.. nie podľa biblie) prečo ho necháva neustále na pokoji ,.. prečo dovolí aby jeho zlo neustále otravovalo ľudstvo?? aby skúšal človeka?? aby sa presvedčil či ho človek miluje a nepodľahne satanovi?? ano?? je boh taký škodoradostný?? že nechá mocného satana proti slabému človeku?? prečo ho ježiš vtedy nezničil keď ho satan pokúšal?? Prečo si človek delí boha na tri osoby?? keď boh povedal že j e jediný?? len preto aby jehovisti toto delenie mohli poprieť?? a aby ho ostatní kresťania mohli obhajovať??? ako môžete napísať jehova bh a ježiš kristus?? keď je to tá istá osoba?? všemocný a večný boh??
to je ale riadne závažná informácia.. rovnako ako tá, ž sú nezhody medzi vyznávačmi ježiša krista.. a
až také závažné, že museli založiť viac ako 320 cirkví s rovnakom bohom.. preto je nutné na to upozorniť verejnosť.. ak sa nevedia vyznávači jedného boha dohodnúť na forme a obsahu.. nebude stáť otázka potom aj o podstate takto roztriešteného náboženstva??? apropo... spomeň aby si sabat nepracoval.. aký máte vy voľný deň??nie ako skoro všetci tú blbú nedeľu??? priamo v rozpore s desatorom???
súhlasím.. ja som tam začal prispievať ale vyhodili mi článok do súkromného.. za použitie veľkých písmen v nadpise.. doteraz som nepochopil, prečo sa nesmie na sme tisku.. použiť velké písmo.. lebo tak to majú v pravildách.. ktoré som neskutočne porušil.. a bolo to v článku o odstupnom : NIe je odstupné ako odstupné, že pani riaditeľka spojeného MOLOCHA....mi prišlo toto :Vas clanok bol presunuty na Vas sukromny blog, zaroven sme Vas blog preradili do rezimu mimo vyber SME a to z dovodu pretrvavajuceho ignorovania pravidiel. S pozdravom admini a ked som im v následnom blogu poďakoval za bystrozrakosť.. tak ma vyhodili úplne.. v máji tohoto roku som sa pýtal či je to doživotie..a asi je.. lebo nič nezmenili.. skrátka strážcovia demokracie...v blogu som kritizoval že riaditeľka čo zostala riaditeľkou si dala odstupné za ukončenie riaditeľovania v televízii a pritom pokračovala v RTVS... a niektorým zamestnancom nedala nič... no dovolil som si MOLOCA napísať veľkými..
ale ale.. buno bol upálený za svoje dialogy.. v ktorých filozofoval o tom, že zem ani slnko nie sú stredom vesmíru a dovolil si povedať, že vesmír je nekonečný.. a že obsahuje veľa sústav ako je slnečná.. a nie pre mimozemšťanov.. židia doteraz majú vznik zeme presne určený.. hoci je dávno preukázané že to ich číslo je absolútne nesprávne.. ale to ej tradícia a nejde o pravdu..geocentrizmus aristotela alebo aristachov heliocentkrický model bol prekonaný a tak veda prijala iné modely..vesmíru... to jena vede dobré , že sa b´vie opraviť.. na rozdiel od náboženstiev.. ktoré napriek umelému oplodneniu bude neustále tvrdiť že dieťa je dar od boha.. a nie výsledok párenia.. dokonca ani to párenie už nemusí byť( embrio po umelom oplodnení vyrastie v jedinca bez kopulačného ( páriaceho ) aktu...
hlavný predsudok celého blogu je ten, že všetko živé čo stvoril boh vo vesmíre je nemenné a nevyvíja sa.. dal som ti veľa príkladov ako sa menia druh za posledných 200 rokov.. ale ty stále trváš na predsudku, že to nie je pravda.. hoci to vidíš na vlastné oči.. to by si nazval ako?? vidieť zmeny a hovoriť že neexistujú??, lebo ty si myslíš že evolúcia je len to čo zhluklo aminokyseliny v bielkoviny.. a tie vusporiadalo v buňky z ktorýxh sa vyvinulo všetko živé.. že LEN toto nie je možné a preto evolúcia je nesprávne vysvetlenie rozmanitosti druhov na zemi... ale ja som ti dal príklady evolúcie , ktorá je nezvratne preukázateľná.. ako sa menia druhy v závislosti od zmeny stravovacích návykov( výška a obezita ) alebo zásahom človeka, selekciou výberu jedincov( zvierat alebo rastlín) s cieľom dosiahnuť u krížencov vopred požadované vlastnosti a to výhradne pohlavným rozmnožovaním... čiže šľachtiteľstvom...a to nechceš pripustiť že existuje- to nazveš ako???evolution= vývoj.....
a toto má byť dôkaz že je to pravdivé tvrdenie?? lebo tomu veria všetci v rôznych náboženstvách??
kedysi všetci na zemi verili že blesk je zlý boh čo trestá ľudí.. a že hrmenie je hlas rozhnevaného boha.. skutočne všetci tomu úprimne verili.. a tak to bola pravda...
a zasa.. nepomenoval si prečo?? nemáš pre moju logiku názov?? len "takú istú??" toto je tvoj problém.. ak nevieš argumentovať, tak sa zacyklíš na svojej dogme.. a hotovo.. j a sa snažím s tebou a tvojimi bratmi diskutovať.. trpezlivo a normálne.. očakávam rovnaký spôsob argumentácie.. lebo vtedy vzniká dialóg, z ktorého sa môžu poučiť obe strany.. ale vy hodíte len 100 až 1000 rokov starý citát a máte hotovo.. žiaden dialóg.. nič.. a keˇdnenájdete citát tak odpovieš.. to je tvoja logika.. aká?? tá istá... a hotovo.. tomu nehovorím dialóg ku ktorému vy neustále vyzývate ostatok ľudstva.. škoda.. ak by si sa snažil argumentovať vecne . ty dáš citát ja ti odpoviem že nemohol hovoriť o svedkoch jehovovych lebo bol povedaný výhradne židom a ty ?? neodpovedáš či si žid.. lebo podľa tebou spomenutého citátu.. len a výhradne židia by mohli byť svedkovia jehovovi.keď ja citujem z písma tak to nazveš škodoradosť.Sú len presne vybrané state ktoré sú citovateľné?? a tie ostatné nie?? prečo??
v čom sú to nezmysly?? daj argument.. ty nevidíš tých plešatých a vysokých ľudí okolo seba?? ty nevidíš nové plemená psov mačiek.. šlachtené kone?? v čom sa tieto druhy vrátane človeka nevyvíjajú??? si oslepol vari???? tak v čom tie moje argumenty nepovažuješ za argumenty?? že nie sú staré 100 rokov?? že sa nezaoberajú skamenelinami?? že ich možno vidieť??? preto nie sú správne??
takže si to zhrňme.. šľachtenie zvierat vôbec nedokazuje ich VÝVOJ.. sú stále rovnaké ako ich boh stvoril.. to isté obilie.. pšenica na steble vysokom sotva 15 cm oproti tej metrovej spred tridsiatich rokov je rovnaká ako ju stvoril boh.. a jej klas má 10 násobný výnos ako ten spred 50 rokov.. to nie je pravda.. to nei je evolúcia v praxi.. to sa mi len zdá.. všetko je rovnaké ako to atvoril boh.. len ja to vidím okoko seba zle.. ano??? to že sme o 15 cm vyšší v priemere ako boli ľudia v 18 storočí.. a o 50 % plešatejší.. to nie je vývoj.. to je len tak.. náhoda.. to nás neovplyvňujú životné podmienky, ktoré sa zmenili.. ani tá 50% nadváha u detí neexistuje.. lebo sa zmenili životné podmienky.. takto to vidíš?? že sa nič nemení??? asi niekto z nás OSLEPOL drahý čitateľ.. toto všetko je evolúcia.. aj ked v prípade šľachtenia nejde o prirodzený výber druhov.. ale to som už písal nižšie.. ako si to povedal?? KTO NEMÁ ARGUMENTY SA SMEJE???
:23 A práve vtedy som začal vyprosovať od Jehovu priazeň a povedal som: 24 ‚Ó, Zvrchovaný Pán Jehova, sám si dal vidieť svojmu sluhovi svoju veľkosť a svoje silné rameno, lebo kto je bohom v nebesiach alebo na zemi, ktorý koná skutky podobné tvojim a mocné činy podobné tvojim? 25 Nechaj ma, prosím, prejsť a vidieť tú dobrú krajinu, ktorá je za Jordánom, tento dobrý hornatý kraj a Libanon.‘ 26 A Jehova bol na mňa pre vás stále rozzúrený a nepočúval ma; ale Jehova mi povedal: ‚Už je toho dosť! Už nikdy viac nehovor o tejto veci so mnou. 27 Vyjdi na vrchol Pizgy a zodvihni oči na západ a sever a juh a východ a pozeraj sa očami, lebo tento Jordán neprejdeš.
citoval som nový svet svätých písmen..... a je to rovnaké.. mojžiš sa pýta boha.. lebo kto je bohom v nebesiach alebo na zemi, ktorý koná skutky podobné tvojim a mocné činy podobné tvojim? .. teda ??? porovnáva ho s inými BOHMI.. a JHWH ho za to NEPOKÁRA- takže??? pripustí že sú aj iní no slabší bohovia???
Odporúčame