Je samozrejmé a logické, že väčšínové polit. zoskupenie si počas celého svojho volebného obdobia kontroluje dianie v štáte včítane personálnych rošád. Takže do slova, do písmena nikdy nenastane stav, aby v tomto období opozícia si zvolila niečo mimo súhlasu SMERu a dožadovať sa toho je naivita, alebo len okaté polit.hranie sa s vedomín, že sa im to nemôže podariť, leda by na okamžik SMER zaspal. SMER im v skutočnosti pripustil právo vyberať a navrhovať kandidátov NKÚ a keď chcú aby prešiel musia ho prerokovať a získať súhlas SMERu, inak povedané, musia navrhnúť takého, čo bude vyhovovať aj SMERu, veď ten predsa nechce spáchať politické harkiri (sebevraždu). Ak si myslia niečo iné, majú sa ešte veľa učiť. Už to, že opozícia si určila aby navrhoval kandidátov SaS, je nonsens, skôr si však myslím že je to zámer, truc politika opozície, ide cestou tou najviac zarúbanou, nemajú záujem na kandidátovi širokého konsensu, starí kozáci vystrkujú zámerne SaS do sporu so SMERom a SaS sa potí..


