áno, napísať a povedať sa dá hocičo, zvlášť tu na debate pravdy si môžeme povylievať zlosť aj zo špatného vyspania sa. Tie 4 body v základnej formulácie zatiaľ nič konkrétnejšie neznamenajú, no zrejme signalizujú neduhy súčasnej doby a doterajšieho vývoja SR. Napokon každé pravidlo, zákon automaticky evokuje aj možnosť tvorby výnimky z neho priamo pri ich koncipovaní alebo v neskoršej dobe, inak to asi ani nejde. V každom prípade pokus ALFA mi pripadá zatiaľ ako jediný predložený "ideový" projekt ako ďalej v polit.vývoji a preto ho vítam. Je jasné, ak sa bude v tomto smere pokračovať, rozpracovávať ďalej, nadobudne ešte výrazné zmeny. Samotné limitovanie výpočtu daní, zrušenie odvodov nie je neriešiteľné, ťažšie to bude s reformou právneho poriadku do konečnej podoby a tiež bod 3) je nanajvýš žiadúce uviesť do reálnej politiky. Porovnávanie s DE, F a inými omnoho vyspelejšími ekonomika nám slabým veľmi nepomôže. Ako teda ne/ísť gréckou cestou? znížiť-vymazať štátny dlh?


