Fico: Päť percent je maximum, čo môžeme učiteľom ponúknuť
učitelia sa narobia dosť a určite odpracujú viac ako je tkzv. fond pracovného času. Tí čo pracujú na skrátený úväzok berú samozrejme plat prepočítaný na menší počet odpracovaných hodín a samozrejme nielen učitelia. Zatiaľ nik nepovedal názor, pridajme im tých požadovaných 10% a adekvátne zvýšme dane, veď keď sa dokážeme takto skladať na nehospodárnosti riadiacej sféry nášho štátu, napr. odstupné, mimor.odmeny u mangementu, poradcov, štátnych taljomníkov, potom aj primátorov, starostov a nakoniec poslancov ich poradcov a na predražené až zbytočné výdaje za služby rôznych pofidérnych sro profitujúcich len a jedine na zakázkach štátu (až zbytočných), prečo nie tu, keď ide o naše deti a našu budúcnosť. Nizky príjem učiteľov znamená odliv všetkých najschopnejších pedagógov z procesu výúčby na im úplne cudzie posty len s podstatne väčším príjmom - napr. na predajca-zamestnanec na benzínových pumpách.
Samozrejme takto to nik z nás nechce, ale pokiaľ sa neurobí sek v plytvaní a braní