spokojne spime, požičiavame si lacno, rýchlo si požičajme aj niekoľko násobne viac keď je to také lacné. Človek žasne, ako sa dá o tom písať, ako keby to boli výnosy a nie tvorba dlhov ktoré je treba zaplatiť. Aj I.Miklos si pred sklonkom roka požičal neviem presne či 2mld alebo inú sumu, lebo vraj to bola "výhodná kúpa". Ako vždy po kúpe=tvorbe ďalšieho dlhu príde ako perpetum mobile za krátku dobu obdobie náreku na potrebe dotiahnutia opaskov, nutnú konsolidáciu verejných výdajov, ako nechcú zomierať skorej dôchodci a práve naopak žijú čoraz dlhšie, ako sa nás málo rodí bez ohľadu na klesajúce pracovné miesta a stagnácie platov (okrem u tých samozrejme horných), s opatreniami v oblasti priamych a nepriamych daní so šipkou hore, teda ich rastom. Vážení na aký účel ďalej požičiavate, čo kde a ako zlyhalo že je nevyhnutné navyšovať permanentne dlh a výdaje zo ŠR na tkzv. dlhovú službu keď chceme znížiť deficit na max.3%? ťažko to vysvetliť čo? lepšie použiť fintu, óda na lacný dlh?


