My pójdeme do tankoch. .. na Biľaka!
Frpt.domnievam sa, že je dosť nepresné rozmýšľať podobným spôsobom o akte "okupácie" s nenávistnou personifikáciou. Zoberme predsa do úvahy základné historické fakty, najprv nedodržanie zmluvy o spolupráci a vzájomnej pomoci včítane vojenskej vtedajšími veľmocami V.Brit. a Francia v prípade ČSR a Poľska a naopak Mníchov, potom rozdelenie si sfér vplyvu už počas II.svet.vojny, kde nás "pridelili" k ZSSR. Preto aj prezident Beneš nás odovzal Stalinovi a emigroval do Anglie. Americký prezident nepriek "kríze" 21.august 68 odišiel tradične prázdninovať na prezidenstký ranč Camp David, čím len potvrdil, že je to dvor ZSSR, kde si môže pozametať ako potrebuje. Politbyro ZSSR hralo samozrejme na kolaboráciu aby sa vyvinili pred verejnosťou (domácou, našou, svetovou), čo sa im však našťastie nepodarilo. Červík Biľak a ostatní sú len červíčkami v hrách svetovej politiky, ale samozrejme je to o ich statočnosti a charaktere a politickej rozvážnosti, tak ako aj v dnešných dňoch.