čo mu a prečo mu vôbec a práve teraz na 20. výročie smrti smrti vyčítať, veď bol len jeden a jediný z nášho rodu, ktorý sa zachoval tak ako sa zachoval vlial do nás oživujúcu silu túžby a myslel to úprimne, povedal by som, že to na veky a nikdy inak nemusí tak byť. Celou silou svojej osobnosti, ktorá bola taká aká bola chcel do režimu, z ktorého nebolo v tej dobe úniku vtlačiť ľudkosť, bolo to a zostane to na veky revolučné na tú dobu a svetové rozloženie síl, bol a zostáva toho jedným z najvýznamnejších symbolov. Mali by sme už konečne prestať s prezentáciou negativistického nazerania za každú cenu hneď v našej prvej reakcii na významné a pozitívne historické fakty a osobnosti, aktérov toho minulého, pritom pozitívneho v našej histórii. Zoberme si prirovnanie - Dubček sa stal a zostáva našou značkou špičkovej kvality Slovenska a to je treba zveľadovať a nie opačne. Tých značiek kvality máme viac, len z vlastnej "premúdrelosti" o nich nevieme.


