NATO je prežitok studenej vojny.Dávno nemá iný cieľ než udržať USA na poste hegemóna. Ich drísty o tom,ako pre Rusko NATO nie je nijakou hrozbou už nie sú ani smiešne-sú už dávno trápne. NATO je hrozbou pre každú krajinu,ktorá by predstavovala nebezpečenstvo pre USA...a vôbec nemusí ísť o vojenskú hrozbu-stačí,že dokážeš vyrábať lacnejšie....ako napríklad Čína. Čínu už dávno opakovane označuje USA ako najväčšiu hrozbu. Už pred vojnou na UA.A NATO si bez USA ani len neprdne. Pre malú krajinu ako sme my je najlepšia neutralita-držať sa bokom od týchto idiotov,ktorí nám aj tak nič negarantujú-nijakú vojenskú pomoc. Ak to bude v ich záujme tak nám budú ládovať peniaze aj zbrane úplne rovnako ako dnes ich ládujú do UA-hoci v NATO nebudeme..Ak nie,skončíme úplne rovnako ako v MNíchove.Článok 5 hovorí,že nám pomôžu podľa svojich možností...čiže aj dobrou radouJe to veľmi vágna formulácia,čo nemá ani hdnotu spojeneckej zmluvy z pred WW2..a ktorá nemala v reále ani hodnotu WC papiera.


