Neobviňuj Grékov, obviňuj tých, čo si ich kupovali (teda tých, čo im požičiavali).
Gréci sa vždy necítili ako súčasť "Západu" a viacej krát sa "trhali" - preč od Západu. Najmenej 2× chceli vystúpiť z NATO. Preto im mocní tohto sveta "zariadili" diktatúru. Samozrejme, že "protikomunistickú". Aby prestali spolupracovať so Sovietskym Zväzom.
Ale čo z gréckou ekonomikou? Hladný Grék predsa nebude "milovať" NATO, USA, "západ".
A preto do ich ekonomiky pumpovali peniaze a nielen pôžičky, ale aj "dary". Tým si kúpili loajalitu obyvateľstva.
Je to podobné ako v Maďarsku - maďarský chudobinec zasa neoprávnene a nespravodlivo dotoval Sovietsky Zväz a RVHP, teda aj my...
P.S.: Chcem povedať toto, grécky aj maďarský ekonomický problém začal ešte počas studenej vojny.
A keď sa tak pozerám na Portugalsko a Španielsko, tak do 1974 tieto krajiny boli "fašistickými" diktatúrami - nesúvisí ich ekonomický problém tiež so studenou vojnou a kupovaním si "pokoja" ich obyvateľstva pôžičkami?


