To je ale len to, čo napríklad vďaka wikileaks vieme. Ale mnohé horšie veci spáchali Američania v Iraku, aj v prvej aj v druhej irackej vojne. Najmenej 1 000 000 irackých obetí v dôsledku nimi presadených sankcii. Ochudobnený urán v ich raketách na ktorý doplatili ich vlastní (americkí) vojaci - Syndróm vojny v perzskom zálive - až desaťtisíce amerických vojakov malo z tejto vojny TRVALÉ následky, väčšina zomrela "v kľude" (už mimo služby) do 3 rokov. Od r. 1991. Ale úspešne sa to tutlá dodnes.
2. iracká vojna - najviac asi rezonoval masaker vo Falúdži. Plus vami popisované mučenie. Ale sú aj iné dôkazy - napríklad spoločná akcia izraelských amerických tajných služieb - vyhodenie mešity do povetria v Samare. Spáchali Američania a Izraelci oblečení do arabských hábov. Proste snaha o rozoštvanie inak nábožensky orientovaných klanov medzi Arabmi...

