Parkovanie na chodníkoch sa skončí, vodiči budú platiť
A to tvoje "na dlhé trate" parkuješ kde? Na platenom parkovisku, v garáži, za ktorú platíš riadne daň z nehnuteľností, alebo len tak "správne po slovensky", t.j. pre teba zadarmo, ním celý týždeň blokuješ niekde v meste buď parkovacie miesto alebo rovno chodník? ;-P Konečne, že už sa niekto zobudil a začína to divoké odstavovanie áut kde sa komu zažiada aspoň riešiť. Hoci aj tak som skeptický lebo vieme ako dopadlo odťahovanie áut - jeden pošahanec presvedčil ostatných "zákonodarcov" ako tomu vykrútiť krk a dnešná situácia je nakoniec taká, že (najmä mestskí) policajti miesto toho, aby nechali prekážku v podobe auta (stojaceho napríklad v jedinom možnom výjazde z parkoviska, alebo pred bránou garáže, či dokonca vo výjazde zo súkromného dvora!) odstrániť, tak mu radšej nahodia papuču, čím čas odstránenia prekážky predĺžia o čas kým vyberú pokutu! ;-(