Druhý pilier je labilný
aj v tejto debate je vidiet, ze ludia si pri II. pilieri mylia niektore pojmy, takze
- DSS su spolocnosti, ktore peniaze zhodnocuju (a obcas aj znehodnocuju :-) )
- poistoivne su tie, ktore vyplacaju dochodok z II. piliera
cize, ucastnik II. piliera si naakumuluje peniaze na ucte v DSS, ked bude mat narok na vyplatu (pri odchode do penzie), tak dostane od poistovni ponuku, aky dochodok si za to moze kupit (davam teraz bokom moznost vyberu tychto penazi)
takze jedna vec je otazka vykonnosti II. piliera, cize kolko vam zarobi a ci nieco zarobi a druha je, co za to ponuknu poistovne
pozor, ludia si to casto mylia
a "pruser" nizkych dochodkov z II. piliera bol/je v tom, ze na 100 eurovy dochodok (bez kazdorocnej inflacnej indexacie) je potrebnych 30-tisic a viac eur