povedal, ze sa ho nedotkne financna kriza, nie hospodarska
ale to treba pocuvat a rozumiet
povedal, ze sa ho nedotkne financna kriza, nie hospodarska
ale to treba pocuvat a rozumiet
neviem, ci zijem v inej krajine, ale postupne znizili DPH na lieky a niektore zdravotne pomocky(predtym zdanovane lubomilnou 19 %), knihy aj potraviny z dvora a nakoniec aj vybrany okruh potravin
ale nie, to bolo urcite v inej krajine a inej dimenzii
ale, konecne aj vatolokovi dochadza, ze je to skryte vo vyske platov? :-D
tvoji milasikovia presadili system lacnej pracovnej sily s vysokou DPH, to bola kombinacia par excellence
tak si dajme otazku, kolko televizorov si bude moct kupit Slovak zo 60 euroveho prispevku pri odvodovom bonuse?
40 az 100 frankov, naturlich :-) esteze ich zastropovali do buducnosti a znizili na cca 360 rocne
ja ti dam inu hadanku - kedy dobehne povedzme koncesionarsky poplatok slovaka cca 4,64 eur ten svajciarsky v rozmedzi 400 az 100 frankov?
:-D
mamlas1 koncil s dlhom cca 33 % HDP, mamlasi2 ho vysponovali na cca na dnesnu uroven 50 % HDP v roku 2000, potom postupne klesal na uroven mamlasa1 az do celosvetovej krizy, potom postupne rastol pri mamlasoch3 az na 55 % a teraz pri mamlasoch 4 klesa k hranici, ktoru atakovali mamlasi2
prvorade bolo otvorenie ekonomiky, nove trhy, znizenie dani firemnych, ktore samozrejme pomohlo, vykompenzovali mamlasi2 zvysenim DPH vsetkym Slovakom, takze ti tento zazrak odfinancovali, plus stimuly + privatizacia
mnohe z tychto veci su neopakovatelne a ich efekty sa nedaju automaticky prenasat na dnesok
klucove su platy, aj ked s vyssimi platmi zakonite pride aj zvysenie cien, najma tam, kde je vyrazne zaradena ludska praca
"ludia mali prachy a aj ich minali" - ha, ha, asi preto mame tolko ludi v exekucii, ale dnes neminaju, ale hladuju a biedia
ach vatoloko, vatoloko - tie tvoje iluzie by som chcel mat
mas plochy a povrchny pohlad
percentualne, ale vzhladom na vyssie mzdy, este stale je Slovak lacny Jozko
plus zapadne staty maju aj ine poplatky, ktore zvysuju zataz rodiny, ale zaroven aj stedrejsie davky, ktore im zase pomahaju - a to tam ani bolsevikov nemaju
fabulovanie, ha ha, zmen si slovnik na moderny - teraz sa to vola konspiracna teoria a nasepkava mi ju tuna jaster, ktoreho jeden dennik este nezlikvidoval
rok 1998 az 2006 pohanalo okrem ineho peniaze z privatizacie, ktore sa uz nema ako zopakovat, a vyrazne otvorenie sa predtym uzavretej ekonomiky spojene s prilevom investicii
verejne investicie a aj verejne benefity sluzia na to, aby k urcitym sluzbam mal pristup co najsirsi pocet ludi, aby k urcitemu standardu mali pristup aj ludia, ktori maju hlboko do vrecka, lebo historia nas uci, ze vyrazne socialne rozdiely sa koncia katastrofou - nakoniec, taki Dani su spokojnejsi so svojimi vysokymi odvodmi, ked za to dostavaju silne socialne zazemie
ak zvolime neoliberalny pristup, tak v takej rovnostarskej spolocnosti, aka tu este je, sa bude zvysovat nervozita a napatie,
dnes sa to da este zvrhnut na nejake mafie a recicky o mafianskom state, ale to dlho nevydrzi a po superzlepencovi bude na rada katastrofa a la kotleta
ja suhlasim, ze zvysovanie miezd dava priestor na znizovanie vselicoho, ale vzhladom na obrovsky vnutorny dlh po rokoch socializmu, ked musie sanovat zakladne veci, treba aj povedat, cim sa tento dlh bude financovat
tak, ako sa vzdy najde nejaky papagaj, ktory opakuje floskulu "znizme dane a odvody" a vsetko bude fajn, tak sa vzdy najde niekto, kto rozdava nefunkcne rady a siri okolo seba iluzie, ako v tvojom pripade - v nich sa to len tak hemzi zlodejmi a caka sa na nejaku zazracnu vladu, ktora "neplytva a nekradne" (aj taka tu uz bola, len peniaze tiez neboli".
Do toho este pridu prisluby zlatych zajtrajskov, ked Matovic prinesie do rozpoctu svoje bajne tri miliardy eur, ktore sa ukradnu (zaujimave je, ze v roku 2010/2011 ich niekde stratil ci na ne zabudol)
1., 2. su ideologicke frazy
3. znamena podstatne zvysenie miestnych poplatkov a dani po znizeni dani z prijmu
bufdeme mat po znizeni odvodov lepsie zdravotnictvo?
budu po znizeni odvodov vyssie dochodky?
z coho budu financovane obce, ked dane idu prakticky cele obciam?
najskor treba na toto poctivo odpovedat, ze...
ale myslim, ze tu odpoved poznas Postreh, ale na plagatoch pred volbami sa to urcite neobjavi
po prve - je dobre, ked idu slnieckari do volieb, lebo takato strana chyba a aspon sa urcitym sposobom vyjasni na politickej scene
po druhe - je dobre, ked idu mladi do volieb, lebo ci chcu alebo nechcu, ci su dumb alebo dumber, raz budu musiet prevziat v tomto state moc, ked odidu politicki dinosauri
po tretie - je dobre, ked prejdu ferovym politickym bojom a neskryvaju sa za slusne a este slusnejsie slovensko
po stvrte - je dobre, ked sa raz za cas vymeni moc, lebo cim dlhsie su v opozicii bez moci, tym bizernejsie napady ich napadaju a raz za cas je treba ludi zbavit iluzii, ze tu niekde mame schovanych spasitelov
po piate - so zlepencom bola srrranda a so superzlepencom by bola este vacsia :-D
brexit is brexit, Theresa...
je to tobogan, az na konci sa uvidi, kto vo vode makko pristane a kto do nej tresne
dost malo, nie? aj to je len prenajom sukromnikovi
nepripisujem Zimny stadion Ftacnikovi
este raz, ta otazka je jednoducha - co zostane po Nesrovnalovi?
este poznamka - EU mala zaujem na tom, aby most v BA stal, pripomeniem slova eurokomisarky
"Lepšie sú vysokokvalitné projekty, ktoré sa omeškajú, ako unáhlené projekty s nedostatkami." Na margo omeškania pri výstavbe Starého mosta financovaného z európskych prostriedkov to dnes uviedla eurokomisárka pre regionálnu politiku Corina Cretu.
pane, most nestaval Nesrovnal, ale stavebna firma, ktora by ho dokoncila, aj keby tam sedel Knazko alebo Ftacnik, to po prve
po dalsie, uz sa to xkrat povedalo, ale treba to pripomenut znovu - ak by sa most nedokoncil cely, preplatili by sa predstavane faktury a zvysok, tych par sestakov, by sa financovalo z dalsieho balika eurofondov, alebo hoci aj z penazi Bratislavy
po dalsie, mr. Nesrovnal potichu zmazal penale, ktore mal zhotovitel mosta dostat za nedodraznie terminov, ale to mu kvitujem, lebo sa vyhol sudnym sporom, v ktorych by zase zhotovitel hadzal svoje meskanie na problemy zo strany mesta
po dalsie, mesto dostal Ftacnik v katastrofalnom stave tesne pred skrachovanim a pri tvrdom setreni ho dostal do akeho-takeho pucu, ono v pkrizovom obdobi to nebolo med lizat
takze opakujem otazku - co zostane po Nesrovnalovi? pozametana stanica? vazne len to?
po Ftacnikovi je novy Stary most a elektricka do Petrzalky,
pripomen, co je po Nesrovnalovi?
Odporúčame